1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Yeni Zelanda Nere Yerel Seçimler Nere? Çanakkale Nere Anzaklar Kim?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Zelanda Nere Yerel Seçimler Nere? Çanakkale Nere Anzaklar Kim?

A+A-

Millet olarak bizler unutsak da,  unutmak istesek de birileri unutmuyor? Bizler, ”yahu bırakın artık geçmişi, olan olmuş, ölen ölmüş,  kan kanla yunmaz önümüze bakalım! “ Desek de elin oğlu bırakmıyor. Elin oğlu dediysem yanlış anlamayın onlarda bizim dedenin (Hz Ademin) torunları. Bir farkla ki bizler Âdem atamızın ilk çocuklarından Habil’i örnek alırken bazıları kabilin yolundan gitmeyi kendilerine şiar edinmişler. Kabiller ile Habiller birbirleri ile  dün mücadele ettiler, bu gün ediyorlar yarın da edecekler. Çünkü hayatın kanunu bu. Çünkü fıtrat böyle. Hakla batıl, iyi ile kötü, güzelle çirkin biribirlerinin zıttıdır ve zıtlar arasında mücadele olması normaldir.
TANZİMAT RÜYASI KABUSA DÖNÜŞTÜ
1800 lerden itibaren birçok alanda (SAVAŞ, EKONOMİ, BİLİM, SANAT…) Batıya/Haçlılara/ Avrupa’ya karşı üst üste yenilgiler alan atalarımız, bu mağlubiyetlerden kurtulmanın yolunu, insanlığın ve kendisinin ezeli düşmanı olan haçlılara özenmekte görmüş. Bu özentiyi Tanzimat ve Islahat fermanları ile mücessemleştirmiş. Kıyafetten müziğe, mimariden askeriyeye her şeyi onlara benzetmeye çalışmış. Meşrutiyet ve  Cumhuriyet yönetimlerini uygulamaya koyarak onlar gibi gelişeceğini, güçleneceğini düşünmüş. Hukukumuzla, eğitimimizle, kıyafetimizle, müziğimizle onlara benzemeye çalışan bizler, bir türlü onlar gibi olamadık, onlar gibi olamadık lakin kendimiz olarak da kalmadık. Kekliğe özenen saksağan misali garip bir vaziyete düçar olduk. Biz onlara yaklaştıkça, “bakın artık biz de sizin gibiyiz…” dedikçe onlar bizden uzaklaştılar. Çünkü bizim yaptığımız dünya gerçeklerine ve  fıtrata aykırı idi. Batılılar akrep huyludur. Akrep akrepliğinden istese de vazgeçemez. Ezeli hitap şöyle diyor: “Mâide 51 : Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır ...” Üstad cemil Meriç ise haykırıyor: “ Bütün Kur’an’ları yaksak, bütün camileri yıksak, Avrupalının gözünde Osmanlıyız; Osmanlı, yani İslam. Karanlık, tehlikeli, düşman bir yığın! Avrupa, maddeciliğine rağmen Hristiyan’dır. Sağcısıyla, solcusuyla Hıristiyan. Hıristiyan için tek düşman biziz: Haçlı ordularını bozgundan bozguna uğratan korkunç ve esrarlı kuvvet…”
YIL 2019 YER YENİ ZELANDA
Tüm bu gerçekler Avrupa da her gün yaşanıyor. Biz görmesek de, görmemezlikten gelsek de bu acı gerçek Avrupa’nın sokaklarını sarmış durumda. Asla öyle olmadığı halde asırlık komplekslerinden dolayı birilerinin gözünde “çağdaş, modern, ileri, adaletli, hoş görülü, insancıl… “ olan batıda her gün ya bir Müslüman saldırıya uğruyor ya da bir cami kundaklanıyor. Dün İsveç’te, bu gün İzlanda da Müslümanlar katliama uğratılıyor.
1915’de dedeleri Çanakkale’ye gelip Mehmetçiğe kurşun sıkanların torunları, bu gün memleketlerinde işçi, mülteci olarak bulunan Mazlum Müslümanlara saldırmaktan, İslam dünyasını gerek terör örgütleri vasıtası ile gerekse mezhep ve ırk ayrımcılığını kullanarak  iç savaşa sürüklemekten geri durmuyorlar. Yeni Zelanda'daki katliamı gerçekleştiren terörist Brenton Tarrant bu katliamı niçin yaptığını açılarken: “ Boğaz Diyor, Ayasofya diyor,  Konstantinopolis diyor. “ “Gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol Hristiyan şehri olacak" diyor.  “ "Viyana 1683 " ile Miloş Obiliç’i de unutmayan Katil, yaşayan düşman olarak kimi zikrediyor? Recep Tayyip Erdoğan’ı. Tıpkı Netenyahu, pkk, batılı liderler, Suud, BAE gibi.  CHP lideri ise Y.Zelanda katliamı ile ilgili ne diyor?” İslam dünyasından kaynaklanan…” diye başlayan inanılmaz cümleler kuruyor.
İşte tüm bunlar bu seçimleri yerel seçim olmaktan çıkarıp bir BEKA seçimine dönüştürüyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.