1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yeni Türkiye Yeni Kadrolar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Türkiye Yeni Kadrolar

A+A-
Türkiye çok değişik alanlarda çok değişik bir süreçten geçiyor. Bu süreç içinde hoşumuza giden olaylar var, gitmeyenler var.
Değişim doğru ise yapılan şeyler doğrudur. Değişim adı altında yarınlarda fatura
ödeyeceksek o zaman da şimdiden iyi düşünmeliyiz.
Yeni yıla 3 gün kaldı. Yeni yılda Türkiye’de bir çok şey değişik görünmektedir. Yeni yılın bence bugün için görünen en önemli olayı seçimler olacaktır. Bunun için partiler hazırlıklarını son sürat yapmaktadır.
İktidar partisi olan AK parti Konya’da yeni Türkiye hedefinde, yeni kadrolar oluşturuyor. Partinin genel başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nunda katıldığı il genel kurulu ile Konya’daki seçim sürecini tamamladı.
Kongre çoşku, şölen havası içinde geçti ve eski başkan Ahmet Sorgun görevini Musa Arat’a devretti. Kendisine ve yönetimine başarılar diliyor, tebrik ediyorum.Hoş, zaten Arat’tan başka da aday yoktu ve olsa da kabul görmezdi.Önce atama, sonra genel kurul ve seçimle iş başına getirilen eski Başkan Ahmet Sorgun, Konya için eksiği ile, fazlası ile çalıştı. Kimsenin bildiğimiz kadarıyla burnunu kanatmadı. Herkese aynı ölçüde, hatta kendisini acımasız eleştirsek bile saygı sınırları içinde yaklaştı.Görevini layıkıyla yaptığını düşünüyorum. Sanırım bundan sonra partide bir nefer olarak çalışacak ama, eğer gönlünde bir yer varsa o zaman da seçimlerde listenin bir yerine ismi konulacaktır.

Genel kurulda Başbakan Ahmet Davutoğlu yine önemli mesajlar verdi. Tabi ki, bu mesajların bir çoğu partililelere olurken, muhalefete ve Fethullah Gülen’e de göndermeler yaptı. Biraz gerçekçi söylersek bunların hepsi siyasetin ruhunda vardır. Ne var ki, bazı söylemler insanları rahatsız etmektedir.
Yeni Türkiye yeni hedefleri olan bir ülkedir. Toplumun değer yargıları ve inanışları vardır. Yeni Türkiye yolunda PKK ile yapılan görüşmeler ve verilen tavizler doğrusu beni çok üzmekte ve şaşırtmaktadır. İnanıyorum ki, benim gibi milyonlarca insanda aynı şeyi düşünmektedir. PKK’nın genel af isteğine “Hayır” diyen Ahmet Davutoğlu’nun bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da iplerin kendi elinde olmadığını en az benim kadar bilmektedir.
Şu gerçeği görmemiz gerekir.Doğu ve Güneydoğu’da büyük bir otorite eksikliği ve boşluğu bulunmaktadır. Geçtiğimiz gün Cizre olayları bunun en açık delilidir. Allah bu milleti sokak çatışmalarına girmekten korusun ama, Cizre sokaklarında görebildiğimiz kadar bu başlamıştır. Hem de PTT ile bir dernek mensupları arasında…
Tırmanış hiçte yarınlar için hoş görünmemektedir.
Persilvanya’da yaşayan ve bugüne kadar baş tacı yapılıp, sonradan “Yanılmışız” mazereti arkasına sığınarak yapılan salvolar ise işin bir başka dikkat çekici yanıdır. Her ne kadar “Kırmızı bülten”de yayınlansa bana göre ABD bu zat-ı muhterem’i Türkiye’ye iade etmeyecektir. Çünkü başka ülkelerdeki liderleri destekleyip, besleyip, sonra da kökünü kazıyan ABD Fethullah Gülen’i de kullanmaktadır. Sadece Türkiye aleyhine değil, başka ülkelerde bu işin içinde. ABD’nin en fazla yapacağı şey belki Fethullah Gülen’i sınır dışı edebilir yada İngiltere yada İsrail’e gönderir. Yine koruma şemsiyesi üzerinde kalır.
Kaldı ki, Fethullar Gülen Türkiye’ye iade edilse ne olacak ?
35 bin kişinin katili , terör örgütü başı Abdullah Öcalan yakalandı da ne oldu? Kele gibi bu millet onu yıllardır besliyor ve HDP’lilerin söylemleri gerçekleşirse yakında salınıverecek, partilerin genel kurulana katılacak.
Yeni Türkiye’de bunları görmek istemediğimizi ve hayatın normalleşmesini istiyoruz. Birde şu ekonomi düzeltilirse ülke insanı daha da mutlu olacaktır. Yeni Türkiye yolunda, ülkenin çıkarları için çalışanlara Allah yardımcı olsun diyerek yazımı noktalıyorum.
 
Bu yazı toplam 105 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.