1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. 'Yarınlar Bizim Ve Yarın Güzel Olacak'
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

'Yarınlar Bizim Ve Yarın Güzel Olacak'

A+A-

Bizim kuşak bilir.Ali Rıza Binboğa'nın besteleyip seslendirdiği ve 70'li yılların barış ve özgürlük özlemlerinin dile getirildiği şarkı.
Sanatçı, parçası ile ilgili şunları dile getirmiştir.

Şimdi "Yarınlar Bizim" o dönemlerde, 12 Mart'ta oluşan bir şarkı: 'Özgürlük ve barış tüm insanların özlemi olacak yarınlarda / Yarınlarda ağlamak yok, gülmek var / Düşmanlık yok dostluk var.' Demek ki o dönemde Türk toplumu hep bunu özlemiş!

Aradan nerede ise yarım asır geçti. Aynı özlem, aynı duygu yine devam ediyor. Dünya’da devam ediyor, Türkiye’de devam ediyor. İnşaallah yarınlar bizim olur, bizim çocuklarımızın olur, yarın güzel olur.
Sanatcı Ali Rıza Binboğa yaşıyormu, vefat etimi hatırlamıyorum ama, bu şarkıyı TV’de söylediği zaman adeta yer yerinden oynamıştı.Türkiye’de 1975'ten sonraki seçimlerde 'Yarınlar Bizim' CHP'nin bayrak şarkısıydı. Yüzlerce çoğaltıp, bütün birimlerine göndermişlerdi. Her ilde 'Yarınlar Bizim' söyleniyordu. Bu şarkı, özgürlük ve barış özlemini halk katına götüren bir kulvardı.
Hatırlayanlar bilir.Bu parça, 1975 Eurovision halk oylamasında birinci çıkmıştır.

Gelelim bu günlere…
15 Temmuz günü FETO’cuların giriştiği darbe girişimini Yüce Allah’ın yardımı ile başta halkımız olmak üzere, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, medya, hükümet,şerefli, onurlu ve damarlarında Türk kanı dolaşan, kalbinde Allah korkusu ve sevgisi olan Mehmetçiğimiz ve polisimiz püskürttü. Bundan sonrası yine necip milletimize, damarlarında asil Türk ve Müslüman kanı dolaşan gençliğimize kaldı.
Çok çalışmalıyız.

Aramıza nifak sokmamalıyız.
Yarınlar bizim olacak, yarınlar güzel olacak.

Geçtiğimiz akşam ASKON Konya şubesinin düzenlediği “Yarın güzel olacak” konferansına Türkiye’nin bir zamanlar önde isimlerinden, rahmetli Demirel, rahmetli Özel dönemlerinin önde isimlerinden olan, eski bakan, yazar ve araştırmacı Hasan Celal Güzel konuşmacı olarak katıldı. Bu konferansı bende izledim.
Hasan Celal Güzel, önce FETO’ya ve çevresine esip- gürleri. Geçmişten örnekler verdi. 28 Şubat sürecinde FETO’yu kendisinin araya girmesiyle kurtardığından bahsetti.
Türk ve Müslüman dünyasından kesitler sundu. Dünya’da 2 milyara yakın Türk ve Müslüman olduğunu, Orta Asya’da, Kafkaslarda , Avrupa’daki Türk varlıklarından söz etti. İngiltere’de Müslümanlığın en güçlü yayıldığı ülke olduğunu belirtti.
Hasan Celal Güzel yaptığı araştırmalar ışığında 2030 yılında ABD’nin çökeceğini, şu anda gizliden gizliye bir etnik köken savaşı yaşandığını, 2050 yılında ise dünyanın süper gücünün Türkiye olacağını iddia etti.

2050 yılında Japonya, Hindistan, Çin eski gücünü kaybedeceğini, Rusya’nın 140 milyon nüfusu olduğunu ve bu nüfusun 40 milyonunun Türk olduğunu belirtti.
Türkiye’deki olup bitenleri anlatırken, zaman zamanda kendi çalışmalarını anlattı.Anlatımına biraz hamaset karıştırdı. İnsanların hata yapabileceğini işaret etti. 15 Temmuz’dan sonra MİT başkanı hala görevde duruyorsa düşünmek lazımdır. Kendisini ve karargahını koruyamayan Genel Kurmay başkanı duruyorsa bu yanlıştır. Bunların kelli alınmalıdır. Dere geçerken at değiştirilmezmiş. Dere mi kaldı, köprü mü kaldı dedi.
Hasan Celal Güzel akıcı uslubu ile Konya’lılara da seslendi. İnancınızı, birliğinizi yitirmeyin dedi.

Bu yazı toplam 322 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.