1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. YENİ DÖNEM SAYIN ERDOĞAN’LA BAŞLADI..
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİ DÖNEM SAYIN ERDOĞAN’LA BAŞLADI..

A+A-

2023 hedefiyle yeniden Bismillah diyen yeni Türkiye’ye ilk adım Pazar günü yapılan Adalet ve Kalkınma Partisi kongresiyle atılmış oldu.

Başbakan’ın Türkiye’nin tamamını kucakladığını kabul edenler, Sayın Cumhurbaşkanımıza da alışacaklar. Gayri resmi olan durum, referandumla resmileşmiş oldu.

Zaten işleyen sistemde Başbakan’ın tüm eksiklerini Cumhurbaşkanı kapatıyordu. Ortada hükümet yokmuş gibi, Ana muhalefet her türlü siyasi propagandasını Köşke göre belirliyor, cevabı yine en sert şekilde Sayın Cumhurbaşkanından geliyordu.

Ülkenin en sıkıntılı döneminde Başbakanlık yapmış, Erdoğan’ın en zor zamanında kendini feda edip tüm zorluklara birkaç Bakanla göğsünü germiş Sayın Davutoğlu’nun, bir bakıma MKYK’ya alınmayıp harcanmış olması vefa duygusunun kendisine gösterilmemesi gerçekten üzüntü verici.

İşte siyaset böyle acı bir şey.  Sayın Binali Yıldırım’ın vekillikle onurlandırılması, Ethem Sancak’ın MKYK’ya girmesi. Allah Hayırlı eylesin.

Artık icraat zamanı demek düşer.

 Yeni Türkiye Vatandaşın meselelerine çözüm olacaksa yıpranmış yüzlerle değil, hak eden yepyeni hiç Bakanlık yapmamış gelecek vadeden siyaset adamlarıyla yoluna devam etmeli.

Adalet ve Kalkınma Partisi 2002 ilk kuruluş ruhunu taşıyacak pırıl pırıl kadrolarla bu Milletin karşısına çıkılmalı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çok iç ve dış meselesi var.

Öncelik Erdoğan’ı omuzlardan indirmeyen Vatandaşa cömert olunmalı. Yeni hükümet parçalı çözüm açıklama yerine Rahmetli Erbakan Hocamızın yaptığı gibi tüm vatandaşlara yüklü bir zam yapmalı. Vatandaşın alım gücü mutlaka ama mutlaka artırılmalı. Refah seviyesi düşün her kesim, geçmiş hükümete küsmüştü. Onları yeniden kazanma zamanı.

Eğitim politikası iflas etmiş durumda. Adalet ve Kalkınma Partisinin hiç beceremediği, bugüne kadar sayısız Bakanla yeni yeni sistem denediği bu Bakanlıkta acilen reform yapılmalı, işi bilen, tecrübeli yepyeni bir kadrolarla müfredat güncelleştirilmeli, ve Fetö çetesinin açtığı yaralar bir an önce sarılmalıdır.

Tüm siyasi ve bürokrasi kadrosunda halen faal olan tüm fetö veya devlete yerleşmiş hangi fraksiyona mensup olursa olsun tüm çete mensupları tasfiye edilmeli, ucunda seçim olsa bile bundan geri adım atılmamalıdır.

Hükümetin en çok övündüğü Sağlık alanında yepyeni bir sisteme geçilmeli. Vatandaşı canından bezdiren farklar ve ilaç ödemelerine derhal son verilmelidir. Kamu hastaneleri Vatandaşın sorununa çare üretebilirse, Özel ihtiyacı en alt seviyeye düşer. Öyle bir uygulama var ki, sanki kamu yerine özel HASTANELER teşvik ediliyor gibi geliyor insanın aklına.

Her türlü devlet yatırımları en ÜST seviyeye çıkartılıp, vatandaşın kamudan yararlanma seviyesi en uç noktaya çıkarılmalıdır.

Tarım politikamız iflas etmiştir, Tarım ülkesi Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın en büyük ithalatçısı konumundadır. Umarım bu dönemde Sayın Cumhurbaşkanı, Recep Konuk Bey’i Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında değerlendirir.

Dış Ticaret sos vermekte, Dövizin uçtuğu dönemde bile tarihi cari açıklar vermekteyiz. Milli gelire oranı yüzde 5 ler civarında gezmekte, İhracatı karşılama oranı yüzde 70’ler civarında gezmektedir.

Vatandaşın enflasyonu yüzde 20’lerdedir. Kaçak ürünler, yasaklı ürünler cennetiyiz, denetim yetersiz, vatandaşın sağlığı neredeyse Allah’a emanettir.

Dış politika alarm vermektedir. Dost ve Müttefik diyebileceğimiz ülke sayısı parmakla gösterilecek kadardır. Amerika her türlü hainliğine devam etmektedir, Sayın Cumhurbaşkanımızla Trump’un yaptığı ikili görüşmede terörist örgüt Pyd’nin bir kez bile adı anılmamıştır.

Dünya’yı dizayn eden ABD, amacına bir bir ulaşmakta silah tüccarlarına para kazandırmaya devam etmektedir. Ekonomik krizle boğuşan, tarihinin en büyük borçlanmasını yapan, yeni yeni vergilerle petrol kaynaklı bütçe açığını gidermeye çalışan, vatandaşına tarihinde görmediği vergileri yükleyen Suudi Arabistan’la 100 milyar dolarlık silah anlaşması yeni dönemin şifrelerini veriyor.

Anlaşılan Trump’da silah tüccarlarına çalışacak, bunlar diledikleri yerlerde kan dökecekler, Müslüman Ülkeleri birbirine düşürecekler.

Diyeceğim odur ki, elle tutulan bir Bakanlık yok. Nereye el atsanız sorun yumağı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çok değer verdiği Başbakan Binali Yıldırım, yeni döneme her alanda bir enkaz devretmiştir, umarım Yeni Hükümet ve yeni oluşturulması muhtemel Bakanlar bunun bilincinde hareket eder, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Refah seviyesini artırıcı, mevcut meseleleri giderici önlemler alırlar. İş zor, Allah yar ve yardımcıları olsun.

Bu yazı toplam 570 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.