1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Yeni Partiler Görebiliriz
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Partiler Görebiliriz

A+A-

Pazar günü yapılan referandum sonuçları vatanımıza, milletimize ve tüm islam coğrafyasına hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Avrupa oyları ile yaklaşık 52-48..

Beklentim dahilinde asla düşünmediğim bir netice..

Şaşırdın mı dersen hayır..

12 Nisan’da ki yazımda;

Her iki kesimde eteğindeki tüm taşları döktüler. Hayırcılar Evetin diktatörlüğünü, Evetçiler de şer güçlerin ittifakını bir güzel anlattılar.

Öyle bir anlattılar ki, hangisi neyi amaçlıyor anlayabilene aşk olsun.

Maddeler güme gitti.

Bu referanduma damga vuran hadsiz demeçler oldu. Kendini kraldan çok kralcı görenler oldu.

Evet diyecekler kızıp hayır, hayır diyeceklerde hadi ordan hadsiz deyip evet vermeye karar verdiler.’ Demiştim.

Olayın hükümet ve ekonomi boyutuna yarın değineceğim.

Adalet ve Kalkınma partisinin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın seçim propagandasını her kim hazırladıysa yanlış istikamette yol aldılar. İlk defa Kılıçdaroğlu üzerinden propaganda yürüttüler, sanki bir genel seçimmiş gibi eski defterler açıldı. Tam tersi Kılıçdaroğlu’da sakin bir üslupla, kararname ile bir gecede her şeyinizi kaybedersinizi, tek adamlığı çok iyi kullandı.. Sakindi, hiç karşı taarruza geçmedi.

Eğer son hafta denize dökme, Peygamberlere verilen yetki ve 15 Temmuz kontrollü darbeydi hatasına düşmeselerdi belki bugün, sandıktan özellikle iktidarın ve MHP’nin ve benim gibi sonuna kadar evet diyenlerin bir sabah kalktığında yaşayacağı şok ve buhranla başbaşa kalacaktık.

Her şeyde vardır bir hayr diyelim.

Gelelim Adalet ve Kalkınma Partisine..

60’ın altı daha öncede yazdım, düşünülmesi gerekir.. İster 52 olsun isterse 59..

Hataların nedenleri araştırılmalıdır..

Teşkilatların tümü elden geçirilmelidir..

Belediye Başkanlarının tümü gözden geçirilmelidir.

Bu kadar devlet imkanlarının kullanıldığı bir seçimde alınan yüzde 52 civarı oy nedeniyle tüm hadsiz demeç veren ister hükümet, ister Cumhurbaşkanı Danışman sıfatlılar derhal istifa ettirilmelidir.

Haziran 2015 seçimleri gibi bu seçimde benim gibileri küçük gören, uyarılarını dinlemeyen, halktan kopmuş ister milletvekili, ister belediye başkanı, ister parti il ve ilçe başkanı veyahut dairelerde koltuğa yapışmış bürokratlara halkın şamarıdır.

Aynaya bakma zamanı geldi de geçiyor.

MHP ise gerçekten seçim sonucundan anlaşılacağı gibi çok yıpranmış. Nerden bakarsanız bakın, yüzde 7-8 gibi milliyetçi oylar hayır cephesine gitti.

Bunun nedenleri arasında hükümeti veya Cumhurbaşkanımızı temsil eden danışman sıfatlı boş konuşanların olduğunu düşünsek te, hala bir grup partiden uzaklaştırılanların tabanda etkili olduğu neticesine varırız.

Yakın zaman siyaseten çok şeylere gebe duruyor. Yurt dışı cibilliyetsizler, Tayyip Erdoğan düşmanları boş durmayacaklar. Bölme, kardeşi kardeşe kırdırma oyunları içteki yardakçılarıyla devam edeceğe benziyor.

Sözün bittiği yer,

Avrupa ve ABD destekli yeni oluşumlar, yeni partiler göreceğiz gibime geliyor. Bunların dışında da Adalet ve Kalkınma Partisinden de bir veya birkaç yeni parti çıkarsa hiç şaşırmam.

Bu yazı toplam 412 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.