1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yatırımlar Ve Terör
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yatırımlar Ve Terör

A+A-
“ Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” diye bir sözümüz vardır.

Evet, benim iş anlayışım ve görev anlayışımda farklıdır. Belki benden daha iyi, daha etkili bu mesleği yapan arkadaşlarım vardır. Onların “yoğurt yiyişi ne”de  saygı duyuyorum.
Havalar ısındı, bahar geldi.
İnsanın kanı bahar ile kıpır kıpır.
Benimde öyle…

İş hayatımda hiçbir zaman masa başı işine tutunmadım. Bir şey kafama takıldı ise, onu yerinde izlemeyi çok severim.
Geçtiğimiz hafta sonunda bir kaçamak yapalım dedik. Eşim Kadriye ve kızım Zeynep’i  işimi çok sevdiğim ve taşıdığım sorumluluğun gereği biraz ihmal ettiğimi biliyorum. Onlara sürpriz olsun diye yanıma alarak Konya’dan çıkıp, minik bir gezi yaptık. Biraz olsun kendimi resedledim. Eşim ve kızımda öyle olduğunu düşünüyorum.
Yaşlanmaktan mı, yoksa yaşadığım olaylar, hastalıklar mı bilmiyorum, biraz daha asabi oldum. Bundan mutlu değilim. Bazen eşimi ve çocuğumu kendim gibi düşünmedikleri için kırıyorum. Ondan sonra da onlar boyunlarını eğince üzülüyorum. Hele kızım Zeynep, ne kadar sert, ne kadar azarlayıcı olsam bile benden yüzünü çevirmez. Onu çok seviyorum. Boynuma sarılır. Bana davranışlarımla ilgili olarak adeta ders verir. Beni minik yüreği ile anlar ve korumaya çalışır.
Neyse bunlar özel şeyler…
Konya’dan önce Ilgın’a uğradık. Amacım kaplıcalarda iki gün dinlenmekti. Belediye Başkanı H.İbrahim Oral’a gitmeden haber verdim ve yer ayırtılması için talimat verebilmesini istedim. Kaplıcada kendimizi tanıttık ve başkan ile görüşmemizi bildirmemize rağmen resepsiyondaki görevliler ne beni, ne de başkanın ismini pek tınnımadılar. Canım sıkıldı. Başka bir otele gittim. Bu otelde de bakım olduğu için kalamadık. Ilgın içinden geçenken tarihi Çukur caminin bakımı devam ediyordu. Ilgında bir gelişme olduğunu gördüm. Buradan kızım Zeynep’inde isteği ile ara yoldan Derbent üzerinden Beyşehir’e geçtik.
Ara yolda mükemmel bir bakım ve yol genişleme çalışması var. Bu işler kolayla yapılmıyor. Elbette hükümetimiz ve devletimizin Konya’ya bakışı çok farklı ve cidden Başbakan Davutoğlu’undan Konya çok şey kazanacaktır.
Beyşehir çok gittiğim ilçelerimizden birisidir. Her gittiğimde Beyşehir’i farklı görmekteyim. Akşam saatlerinde Beyşehir’e vardık. Şöyle bir gezinti yapıp, ilçenin iyi resturantlarından birisi olan Atik tesislerinde  kendimize bir balık ziyafeti  verdik. Gerçekten Sazan balığı burada ayrı bir tad alıyor. Gerçi kızım balık yemez ama, onada farklı şeyler söyledik. Eşim Kadriye ile bir porsiyon balığı yanındaki uvertürleri ile yiyip bitiremedik.
Geceyi  Öğretmenevinde geçirdik. Beyşehir konaklamak için daya mükemmellikte  yerlere sahip olmalıdır. Akkanat Holding’in de desteği ile Beyşehir cidden Avrupai bir tarz almış. Sabah kalkıp, detaylı şekilde Beyşehir’i gezdik.  Göl temizlenmiş, pırıl pırıl, taban temizleme çalışmaları sürüyor. Göl sahil şeridinden  Belediye mükemmel  ve Beyşehir’in piknik yapabileceği bir mekan oluşturmuşlar. Hemen her yaştan, her kesime hitap edebilir durumda. Yeni düzenlemeler ve Çarşamba çayı akışı insanın ruhunu dinlendiriyor. Bu çalışmaları yapan Beyşehir Belediye Başkanlığıdır. Belediye Başkanı  Murat Özaltun’ ilçe dışında olması nedeniyle görüşmedik ama, kendisini  bu çalışmalardan dolayı kutluyorum. Abartmıyorum, Beyşehir ilçesi Konya’nın arayıp ta bulamadığı tam bir sahil kenti olmuş. Daha iyi olabilir elbette.  Çarşamba çayı kenarındaki yapılaşmalar çok modern. İnsan gölün ve kanalın kenarında oturup bir bardak çayı yudumlayınca ruhu yenilenmektedir. Geçmişte Beyşehir gölünün temizlenemeyeceğini ve nerede ise gözden çıkarılmakta olduğu söylenirdi. Demek ki, istenirse yapılabilmektedir.

Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubad'a ait olan 'Cennet ya burasıdır ya da buranın altındadır' sözü, Selçuklu Devleti'nin yazlık başkenti olan Beyşehir'i en iyi şekilde ifade
etmektedir
.

Yine burada bulunan tarihi Eşrefoğlu Cami, Medrese Konya büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından restore edilmektedir. Buda Beyşehir ve Konya’mız için bir kazançtır. Konyalı olarak buraları gezmenizi tavsiye ederim.
Yazımı noktalarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir sözü aklıma geldi. “Terörü bırakın, yatırımlara bakın”
Evet,  Beyşehir- Konya, Konya, Ilgın- Akşehir yollarında da hummalı bir çalışma vardır. Beyşehir –Antalya yolu da yapılırsa Beyşehir’in marka değeri daha da artacaktır. Burası Türkiye’nin gelişme yolunda yapılan çalışmalardan bir kesittir.
Terör mü ?
Devletimiz güçlüdür. Bununda hakkından gelecektir. Yeter ki, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Teröre harcanan parayı Türkiye’ye kanalize etsek, sanırım Türkiye daha güzel olacak, daha da büyüyecektir. Onun için iç ve dış düşmanlarımız terörü besleyerek, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar ama, amaçları kursaklarında kalacaktır.
    
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.