1. HABERLER

  2. KOCAELİ

  3. Yeni Elektrik A.ş Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:
Yeni Elektrik A.ş Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:

Yeni Elektrik A.ş Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç:

Kocaeli’nin Dilovası İlçesinin Çerkeşli Köyü civarındaki İMES OSB bölgesinde kurulu bulunan Yeni Elektrik Üretim A.Ş., üst düzey yetkilileri ve çalışanlarıyla birlikte İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, Çerkeşli Köyü Tepe Restoran'da...

A+A-

Kocaeli’nin Dilovası İlçesinin Çerkeşli Köyü civarındaki İMES OSB bölgesinde kurulu bulunan Yeni Elektrik Üretim A.Ş., üst düzey yetkilileri ve çalışanlarıyla birlikte İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, Çerkeşli Köyü Tepe Restoran'da iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yeni Elektrik A.Ş. yönetim Kurulu üyesi Serdar Bilgiç, Proje Direktörü İbrahim Anameriç, İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, Türk ve İtalyan üst düzey yöneticilerin de katıldığı iftar yemeğinde basın mensupları da ağırlandı. Önemli açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bilgiç, iftar sonrası teşekkür konuşması yaparak, Türkiye’nin ihtiyacı olan elektrik enerjisinin yüzde 2’sini karşılayacak olan tesis, her yönüyle çevreci bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Medyada son günlerde tesisleriyle ilgili haksız ve önyargılı haberlerin çıkarıldığını üzüntü ile karşıladığını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Bilgiç, “Yüzde yüz çevreci olan bir kuruluşuz. Unit Grub olarak biz ve İtalyan ortağımız Ansaldo Energia bu konuda çok titiz davranmaktayız. Çevreyle ilgili ölçüm cihazlarına ilaveten iki adet online hava ölçüm cihazıyla, her anımız kayıt altına alınabilecek kadar temiz olduğumuza iddialıyız. Yüzde yüz çevreye duyarlı olan kuruluşumuzla ilgili tamamen bilgisizce ve önyargılı bir şekilde haber yapılması bizleri üzmüştür. Biz bu yazılanları hiçbir zaman hak etmedik ve etmeyiz. Bu haberi kaleme alan arkadaşımız keşke bizimle irtibata geçseydi, doğru bir haberi yazmış olurdu. Bizim kapımız herkese açıktır. Bilgi almak isteyen herkes istediği zaman hem tesislerimizi gezebilir hem de sağlıklı bilgiyi alabilir” dedi.

Türkiye enerjisinin yüzde 2'sini karşılayacak bir güce sahip olduklarının altını çizen Serdar Bilgiç, “Temiz enerji olarak bilinen doğalgazla bu kadar büyük miktarda elektriği üreten bir kuruluşuz. Ülkemiz ve bölgemiz için önemli bir yere sahibiz. Test üretimi devam eden tesislerde önümüzdeki yıl itibariyle artık tam kapasite çalışacağız” dedi.

Doğalgazın ithal edilen bir enerji kaynağı olduğuna dikkat çeken Bilgiç, “İthal edilen bir enerji kaynağı ile üretim yapacağız fakat doğalgazın milletler arası pazara transfer noktası olan Türkiye’de ikili anlaşmalar ve milletler arası sözleşmelerle doğalgaz sıkıntısı çekilmeyecek. Zaten sıvılaştırılmış doğalgazı gemilerle getirerek tesislere verebilecek bir alt yapımız bulunmaktadır. Bu yönüyle hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” dedi

İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz ise bölge için önemli bir yere sahip olduklarını belirterek, “Makine İhtisas OSB’yiz. Planlanan 260, proje aşamasında 92 ve hali hazırda üretimde olan 35 tesislerimizde hiçbir zaman çevreye zarar verecek bir durum olmayacak. Çünkü bizim kimyasallarla veya bunların türevleriyle işimiz olmayacak. Yeni Elektrik Üretim A.Ş.’nin yüzde yüz çevreci olması ve bölge için bir enerji kaynağına ihtiyaç olması için bizim sahamızda kurulmasını bizler de istedik” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.