1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni bir şehir kuruluyor
Yeni bir şehir kuruluyor

Yeni bir şehir kuruluyor

Konya ve İstanbul’da güvenli yaşam alanları sunan Dağ Mühendislik ailesi, projelerini tanıtmak ve yatırımları hakkında bilgi vermek için yatırım fırsatları gecesinde basın mensupları ve yatırımcılarıyla bir araya geldi.

A+A-

Dağ Mühendislik, İstanbul Bahçeşehir’de hayata geçireceği Tual Bahçekent’in ticari ünitelerinin ihale süreci, mevcut proje, hedef ve yatırım planlarının anlatmak için yatırımcıları ve basın mensuplarıyla Dedeman Otel’de bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, yaptıkları proje ve yatırımlarla yatırımcıların sadece barınma ihtiyaçlarını karşılamadıklarını, marka değeri olan, çağdaş ve bütün sosyal donanıma sahip projeler ürettiklerini söyledi. Yaptıkları yatırım ve projelerle yatırımcılarına her zaman kazandırdıklarını belirten Mehmet Dağ, “Konya’da başlayan gayri menkul yolculuğumuz, yatırımlarımız ve projelerimizde siz yatırımcı dostlarımıza ciddi kazanımlar sağlayan yeni başta Konya başta olmak üzere İstanbul ve Türkiye’nin birçok noktasında yatırımlarımızı ve projelerimizi siz yatırımcılarımıza kazandırmaya devam ediyoruz. Bizler Dağ Mühendislik olarak yaptığımız projelerle, sizlerin sadece barınma ihtiyacınızı karşılamıyoruz. Marka değeri olan, güvenilir, çağdaş, kaliteli, fonksiyonel ve bütün sosyal donanıma sahip projelerle insanlara yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Yaptığımız proje ve yatırımlarla bulunduğumuz şehrin ve o bölgelerin cazibe merkezi olmalarını sağlıyoruz. Bunlara örnek verecek olursak; Bahçe şehir Konutları, Ata şehir Konutları, Novada Alışveriş Merkezi, Doğa şehir Konutları gibi…” ifadelerini kullandı.

GÜCÜMÜZÜ KONYA’DAN ALIYORUZ
Dağ Mühendislik 25 yıl önce 3 kardeş tarafından kurduğumuz bir aile şirketi olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Şirketin ana temellerini müşteri profilimize sınırsız hizmet vermek olduğunu söyledi. Gücümüzü Konya’dan alıyoruz ifadelerini kullanan Doğan Dağ, hizmet parolasıyla yola çıktıklarını belirterek, “Güven ve sizden aldığımız cesaret. Sizden aldığımız güçle yaptığımız projelerle doğruyu ve güveni profesyonellerin etik kurallarıyla, doğru çalışarak ve vicdanı elden bırakmadan yaptığımız projelerle bugünlere kadar geldik. Gücümüzü Konya’dan aldık diyoruz çünkü 24 yıl önce Konya’da 4 dairelik bir proje ile başlamıştık. Bugünlere kadar gelirken her neferinde, her adımda gücümüzü Konya’dan aldık. İstanbul gibi büyük bir merkezde, bütün dünyanın gözü olduğu, dünya markalarının olduğu İstanbul’a girerken Konya’daki referanslarımızı kullandık. Biz Konya’da bunları yaptık, şunları kazandırdık ve kazandırdığımız kişilerden bu gücü ve güveni aldık diyerek İstanbul’a giriş yaptık” şeklinde konuştu.

YENİ BİR ŞEHİR İNŞA EDİLİYOR
Yapılan araştırmalarda Konya’ya 3 önemli ödül kazandırdıklarına da değinen Doğan Dağ, “En çok konut projesi üreten ikinci şirket, en çok konut satan üçüncü şirket(ciro), en çok konut satan üçüncü şirket(adet)” diye konuştu. Tual Bahçekent hakkında bilgi veren Doğan Dağ, bu projenin çok kazandıracağını söyleyerek şunları söyledi: “Dağ Mühendislik olarak an itibariyle yürütmekte olduğumuz 5 proje ile, 4 bin 50 konut, 400 dükkanın yanı sıra, Özel hastane, okul ve kreş gibi sosyal donatıları hayata geçireceğiz. Dağ Mühendislik olarak, 25 yıldır olduğu gibi, Hayalleri gerçek, Aileleri ev sahibi ve yatırımcıları kar sahibi yapmaya devam ediyoruz. Tual Bahçekent, yaklaşık 1 milyon kişinin yaşayacağı sahip bir bölgeye sahip. Yüzde 60’a yakını üniversite mezunu profesyonel çalışan ya da kendi iş sahipleri. Yüzde 63’üoturmak amaçlı siteden ev aldılar. Yüzde 90’ının kendi araçları var. Projeye en yakın AVM’nin uzaklığı 18 km uzaklığında. En yakın hastane 7 km uzaklığında ve siteden ev satın alanların yüzde 51’i özel sağlık sigortasına sahip. Bunun gibi artıları olan bir proje gelecekte siz yatırımcılarımıza çok kazandıracağına inanıyoruz.”/Mesut Ercüment

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.