1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. YENİLENMİŞ MASALIYLA CHP’YE YOL ARALANIYOR
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİLENMİŞ MASALIYLA CHP’YE YOL ARALANIYOR

A+A-

Değerli dostlarım hayatınızın her alanında edindiğiniz tecrübeler vardır. Bu tecrübeler doğrultusunda kendi hayat çizginizi ve gideceğiniz yönü belirlersiniz. 
Bu sosyal yaşamınız içinde de geçerlidir. Çalıştığınız işyerinde de geçerlidir. Siyaset hayatında da geçerlidir. 
Attığınız adımda kimlerden destek ve alkış aldığınızı çok iyi görmeniz ve ona göre yön belirlemeniz gerekir. Hayat düsturunuz bu olduğu sürece kimse size çıktığınız yolda zarar veremez. Zarar vermeye çalışırlar ama asla sizi yıkamazlar.   
Sadi Şirazi’den bazı güzel sözler aklıma geldi. “Zayıf bir düşman sana itaat eder ve dostluk gösterirse maksadı vakit kazanarak kavi bir düşman olmaktır. Alimler “Dostların dostluğuna itimat edilemiyor, düşmanların dostluğuna nasıl inanılabilir” demişlerdir.”
“Düşmanın nasihatini kabul etmek hatadır. Fakat sen düşmanını dinle, sonra onun dediğinin aksini yap. Düşmanının “şöyle yap” dediği şeyden sakın. Sakınmazsan nedamet elini dizine vurur durursun.”
“Düşman sana ok gibi doğru bir yol gösterirse sen o yoldan sap, onun doğru dediğinin aksine git.”
Konuya iç siyaset açısından bakmak istiyorum. Son zamanlarda CHP, İYP, SP, HDP vb. partilerin kendileriyle ne fikri açıdan, ne sosyal yaşantı bakımından alakası olmayan ama AK Parti içinden koparak oluşuma gidenlerle içli dışlı oldukları ve onları pohpohlayarak, alkışlayarak cesaretlendirdiğini görüp ibretle izliyoruz. 
Eğer ardına düştükleri cenahın siyasi yapılanmalarını ve amaçlarını bilmesem neyse de halkın gerçekleriyle tamamen zıt oluşumlardan aldıkları desteği gördükçe Sayın Erdoğan’ın çizgisinin doğru olduğuna kani oluyorum. 
Çünkü CHP 20 yıla yakın süredir bir adım dahi atamamanın verdiği refleksle AK Parti’yi yıpratma adına onlara en büyük zararı verecek olan içinden kopma uyar akıllıların tavır ve duruşlarına göre düzen alınca hakikatte tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıyor. Bu, gerçeği görmede oldukça yararlı oluyor. 
Kılıçdaroğlu ve avanesinin TV ekranlarına çıkarak her zaman yaptıkları gibi halkın yanında oldukları masalıyla oy toplama çabalarının temelinde hedefe ulaşma arzusu yatar. Bunun özünde samimiyet değil, birilerinden aldıkları taktikle rakibini bitirme uğruna her yolu mübah gören bir anlayışın hakim olması var. 
Memleket öyle bir hal aldı ki bugüne değin destekleyip alkışladığımız ardında durduğumuz partide gördüğümüz yanlışları bile dile getiremez hale getirildik. Çünkü CHP ve uyduları tarafından bütün bunlar bir yerlerin gösterdiği reflekslerle müthiş kullanılıyor. İnsanımız da hassas noktasından yakalanmışsa biraz da canı sıkkınsa başlıyor veryansın ederek tepkisini göstermeye!
Abdüllatif Şener gibi, Ali Babacan gibi, Abdullah Gül gibi, Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin çıkışları, zamanında bu millete kan kusturmuş, camileri kapatmış, ezanı Türkçeleştirmiş, su yerine fıçı fıçı bira içerek temelinde islam ve iman yatan bu memleketin idaresini şer cihetinde götürmüş olanların alkışını alıyorsa orada bir durup düşünmemiz lazım arkadaşlar!
Eğer düzgünce ve kimsenin istismar edeceği bir hava olmasa ağzımın tadıyla AK Parti iktidarında görmekte olduğum, yanlış olduğunu düşündüğüm icraatları rahatlıkla ve acımasızca eleştirebilmeyi isterdim. 
Ama durum öyle değil, sistem bu şekilde doğruyu değil yanlışı besliyor. O halde bu işte en doğru çözümü, partinin motoru konumunda ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacaktır. 
Çünkü memleketi dışarıdan dilediği gibi yönlendirmek isteyenlerin desteklerine yapışıp o doğrultuda yol alan uydular tarafından ülkemizin bundan 20 yıl önce ki gibi karanlık bir yapılanma, yokluk, faili meçhul cinayetler, islami alanda ki tüm faaliyetlere müdahaleler, başörtüsü, sakal gibi kişisel tercihlere yönelik dayatmalar vb. çok sayıda uygulamalar yeni baştan bu milletin başını ağrıtmaya başlayabilir. 
Yok arkadaş! O günlerin tekrarını düşünmek bile istemiyorum. Bugün nasıl açığıyla, kapalısıyla, sakallısıyla, sakalsızıyla insanımız barış içerisinde yaşayabiliyorsa bu düzen devam etmelidir. Hele geçmişte ki şu faili meçhuller yok mu? Aman Allahım! Ne karanlık günlerdi öyle! Sokakta yürümeye korkardık. Hemen her hafta mahallemizin bir köşesinden gelen patlama sesiyle irkilirdik. Halkımız tesadüfen yaşıyordu. 
Değerli gençler! Bugün yumuşak bir üslupla oylarınıza talip olan CHP var ya! Aslında gerçek yüzünü gizlemektedir.
Yine aynı taktiği yol edindiler. AK Partiye en yakın olanları kullanarak masum halk kitlesinin algılarıyla oynamak suretiyle kustukları zehirlerini tazelemek için sistem dışı kalan piyonlarla sinsice yaklaşıyorlar.
Aman dikkat!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.