1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Yeni Türkiye Hayırlı Olsun
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Türkiye Hayırlı Olsun

A+A-

Türkiye 16 Nisan'da 200 yıllık yönetim sistemi olan çift başlı Parlamenter sistemden tek başlı partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş için Millet % 51,4 oranında bir oyla sistem değişikliğine onay verdi.

16 Şubat’ta Cumhurbaşkanın onay sürecinin ardından başlayan 2 aylık Referandum sürecinde Evet cephesinde başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çok büyük gayretleri ile 16 Nisan süreci her ne kadar Hayırcılar itiraz etse de değişmeyecek olan bu sonuç ortaya çıkarmıştır.

Eski Türkiye'de olan çift başlı yönetim ile Cumhurbaşkanı ve Başbakan kavgaları ve ardından gelen Ekonomik krizler ve nerdeyse 18 ayda bir seçimin yapıldığı Muhalefetin istediği zaman gensoru ile hükümetlerin çalışmasını yavaşlattığı seçilen Hükümetin Milletten oy aldığı halde birde Milletin seçtiği Vekillerden tekrar güvenoyu almak zorunda kaldığı 2 ya da daha fazla Partinin bir araya gelerek kurdukları ve ömürlerinin kısa olduğu Koalisyon hükümetleri dönemindeki Ekonomik istikrarsızların hüküm sürdüğü süreci millet verdiği destek ile tarihe gömmüştür.

Yeni Türkiye'de ise bundan sonra milletin %50+1 oyunu alamayan hiçbir parti iktidar olamayacağı için artık Koalisyon dönemleri’ de kapanmış ve yeni Türkiye’de bundan sonra 5 yıldan önce seçim olmayacak böylelikle Ekonomik istikrar sağlanacak ve yerli ve yabancı yatırımcı buna göre yatırımlarını yapacaktır.

Batının bize uygun gördüğü eski sistem ile Türkiye tam 200 yıl zaman kaybetmiştir. Bunun dışında nerdeyse her 10 yılda bir darbeler ve 40 yıldır mücadele ettiğimiz bir terör belası ile Türkiye’nin önüne sürekli engeller çıkartılmıştır. Batı’nın bizim kendi iç işimiz olan Referandum sürecimize bu kadar müdahale etmesi ülkemizi düşündüğü için değil bizim güçlü bir ülke olup kendi kararlarımızı kendimiz almamızı istemedikleri içindir. Batı karşısında daha güçlü bir Türkiye istememektedir bunun için bizim kendi içimizdeki sorunlarla mücadele etmemizi onların bize uygun gördükleri oyunda figüran oyuncu olmamızı istiyorlar.

Ama başaramadılar millet bu ülke bizim ve bu kararı biz veririz bizim içişlerimize karışmayın diyerek güzel bir cevap vermiştir. Bu cevap ile Türkiye daha güçlü bir ülke olacak ve terörle mücadelesini hızlandıracak ekonomisi güçlenecek ve istikrarı artacaktır.

AB ülkelerinin ülkemizde Evet çıkarsa AB müzakerelerinin dondurulabileceği yönünde açıklamaları var. Türkiye 54 yıldır kapınızda bekleterek almayacağınız zaten gösterdiniz. AB’nin bir Hristiyan birliği olduğunu bizi asla almayacağınızı biz zaten biliyoruz yeni Türkiye ve Yeni Türkiye’nin Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın sizin bu tehditlerinize pabuç bırakmayacağını siz daha iyi bilirsiniz onun için bu tehditleriniz bizim nazarımızda hiçbir değeri yoktur. AB'nin önce kendi birliğini ayakta tutması için gayret göstermesi lazım çünkü AB dağılma noktasındadır. İngiltere ile başlayan bu dağılma süreci hızlanacak ve başka ülkelerinde bu birlikten çıkmak için Referandum yapacakları bir gerçektir.

Eğer Türkiye yeniden bir Referandum yapacak ise bunun Meydanlarda milletin talebi olan İdam ve İngiltere’nin AB çıkmak için yaptığı Referandum gibi bizim de AB ile müzakerelerinin devam edip etmemesi konusunda yapılması gerekmektedir.

Millet bu seçimde Partilere de mesaj vermiştir AK Parti ve MHP bu süreçte en çok gayret eden parti olmuş ancak bu Liderler düzeyinde kalmıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gayreti ile bu sonuç ortaya çıkmıştır. Her iki Partinin bazı Milletvekilleri ve teşkilatları süreçte çok aktif görev almamıştır. Onun için her iki Partide teşkilatlarında revizyona gitmesi gerekmektedir. Yoksa bu sonuçların diğer seçimlerde daha kötüsü ile karşılaşılabilir.

Bazı illerde de yapılan bunca hizmete karşı gösterdikleri vefasızlıklarını da unutmamak gerekir.

Hayır cephesinde mücadele eden başta CHP, HDP, SP, Vatan Partisi, MHP içindeki "çakma" ülkücüler, TBB, İstanbul Barosu, Mimarlar Odası gibi sözde sivil toplum örgütleri ile AB ülkeleri ve Türkiye düşmanı FETÖ, PKK, DEAŞ, PYD/YPG, DHKP-C gibi tüm terör örgütleri aynı safta beraber mücadele ederek bu sistemin değişmemesi için ellerindeki tüm argümanları kullandılar yalan, iftira, tehdit, ve dini terimleri kullanmalarına rağmen başaramadılar.

Sonuçların ülkemize milletimize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Bu yazı toplam 676 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum