1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. YARIN BU ÇETE MENSUPLARINA PARDON DENİR Mİ?
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YARIN BU ÇETE MENSUPLARINA PARDON DENİR Mİ?

A+A-

Çok değişik bir hukuk yapımız ve değişken hafızamız var.

Bu ülkede Yıllarca Ergenokon, Balyoz davalarıyla hafızalarımız beslendi.

Laikler, Kemalistler darbe yapacaktı, eylem planları seminerlerde tek tek anlatılmıştı.

Gömülü silahlar toprak altından, torba torba deliller fayans aralarından çıkıyordu.

Yıllarca yargılamalar sürdü, bu sırada bir kısım zanlı ya hastalandı, ya da vefat etti.

Bir kısmı da uzun yıllar cezaevinde kaldı.

Bu gün bir başka dava devam ediyor, FETÖ çetesi davası…

Önceki davalar tamamen güme gitti.

Darbe yapacağı, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni al aşağı edeceği torba torba delillerle belgelenen Laik ve Kemalist olarak mühürlenenler bir anda mağdur oldu.

Ne var ne yok FETÖ çetesinin tezgahı olarak kayıtlara geçti.

Ne kadar yargılanan, suçlu bulunan, ağır cezalara çarptırılan zanlı varsa, her biri daha sonra beraat etti.

DEVLET pardon hata ettik... Sizler günahsız, bu ülkenin onurlu birer evlatlarısınız dedi.

Onlarcası dava açtı.

Kimisi milyonlarca lira tazminat davası açtı, , bir kısmı da hakların iadesi ile görevine geri döndü. Milletin ödediği vergilerden geçmişe dönük tüm alacaklarını faizleriyle birlikte geri aldılar.

Davalar öyle bir sulandırıldı ki, gerçekten bu ülkenin bekasına kastetmek isteyenlerle, dürüst insanlar birbirine karıştı.

Hiçbir zaman hiç birinin gerçek niyetlerini öğrenemeyeceğiz.

Unutulmamalı ki, bu ülkede sadece özgürce ibadetini yapmak, inancının gereğini yerine getirmek isteyenler hep ikinci sınıf vatandaş görüldü, ikna odalarında beyin yıkama terapisi yapıldı, kamu kurumlarına inancından ötürü örtünen insanlar hep öcü olarak görüldü, bir ara kamusal alan diyerek hizmet bile verilmedi. Askeriye lojmanlar, Orduevleri başörtülülere kapatıldı.

Bir çok kez sadece Milli Görüş ve Milli Görüş geleneğinden gelenler diye davalar açıldı, partiler kapatıldı. İktidardan ayak oyunları ile düşürüldü ve Adalet ve Kalkınma Partisi bile kapatılmanın eşiğinden kıl payı döndü. Hala daha birçokları nefretle bakıyor, Sayın Cumhurbaşkanını hazmedemiyorlar.

Ama burası Türkiye gündem belirleyen, kimin suçlu kimin suçsuz olduğuna karar veren görünmeyen güçler, bir anda davaları terse çevirdi, her biri adalet eliyle masum, birer vatandaş olarak aramıza katıldı. Gerçekten masum, şerefli, vatanını ve milletini seven laik ve Kemalistlere tek sözümüz olamaz.

Ancak sapla saman karıştı.

Dedik ya, burası Türkiye... Geçmişte olduğu gibi, bugün de darbeci zihniyet, 15 Temmuz’u sulandırıyor. Bir kısım vatandaşa pardon yanlışlık oldu denerek, hakları iade ediliyor. Milletin vergileri maaş ve tazminat olarak ödeniyor.

Her birine suçsuzsan başvur hakkı verildi. Yüzbinlerce dilekçe ile başvuru yapıldı…

Allah Cumhurbaşkanımıza hayırlı uzun ömürler versin, ben siyasi partilerimizin hiçbirinin güçlü ve dirayetli olduğuna inanmıyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de kırılgan olduğunu düşünüyorum. Kim ne derse desin Kılıçdaroğlu’nu bu noktada haklı buluyorum. MHP hariç diğer partilerden FETÖ çetesi omurgası temizlenmedi. Yarın bir gün bu ülkede 15 Temmuz olmamış gibi yeni bir icat ve örgüt bulup, pardon yanlış yapmışız sizler bir gül kadar temiz ve narin çeteciymişsiniz, hata ettik hadi buyurun dışarı demeyeceğimizin ve hakların iadesi ve tazminat ödemeyeceğimizin hiçbir garantisi yok.

 Yarınki yazımda da bundan kurtulmanın tek yolunun Sayın Cumhurbaşkanımızın, yüzde 52’YE VERİLEN SÖZÜN TUTULMASIYLA giderilebileceğine değineceğim.

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 553 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum