1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN VATAN AŞKIMIZ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN VATAN AŞKIMIZ!

A+A-

Bugün, Türkiye’mizin başına çorap örmek isteyen güruhun 37 yıl önce yaptırdıkları Evren darbesinin yıldönümünü yaşıyoruz. Türkiye düşmanlarının ülkemize karşı kin ve nefret duygusuyla doldukları her fırsatta ülkemizin başına sardıkları kirli darbe girişimlerinden sadece bir tanesi. Nice vatan evlatları katledildi. Niceleri hapislerde işkenceler altında çürütüldü. İşte bugün gelinen noktada son darbeyi de FETÖ terör örgütü kanalıyla yaparak ülkemizi tökezletmeye devam edeceklerdi. Biraz daha ustalaşmış olmalılar ki bu darbe girişimini sadece asker kanalıyla değil de kendi aralarında şebeke haline getirdikleri sivil hainleri sisteme dâhil ederek halkımızın erken uyanış sistemine akıllarınca darbeyi indireceklerdi. Hesapların üstünde hesabı olan bir yaradan var. Bunca mazlum insanın duaları ve ihlasını hesaba hiç katmadılar. Çiftlikleri gibi gördükleri bu vatanı kirli kumpaslarla ele geçirip diledikleri gibi at koşturacaklar, başını kaldıranı anında indireceklerdi. Bir nevi bu memleketi dev bir açık hava hapishanesine dönüştürme çabaları ellerinde patladı. Hala kuyruklarını indirmeyen bu güruhun tümüyle teker teker hesaplaşmak suretiyle bir daha kirli oyunların tekerrür etmemesi sağlanacak. Olağanüstü halden huzursuzluk duyan yerli hainler ve dışarıda ki destekçilerinin cav cav bağırmalarının sebebi, ülkeye ihanette sınır tanımayan bu güruhun kontrollü olarak ayıklanması ve bir daha başlarını kaldıramayacak şekilde temizlenmesi karşısında ki endişeleridir. Olağanüstü hali akıllarınca özgürlüklere mani algısı yaratarak kaldırtmaya çalışan batılıların niçin çılgına döndüğünü şimdi çok daha iyi anlayabiliyoruz. Fransa’da ki patlamalar sonrasında ilan edilen olağanüstü hal uygulamaları karşısında sus pus olan iki yüzlü batı dünyası söz konusu Türkiye olduğu zaman tüm farlarını yakarak insanımızın aklını karıştıracak fitne oluşumlarına çanak tutmaya çabalıyor. Bunda başarısız oldukça da çılgına dönüyorlar. Ellerinde ki geçerli son kozlardan olan darbe uygulamasının bu şekilde hüsranla sonuçlanmasını hiç hesaba katmamışlardı. Bu milletin gördüğü üç beş top tüfek karşısında yelkenleri indireceğini ve tırsacağını hesaplamışlardı. Milletin azim ve kararlılığı söz konusu darbelerini kendilerine çevirdi. Asıl darbeyi kendileri yaşadılar. Anlaşıldığı kadarıyla dış güç denilen bir takım devletlerin gölgesinde olmaktan ve onlardan nemalanmaktan utanmadılar. O gölge altında hala başarıya ulaşabilecekleri gibi bir anlayış hâkim olmuş kıt akıllarında. Artık o iş bitti. Bu devletin tüm fertleri tüm oyunların farkına vardı. Yapılan kumpas ve ihanetlerin kodunu çözdü. En küçük bir hareketinizde dahi tüm 80 milyon karşınıza dikilecek.

Bu halkı ölümle korkutamazsınız. Bu temiz vatan evlatlarının tertemiz geleceklerini dilediğiniz gibi ipotek altına alamazsınız. Vatan evlatları olarak bir ölüp bin dirileceğiz. Ama bu vatanı kahpelerin insafına ve idaresine bırakmayacağız.

Tüm İslam âleminin kan ağladığı asrımızda kurtuluş meşalesi inşallah ülkemizde parlayacak ve tüm mazlum halkların beraatında dev adımlar atılacaktır.

İslam dünyasının belki kalan tek umuduyuz. Emperyalistler bu son kaleyi zapt etmek için olanca hırsları ve hırçınlıklarıyla saldırıyorlar. Bizi kaba kuvvetle kontrol altına alamayacağını anlayanlar bir ara ekonomik alanda üzerimize gelmeye çalıştılar. Bunda da başarılı olamayacaklarını anlayınca çılgına döndüler.

Onların gözünde bir İslam ülkesi kendilerine meydan okuyamazdı. Hele ekonomik alanda asla rest çekemezdi. Alışageldikleri geçmişte ki sistem yapısı buydu. Rahmetli Ecevit’in Beyaz Saray’da Clinton karşısında ki ezik duruşu yani ekonomik güç yanında ki sefil halimiz onlara büyük keyif veriyordu. Karşılarına çıkan bir yiğidin dur resti karşısında afallayıp kaldılar. Bir ülkenin bu kadar kısa süre içerisinde toparlanması ve kendilerinin restine restle karşılık vermesi alışılagelmiş bir yapı değildi. Onlar buyurur, Türkiye uygulardı.

Almanyalı Merkel’in son zamanlarda çektiği hazımsızlığın temelinde işte bu var. Sanayi alanında bizden ileri oldukları için koz olarak ekonomik güçlerini bizi ezmede kullanmak istediler. Fakat bu devran böyle gitmez. Bir yerlerden başlamak lazım anlayışına sahip bir hükümetimizin varlığı karşısında yeni saldırı ve sindirme planları yapmaya yöneldiler.

Amerikasıda, Almanyasıda, İngiltereside, Hollandasıda, Danimarkasıda aynı şeyi düşünüyor.

Ama onları şu anda frenleyecek en önemli etken milletimizin vatan savunmasında ki engin cesareti, azmi ve kararlılığıdır. İşte bu noktada tıkanıp kalıyorlar. Ne plan yapsalar, o planı anında bozarak deşifre eden dirayetli bir hükümetin varlığı karşısında dellenip çıldırdıkça çıldırıyorlar. Çıldırmaya devam edecekler. Çünkü bu vatanı müdafaa etmede milletçe canımızı ve kanımızı ortaya koymaya hazırız. Biz göklerden gelen bir karar olduğuna iman etmiş iman erlerinin yaşadığı bu güzide memleketin neferleriyiz.

Uzatma dünya sürgünümü benim

Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır

Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır

Aşk celladından ne çıkar mademki yar vardır

Yoktan da vardan da ötede bir Var vardır

Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır

O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır…

 

Bu yazı toplam 616 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.