1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Yeni Bir Dünya Dini Mi?
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Bir Dünya Dini Mi?

A+A-

“Hizmet”, “Hoca Efendi”, “Cemaat”, “Camia” gibi öz malımız olan ve inancımızdan doğmuş olan kavramlar artık kirlendi.
Bu kavramları temizlemek de kirletenlere düşüyor. Herkes hata yapabilir. Herkes kandırılabilir. Önemli olan hatadan dönebilme erdemini gösterebilmektir. Özür dileyebilmektir. Çünkü bu kavramların yerini artık yavaş yavaş “Paralel örgüt”, “Paralel devlet”, “Paralel yapı”, “ihanet şebekesi” gibi yeni kavramlar almaya başladı.
Bu durumdan Risale-i Nûr talebelerinin büyük bir çoğunluğun rahatsız olduğunu biliyoruz. Olup biten olayların Risale-i Nûr takipçileriyle ilişkilendirilmesine, aşırı derecede tepki gösterip karşı çıkıyorlar.
Hakikâti geç de olsa görenler, dönen dolapları fark edip aldatılmış olabileceklerini sezinleyenler, erken uyananlar kendilerini bu karmaşık çirkin işlerden ayrı tutuyorlar.
Her kalabalığın peşinden şuursuzca gidenler olduğu gibi bu yapının peşinden de gidenler az değil. Aklını Gülen’e kiraya verenler, geceleri kalkıp toplu olarak “Uzun Adam”a beddua edip sevap devşirme sevdasındalar.
Öcalan’la Gülen’in takası mı yapıldı?
CIA’nın oyununa mı geldi bu yapı?
Bu tür soruların cevapları boşlukta kalıyor.
Bu durum diğer samimi Cemaatleri de töhmet altında bırakıyor. İnsanların bu cemaatlere bakışları da değişiyor. Daha temkinli ve şüpheci bir hâl alıyor.
Global güçlerin gizli servisleri acaba bu cemaatler üzerinde de birtakım senaryolar hazırlıyor mu?
Sızmalar var mı?
Yeni Mehdi, Mesih, Halife, Kurtarıcı… gibi kavramlarla saf insanları dönüşü olmayan yollara sokacak faaliyetler hazırlanıyor mu?
Hayat boyu sınavlara tabi tutulduğumuz bu ülkede sınav sorularının önceden ezberletildiği, sınavlarda bu soruların çıkacağının “Yapı Başı” tarafından rüyada görüldüğü yalanlarıyla milyonların haklarının yendiği, öğrendikleriyle yaşadıklarının çelişkili girdabında ailelerinden kopartılan çocukları, dağılan aileleri… hep duyuyorduk da Millî İradeye, bir ülkenin Meşru Hükümetine ve Başbakanına bu denli alçakça bir kumpasa alet olacakları hiç mi hiç aklımıza gelmezdi.
Davetlerle, kuş sütü eksik sofralarla başlayan muhabbetler, ders halkaları başlangıçta insanları bu yapıya meylettiriyor. Fakat yapı içerisinde görevlendirmeler başladıktan sonra ilerleyen zamanda sizden birtakım hizmetler, fedakârlıklar bekleniyor. Bir nev’i sınamaya tabi tutuluyorsunuz. Bu arada zorlukları, takiyyeyi, içe başka-dışa başka davranmayı öğreniyorsunuz. Cennet dahil birtakım maddî-manevî gelecekler vaat ediliyor; efsunlanıyorsunuz… Hakk gösterilip Bâtıl’a hizmet ettiriliyorsunuz… Ama siz hep Hakk’a hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz.
Dershane, okul ve yurtlardan başarılı-zeki-hafızası güçlü, özellikle fakir çocuklar; çocuklar üzerinden aileler, zengin işadamları, Yapı’ya ait işyerleri, finans sektörü, vs. derken al sana bir Paralel Yapı… Vitrin olarak da Türkçe Olimpiyatları, Türk Okulları, İnsani Yardım Vakıfları, Aşevleri, Fakir Çocuklara Etüt Merkezleri, Okuma Salonları, Yarışmalar, Ödül Törenleri… vs. vs…
“Dinler Arası Diyalog” adı altında tahrif edilmiş İslâm-Hıristiyan-Yahudî sentezli, Masonik güdümlü yeni bir “Dünya Dini” hortlatılmaya çalışılıyor.
Bu da Masonik bir yapı arz ediyor. Yani Oyun Kurucular Masonik bir felsefeden geliyor. Bu işe alet olan samimi insanlar her ne kadar bu gerçekleri göremeseler de güneş balçıkla sıvanmıyor artık. Dua edelim ki bizi kullanan her türlü kirli yapılardan, tagutî iradelerden bir an önce kurtulalım ve aslımıza, özümüze, köklerimize, Hakk dinimize, Sahih Sünnet çizgisine, Kur’ân’a dönelim.
Unutmayalım ki; Müminler kardeştirler. Birimizin derdi, hepimizin derdidir. El ele verip bu kaostan da kurtulalım. Yanlışların kurbanı olan kardeşlerimize sabır ve metanetle sahip çıkalım. Önyargıyla hareket etmeyelim. Yanlışı, yanlışla düzeltemeyiz.
Allaha emanet olun.
…..
BAŞSAĞLIĞI
Kendisini Allah(cc) için sevdiğimiz kadim dostumuz, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker kardeşimizin muhterem babalarının “Her nefis ölümü tadacaktır” emr-i İlâhisi gereği Hakk(cc)’ın rahmetine kavuştuğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Rabb’imizden bağışlanma, geride kalanlara da sabr-ı cemil ve hayırlı uzun ömürler diliyoruz. Cennet’te de tüm Müslümanlar olarak Peygamber Efendimiz(sav)’in komşuları olmayı can-ı gönülden arzu ediyoruz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.