1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yeniden Refah Partisi Konya: Asıl sorun sistemin kendinde
Yeniden Refah Partisi Konya: Asıl sorun sistemin kendinde

Yeniden Refah Partisi Konya: Asıl sorun sistemin kendinde

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem,‘ADİL PAYLAŞIM’ temelinde, alt gelir seviyesinde olan asgari ücretlinin omuzlarından ağır verginin kaldırılması gerektiğini söyledi.

A+A-

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ekonomideki asıl sorunun sistem sorunu olduğuna dikkat çekerek Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerinde yapılan değişikliğin sorunları çözeceğini düşünmenin yanlış olduğuna kaydetti.  Ülke insanının refahı için asgari ücretten verginin kaldırılması gerektiğinin de altını çizen Özerdem, “İthalat ve döviz ihtiyacını artırmak yerine yerli ve millî üretim seferberliği başlatmalı” dedi. 

Vatandaşlarımızın borç, faiz ve ağır vergilerle hayat mücadelesi verdiğini ifade eden Özerdem,asgari ücretlinin kazancını yurtdışına aktaran sistemi değiştirip;kamuda israfı önleyerek, havuz sistemiyle ülkemizi otuz beş milyar dolarlık dış borç faizinden kurtarabileceğimizi dile getirdi.

YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, kabinedeki görev değişikliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Hazine ve Maliye Bakanlığındaki görev değişikliği ile sorunların ortadan kalkacağını düşünmek; problemleri anlamadan, çözüm ortaya koymadan sorunları kişiye indirgemektir. Halbuki ortada birçok ekonomistin dikkat çektiği gibi ‘yapısal sorunlar’ın ötesinde sistem sorunu vardır. Problemtüm dünyada olduğu gibi Kapitalist, Siyonist, faizci sömürü düzenidir. Maalesef ki; ülkemizde bu sömürü çarkının altında ezilmektedir. Borç, faiz, döviz sarmalından kurtulmadıkça ülkemizde kimin Hazine ve Maliye Bakanı olduğunun hiçbir önemi olmayacaktır. Yapılacak olanlar, bir önceki bakanın bırakmış olduğu yerden devam ederek, hazine borçlanma senetleri, bonoları ve tahvillerini piyasaya sürerek; faizin yüksekliğinden, enflasyonun bilinenden daha düşük seyrettiğinden, döviz kurlarının hiç öneminin olmadığından, bahsedilecektir. Türk insanının maaşlarını Türk Lirası üzerinden asgari ücret olarak ikibin üçyüz TL oysa dolar üzerinden alsa üçyüz dolar bile etmeyeceği gibi söylemler devam edecektir.

Artık insanımızı inim inim inleten, borç, faiz ve ağır vergilerle vatandaşımızın, asgari ücretli insanımızın kazancını yurtdışına aktaran kamu ekonomi anlayışını değiştirip; kamuda israfı önleyip, havuz sistemine geçerek ülkemizin 20 yıldır ortalama otuz beş milyar dolar dış borç faizinden kurtarmalıyız. İthalat ve döviz ihtiyacını artırmak yerine yerli ve milli üretim seferberliği başlatmalı ve toplumsal barış ve huzurun temeli olan ‘ADİL PAYLAŞIM’ temelinde ağır verginin alt gelir seviyesinde olan asgari ücretliden yüzde yirmi beş gibi yüksek oranlarda değil asgari ücretten vergi kaldırılsın.

ŞEYMA BIYIKLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.