1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yeni Asya'nın karikatürüne Konya'dan büyük tepki! Küstahlığın resmi
Yeni Asya'nın karikatürüne Konya'dan büyük tepki! Küstahlığın resmi

Yeni Asya'nın karikatürüne Konya'dan büyük tepki! Küstahlığın resmi

Nur cemaatini yayın organı olan Yeni Asya gazetesinde İbrahim Özdabak imzası ile yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki askerin gözetiminde götürülürken resmedilen karikatürü büyük tepki gördü

A+A-

Aynı zamanda gazetede karikatürler de çizen İbrahim Özdabak bu kez, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 2012 yılında çizdiği bir karikatür ile yeniden hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iki askerin arasında gözaltına alınıp götürürken resmeden İbrahim Özdabak'ın bu sözde "karikatürüne" çok sert tepkiler geldi.

"TEK KELİME İLE NAMUSSUZLUK"

Yeni Asya'nın bu çirkin çizimine AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar "Fikri namussuzluk. Haysiyet cellâtlılığı. Darbe çığırtkanlığı." notu düşerek tepkisini gösterirken, Şevki Karabekiroğlu ise "Kahpeliğin en net resmi budur." yorumu yaptı.

Gazeteci Erdal Şimşek ise "NURCULAR KUDURDU! Nurcu Yeni Asya Gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı askeri darbe ile açıkça tehdit etti. Gazetenin karikatüristi, Erdoğan'ı 2 asker arasında "götürülürken" gösteriyor." diyerek İçişleri Bakanlığı ve Emniyet'i göreve çağırdı. 

HALK TEPKİ GÖSTERDİ

Konya halkı da yapılan ahlaksızlığa sessiz kalmadı. Emekli Ali Nazım ‘Bunlar FETÖ ile zamanında kol kola gezenlerdi.  Darbe kalkışması sonrası Nurcular FETÖ’den başlarına bir iş gelecek korkusu ile uzaklaştı. Sonra onları el altından destekleyen yayınlarına devam ettiler. Bu ahlaksızların cezalandırılması gerekir’ dedi.

Esnaf Arif Yılmaz ise Bu hakaret Cumhurbaşkanına yapıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da yapılmıştır. Erdoğan bizim oylarımız ile iktidara gelmiş bir cumhurbaşkanıdır. Bu ahlaksızlığın altında FETÖ’ nün kuyruk acısını derinden hisseden Nurcular var’ ifadelerini kullandı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir üniversite öğrencisi ise, "Cemaatler ülkeye her zaman zarar verebilecek durumda olan illegal oluşumlardır. Daha düne kadar AK Parti iktidarını destekleyen FETÖ neyse yarın Nur cemaati yada diğer cemaatlerde aynı konuda potansiyel bir tehlikedir. Ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına bu ahlaksızlığı yapabilecek kadar deli cesaretini kendilerinde bulanlar yarın neler yapmaya kalkmazlar kimbilir. Yapılan bu ahlaksızlığın adı aslında çok daha ağır cümleleri hak ediyor. Bence cemaat ve tarikatların biran evvel kapatılması yada devlet kontrolüne alınması lazım" dedi.

fefregh-50o7.jpgdewfreggh-copy-goji.jpg

ZAFER SAMANCI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.