1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. YENİDEN MERHABA
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİDEN MERHABA

A+A-

Evet, sizlerle beraberiz.

Beni sizlerle bu şutunda buluşturan Yüce Mevlaya şükürler olsun.

24 Temmuz günü başladığımız  kısa süreli tatil sonrasında Konya dışında 10 gün kadar kaldık. Kendimizi yenilemeye, dinlenmeye çalıştık. Bu süreyi  Mersin’de  ailem ile birlikte geçirdik.

Doha sonra günü birlik  bir Ankara seyahatimiz oldu.

Eskilerin bir sözü vardı :
“Yiyip içtiğin senin olsun, geçip gördüklerini anlat” diye.

İşte kısaca  bunları görüp geçirdik.

Yeniden gazetede klavyenin başına geçip sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

Gazetecinin tatili, dinlenmesi zor oluyor.

Hep hayatın içindeyiz.

Kendimizi bir anda yaşamın akışı içinde buluyoruz. Çıkmak için çabalıyoruz ama, odaklanıp yeniden olaylara, Türkiye ve Dünya’daki gündeme kendimizi kaptırıyoruz.

Evet 24 Haziran’da izne başladık ama, Pazar sabahı bir vatandaş olarak, vatandaşlık görevimizi yerine getirme adına vicdanımızın sesini dinleyerek, Türkiye ve dünya’daki gelişmeleri göz önünde tutarak oyumuzu kullanıp Konya’dan ayrıldık.

Tabi ki, akşam saatlerinde istesek te, istemesek te yine TV’nin başına geçip, olup bitenleri, seçim sonuçlarını izledik. Seçim atmosferi içinde yanılgılarımızın olduğunu, doğru tespit ettiklerimizi gördük.

Ancak şunu belirteyim ve ukalalık etmiş olmayayım ama, bir çok anket şirketlerinin tahminlerinden daha yakın bir tahminde bulunup yazdığım içinde kendimi mutlu kabul ettim.

En önemli mutluluğum ise küçük çaplı bazı can sıkıcı olayların olmasına karşın, seçimin salimen tamamlanması ve ülkenin hayrına bir sonuç çıktığını düşünüyorum.

Ülkemizin sorunları büyük.

Burada en başında yazmamız gereken ise, ekonomi, enflasyon, zamlar, hayat pahalılığı, terör ve dış dünya ile ilişkilerimizin normale dönmesi, içeride vatandaşları tümden kucaklayacak bir yönetimin iş başına gelmesidir.

Bugündün itibaren yeni bir yönetim sistemi ülkemizde olacaktır. Yeni hükümet kurulacak ve  yeni hükümetin önünde acil sorunların çözümü bekleyecektir.

Artık sen- ben kavgasını bırakıp ülkenin sorunlarının çözümüne odaklanmalıyız. Ülkeyi, milleti geren açıklamalar ve bölünmelere neden olan beyanatlardan kaçmamız gerekir.

Yeni meclis hemen hemen başkanıyla birlikte şekillendi. Şimdi sırada  bugün açıklanacak hükümet var. Hükümetin programı var. Ülkeyi rahatlatacak kararlar alınması gerekir.

Her şeye rağmen iyi niyetle ve iyimser bir bekleyişle  sıcak yaz aylarını yaşamaktayız.  B:akalım bundan sonra  günler bize neler getirecek, birlikte izleyeceğiz.

Yazımı yeniden Merhaba diyerek bugünlük noktalıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum