1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yarın Sandık Var
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yarın Sandık Var

A+A-

Türk halkı sanırım yarın gelecek yüz yılı belirleme noktasında ilk adımını atacak. Bu adım yanlış olursa, Türk Milleti ve Devletimiz sıkıntı yaşayacak, çocuklarımız ve gelecek nesiller bizleri yargılayacak, doğru olursa Türk Milleti ve devleti olarak gelecek yüz yıla damgamızı vuracağız.Aydınlık yollarda yürümez millet olarak devam edecek.
Onun için yarın sandığa giderken, duygularınızın önüne aklınızla geçin ve seçiminizi çok iyi yapınız. Bu iş parti, bu iş siyaset işi değil. Türk Milletinin yüz yıllık geleceğinin ilk adımıdır.
Bugün AK Parti ve R. Tayyip Erdoğan’ın mitingi var. Günlerdir Konya’da bunun hazırlığı yapılıyor. Bu mitinge de katılın ve söylenenleri duygularınızdan arındırılmış olarak akıl süzgecinden geçirin . Bu süzgeçten geçenlerle kararınızı verin.
Zaman tünelinden geçerek, geçmişi bir gözünüzün önüne serin. Türkiye’de geçmişte neler yapılıyordu, bugün neler yapıldı.Dünden bugüne kadar ne kazandık ? Ne kaybettik ?
Bunun hesabını yapın.
100 yıla yaklaşan Cumhuriyetimizin durumu nedir ?
Halkımız arasındaki yaşam düzeyi nedir ?
Köyümüz, kentimiz ne alemde?
Yaşam düzeyimiz nasıl ?
Bunları hesaplayın ve düşünün ve karar verin.
Geçtiğimiz günlerde ulusal bir gazetede Güneri Cıvaoğlu’nun yazısını okumuştum. Cıvaoğlu’nun yazılarını 1970 yıllardan beri takip eder ve benimserim. Akli- selim ve yol gösterici, pozitif yazıları var bence. Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir yazısından cımbızla şu cümleyi seçtim ve sizlerle de bu sütunlardan paylaşıyorum. Beğenirseniz sizde kendinize rehber edinebilirsiniz.
Civaoğlu :
Sandık sonuçları “kazananı” belirler, demokrasinin kurumları ve hukukun kuralları ise “kazananın yol haritasını...”
Ne güzel değil mi, sandık kazananı belirleyecek. Demokrasinin kurum ve kuralları da kazanana yol haritası çizecek. İnşallah öyle olur.
Şu satırların okuduğunuz anda yazıldığı Türkiye genelinde kamuoyu araştırmalarının öngördüğü oranlar yansıtılmıyor ama, her şey ortada gibi görünmektedir. Hiçbir seçim önemsiz değildir. Hiçbir seçiminde seçimden önce galibi yoktur.
Bana göre Türkiye genelinde “sürpriz” yok gibi görünmektedir.
AK parti girdiği son 3 seçimden de galip çıkmıştır. Yerel seçimlerde biraz düşüş yaşansa da seçimi galibi AK parti olmuştur.
Evet bugün, miting var.
Yarın ise halkımız tercihini yapmak üzere ve Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa başkanını seçecektir. Başkan dedik se, şunu demek istiyorum. Cumhur, başkanını seçecek. Seçim sonrası da başka tartışmalar gelecek.
“Başbakan kim olacak ?”
“Türkiye başkanlıkla mı, yarı başkanlıkla mı idare edilsin ?”
“AK parti bölünür mü ?”
Şunu belirtelim her başlangıcın bir sonu vardır.
Türkiye’de ve demokrasi tarihine baktığımızda bir zamanlar en önde olan partiler, bugün esamesinden bahsedilmiyor.
Eğer zamanı gelirse her şey son bulur. Buna da halk karar verir.


 

Bu yazı toplam 105 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.