1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Yeni Dünya Düzeni’nde Son Köstek : Türkiye
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Dünya Düzeni’nde Son Köstek : Türkiye

A+A-

İnsanoğlunun bugün geldiği noktaya bakınız. Emperyalist sistemin tuzağında boğulan üçüncü dünya ülkelerinde yaşanan gelişmelerin geldiği konum gösteriyor ki, içinde bulunduğumuz yüzyılda kılıçlar çekilecek. Evet yeni bir dünya sistemi kurulmaya çalışılıyor. Yaşlı dünyamız, komünizmin çöküşünden sonra yeni bir evreye daha şahit olacak.
Hatırlarsınız, bundan seneler önce körfeze akan petrol içinde yaşam savaşı veren karabataklar için ve farklı coğrafyalarda nesli tükeniyor vaveylaları koparılan fok balıkları ve penguenler için mangalda kül bırakmayan dünya medyası ve liderleri aynı tepkiyi, her gün üzerlerine atılan varil bombalarıyla hayatını kaybeden Suriyeli masum insanlar için neden gösteremiyorlar?
Dünya üzerinde çok sayıda İslam ülkesinde yaşanan bu tür gelişmeleri gözden kaçırarak yok saymalarının temelinde ki ana etken, tesis etmeye çalıştıkları ve sadece kendilerine hizmet edecek yeni bir emperyalist sistem oluşturma gayretlerinden başka bir şey değildir. Bunu sağlayabilmeleri içinse gerekli olan gücü, Müslüman kanı üzerinden ahlaksızca ve vahşice yapılan şiddet kanalıyla sağlıyorlar.
Bu işin sonu nereye gidecek bilmiyorum ama Müslümanların lehinde bir sürece göre gitmeyeceği belli.
Etrafınızı dikkatle takip ediyorsanız, İran ile Amerika arasında eriyen buzların temelinde de bir takım çirkin oyunlar tezgahlanmaktadır. Senelerdir bu ülkedeki nükleer santralleri bahane ederek ambargo uygulayan ve diplomatik ilişkilerini kesen Amerika niçin birdenbire geri adım atmak zorunda kaldı?
İsrail’in bu işe tepkisi gerçek mi yoksa göstermelik mi?
Mısır’da ki darbe girişimine kınamada bile bulunamayan batı dünyasının demokrasi anlayışı, söz konusu İslam ülkeleri olduğu zaman mı bertaraf oluyor?
Bakın birçok Avrupa ülkesinde demokrasi falan yok. Sadece adı var. Göstermelik uygulamalarla farklı görünmek ve hürriyetler diyarı oldukları safsatasını kimseye yutturmaya kalkışmasınlar. İşlerine geldiğinde demokrasi çadırının altına sığınan sözde demokrat ülkeler, okun ucu İslam dünyasını gösterdiği zaman aynı duruşlarını göstermeyecek kadar zavallıdırlar. Çünkü senelerdir mazlum Müslüman halklar ve mazlum Afrika halkları üzerinden beslendiler. Onların ölümü, felaketi, çöküşü bunlara kan pompaladı.
Tekrar ifade etmekte yarar görüyorum. İslam dünyası sahipsizdir. Kesinlikle kendilerine batı dünyasından ciddi bir destek gelmeyecektir. Ama günün birinde döktükleri timsah gözyaşları arasında kendileri boğulup gidecekler. Nitekim son yıllarda yaşanan ekonomik felaketlerin başlaması süreciyle Avrupa’da kan kaybı başlamıştır. Birer birer dökülmeye başladılar. Doğu ve İslam dünyasında ki uyanıştan ciddi endişe duymaktalar. Buna mani olabilmek için var güçleriyle diplomatik oyunlar oynama planlarını yürürlüğe koydular. Bu uyanışa motor olabilecek olan Türkiye’nin attığı her adımdan ciddi rahatsızlık duymaya başladılar. Bunun içinse çeşitli bahanelerle İslam dünyasına model bir Türkiye’nin daha da ileri gitmesini sağlayacak tüm adımların kesilmesi gerekiyordu. Öncelikle Gezi Parkı olaylarını bahane ederek milletimizi birbirine düşürmek amacıyla kirli planlarını ortaya koydular. Gizlice el altından destekledikleri provokatörlere rağmen alıştıkları durumun aksine Türkiye’de yaşayan halkın uyandığını gördüler. Evet, Türkiye eski Türkiye değil… Oynanan oyunun sonuna kadar farkında güçlü bir devlet var artık. Ufacık bahanelerle anında oynadıkları pis oyunlarına uyan ve tuzaklarına düşen olmadı. Tüm kaşımalarına rağmen bu iş halkımızın aklı selim davranmasıyla iyice büyümeden engellendi.
Burada sormadan edemeyeceğim. Gezi parkında ki topu topu sayısı 500 civarında ağaç için velvele koparan batı alemi madem bu kadar insancılsa Suriye’de katledilen masum sivil vatandaşlar için neden adam gibi bir tepki ortaya koyamıyor?
Bu sorunun cevabını herif gibi verecek bir Avrupa ülkesi var mı?
Buyursunlar açıklasınlar.
Şimdi de Türkiye’yi tökezletmek için buzdolabında beklettikleri cemaat – hükümet kavgasını körükleyecek girişimlerde bulunmaya başladılar. Ne yapıp edip ülkemizin önünü kesecek bir takım çirkin oyunları oynamaya devam ediyorlar. Buna da Fethullah Gülen’i alet ederek akıllarınca hükümeti köşeye sıkıştırmaya çabalıyorlar.
Görün bakın bu gözaltı durumlarından hiçbir şey çıkmayacak. Daha önceden Fethullah Gülen’e bağlılığını bildiğimiz eski topçu Hakan Şükür’ün istifası da aynı planın bir uzantısıdır. Devamı da gelecektir. Türkiye’nin aydınlık gidişatına son verecek herhangi bir süreç başlarsa bunda parmağı olanlardan biri olacak olan Hakan Şükür’de artık münasip bir yerine kına yakabilir. İstifasının da açıkçası zerre kadar bir önemi yoktur. Sadece sayıda bir eksilme olmuştur. Hepsi o kadar. Bir şükür gider, binlerce şükür gelir.
Şimdi ana konumuza tekrar dönerek temelde ki sebebe inelim. Dünyada oluşturulmaya çalışılan yeni bir dünya düzeni oluşturma gayretleri var. Batı dünyasının uzun yıllardır kullandığı Arap dünyasını diktatörlerden temizleme taktiğinin ardından yeni kuklaları bu ülkelerin başına geçirerek, zengin petrol yataklarına ulaşılması ve İsrail’in bölgede hedeflediği Büyük İsrail planına hizmet edecek senaryoları sahneye sürdüler.
Kafalarını karıştıran üç ülke vardı. Bunlar : Türkiye – Mısır ve İran
Mısır’da demokratik seçimle işbaşına gelen Mursi’yi, tayin ettikleri kukla Sisi ile görevden uzaklaştırarak oyunun bir ayağını hallettiler.
İran’da Amerika ile sözde uzlaşarak dost oldular. Böylece ayaklarını tökezletecek ikinci adımı da hallettiler.
Şimdi Türkiye üzerinde ısrarla oynadıkları oyunda bir neticeye ulaşmaya çalışıyorlar. Başarılı AK Parti iktidarını bir şekilde iktidardan indirmek için Gezi Parkı olaylarını devreye soktular. Başarılı olamayınca da şimdi Fethullah Gülen gardını sürdüler.
Allah’ın izniyle Türkiye bu oyunun farkındadır. Ve bu oyuna gelmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum