1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yeni Anayasa
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Anayasa

A+A-

PKK’nin meclisteki uzantısı olan HDP'liler varsın kaosa, terör isteyenlere hizmet ededursunlar, vatan için millet için çalışanlar var çok şükür.Hükümet güneydoğuda terörün yakıp-yıktığı yerler için master planını hayata geçiriyor. Terörle mücadelenin silahla- topla-tüfekle değil, terörün bölge insanı üzerinde yarattığı etkileri ve yaraları sarmak üzere çok kapsamlı bir plan uygulamaya koymaya hazırlanıyor hükümet.

2 aydan fazla süren sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar yüzünden evinden barkından işinden gücünden olan, çalışamadığı için kredi vs borçlarını ödeyemeyen, sağlık sorunları yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için çok yönlü bir rehabilitasyon süreci başlıyor. Ve; terörün yarattığı olumsuz koşulların bir an önce giderilip, teröre ve teröriste destek vermediği için cezalandırılan masum halkın yaraları en kısa sürede sarılacak. İlgili tüm bakanlar ve bakanlıklarla birlikte Başbakan Davutoğlu da, her hafta o bölgedeki bir ile bizzat giderek, devletin halkının yanında olduğunu gösterecek.
Yeni Anayasanın neden gerekli olduğu da anlatılacak, Türkiye üzerinde oynanan oyunun bozulması için çalışmalar sürdürülecek. Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan düsturunun aslolduğu çerçevenin ne olduğu konuşulacak...

Özetle; Türkiye herkese ve her şeye rağmen güçlü ve ne istediğini bilen bir güçle yoluna devam ediyor. Burada küçük siyasi hesapları bir tarafa bırakıp bu oyunu bozmak için kenetlenmek dışında bir şansımız yok. Bu böyle biline...

Meclis'te Genel Kurul çalışmalarını olabildiğince izleyip takip eden biri olarak zaman zaman sinirlerim zıplıyor. Duygularım aklımın önüne geçerek, bu kimselere yuh çekiyorum. Milletin oylarıyla seçilen ve yasama faaliyeti için Meclis'e gönderilen HDP'li vekillerin Genel Kurul çalışmalarını nasıl sabote ettiğini, vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı ve düzenlemeyi amaçlayan yasaların çıkmasını nasıl engellediklerini de görüyorsunuz. Buna zaman zaman çok etkili olmasa diğer muhalefet partileri de katkı yapıyor.

Hiç bilmeyen birisi bu konuşmaları dinlese zaten; burasının Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki Türk Devleti'ne düşman başka ülkenin parlamenterlerinin konuşmaları diye düşünür.Bu yetmiyormuş gibi çıkıp birde Türkiye’nin düşmanı olan ülkelere gidip, Türkiye’yi jurnal edip, şikayet ediyorlar. TBMM Genel Kurulu'nda, kanun teklifi veya tasarılarının görüşülmesi gerekirken, Meclis İçtüzüğünden kaynaklı gündem dışı söz alma haklarını sonuna kadar kullanan, konuşmak için söz aldıkları konu yerine sözü mutlaka "Katil Devlet'e" getiren HDP'li vekillerin, MHP'li ve AK Partililere sataşmasıyla birlikte ortalığı karıştırmaları ve oturumu sabote etmeleri dikkatimi çekiyor. Yazık, üstelik bu kimseler benim, senin, daha doğrusu milletin verdiği vergilerle devletten hem de en üst düzeyde maaş alıyorlar.Devletin Milletin verdiği paralarla devlet yıkmaya çalışıyorlar. Milleti bölmek için PKK ile birlikte hareket ediyorlar. Şu demokrasi ne garip bir rejim değil mi ? Kendisini yıkmak isteyen kimselere bile yardımcı oluyor ama, bunun kıymetini bilmiyoruz.

HDP’li Faysal Sarıyıldız gibi milletvekili olduğu halde PKK'lılarla birlikte çatışmalarda yer alan ve hiçbir Meclis çalışmasına katılmayan vekillerin dışında kalanlar Genel Kurul çalışmalarını kelimenin tam anlamıyla sabote ediyorlar zaten.
Hele bir de Genel Kurul çalışmalarını yönetecek olan Meclis Başkan Vekilliği sırası HDP'de başkan vekillerinde ise seyreyle gümbürtüyü.

Kimse kusura bakmasın ama bunu anlayabilmem de, hiçbir gerekçeyi haklı bulmam da mümkün değil. Siz oraya milletin sorunlarına çare bulasınız, insanların yaşamlarını kolaylaştıracak yasaları çıkarasınız diye gönderildiniz hanımlar, beyler.
Eline roketatar alıp, hendek kazarak teröristlerle birlik olup devletin polisini, askerini öldürmek ve vatandaşını evinden yurdundan etmek için seçilmediniz. Ve yine, Meclis'in ve tabii ki sizlerin asli görevi olan denetim ve yasama çalışmalarını sabote etmek, devleti kilitlemek için de seçilmediniz. Aklınızı başınıza alınız. Sözde Kürt halkının savunucusuyuz diyorsunuz. Sözde Türkiye partisi olacağız diyorsunuz. Böylemi olacaksınız. İsterseniz 7 Haziran seçim sonuçlarını, birde 1 Kasım seçim sonuçlarını karşılaştırın. Ne olduğunuzu anlarsınız.

Yeni Anayasa yapılırsa, bu yeni anayasada bunların da önüne geçileceğini düşünüyorum. Yalnız mevcut anayasa değişecekse 12 Eylül Anayasası beğenilmediyse, gerçek, Türk Milletinin onuruna yakışır bir anayasa hemen yapılmalıdır. Kimsenin ipe un sermeye hakkı yoktur.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum