1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. YEREL SEÇİMLER…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YEREL SEÇİMLER…

A+A-

Dünkü yazımda Eğitim konusuna değinmiş yerel seçimlerde MHP ile birlikte hareket etmenin neler getirip neler götüreceğini bugüne bırakmıştım.

Hayal kırıklığı içerisindeyim. Burada MHP’yi suçlamanın kimseye bir getirisi olmayacak.

Yerel seçimde ittifak partiler arası evet, Vatandaş nezdinde kabul görür mü?

Empoze edilen buydu. Seçmen Vatandaş, partiler her ne kadar birlikte hareket etse de oyunu gidip bir başka partiye verebilirdi.

Bu birlikteliğe taş koymak isteyenlerin en güvendikleri argümandı.

Evet her iki parti ortak bir noktada buluşursa Vatandaş asla bir başka partiye oy atmaz, yeter ki seçilen adaylar, benimsenecek adaylar olsun. Bu karşı görüş içinde geçerli.

19 Eylül 2018 tarihli yazımda Bahçeli’ye kulak vermezseniz hem siz hem de ülke kaybedecek demiştim. Aynı düşüncedeyim…

Geçen Çarşamba Milliyetçi Hareket Partisine, Vatandaşlara sunduğu seçim vaatlerinin yok sayılması ve bu birlikteliğe taş koyan açıklamaların parti Milletvekilleri tarafından dillendirilmesini alkışlayamam demiştim.

Aylardır Adalet ve Kalkınma Partisine toz kondurmadan MHP’yi yok sayan görsel ve yazılı medyadaki bir grup zihniyette artık amaçlarına ulaşmış oldu.

Tam bu birlikteliğin konuşulduğu günlerde Danıştay’dan Andımız kararının çıkması da tesadüf sayılmazdır herhalde.

Andımızın okullarda tekrar okutulması kararıyla, düşüncesi belli olan MHP’nin hedef alındığı açıktır.

Hükümet tarafından da andımızın tekrar okullarda okutulacak olması siyaseten kabul görecek değildi herhalde.

Gelinen noktada bugünden net olarak ifade etmek isterim ki, Türkiye’yi güzel günler beklemeyecek.

Seçimlerde daha öncede belirtiğim gibi artık birkaç büyükşehir dışında hiçbir yer Adalet ve Kalkınma Partisi için kesin kazanılır değildir.

İstanbul gidebilir, Ankara gidebilir, zaten İzmir yok. Kimse bu seçim yerel seçim Başkanlık makamı gündeme gelmez diye düşünmesin. Güzelim Türkiye’de bahar havasının yerini fırtına alacaktır.

Her zaman söylediğim gibi MHP’nin oylarında düşme yoktur, dimdik ayaktadır. Aksine ip partisine giden oylar geri gelmekte ve parti yüzde 20’lere doğru yol almaktadır.

Adalet ve Kalkınma Partisi hızla oy kaybetmekte, bu ekonomik göstergeler Vatandaşın aleyhine olduğu sürece oy kaybetmeye devam edecektir.

Döviz, Faiz, Enflasyon ve İşsizlik bir hükümeti düşürür mü derseniz Evet. Sayın Erdoğan’a güven ve beslenen sevgide bu düşüşü kurtaramaz.

Şu an için her şey Fetö çetesi, dış güçler ve CHP için tıkır tıkır işliyor. Sayın Erdoğan’a hatırlatmak isterim ki, bizim gibi aman hatalardan dönün diyenler safları sıklaştırırken, kabiliyetsiz, kimliksiz, Liyakatsiz koltuk sahipleri ile aman senin her yaptığın doğrudur diyen o köşe yazarları da ilk gemiyi terk eden olacaktır.

Fehmi Koru’nun, tam da yerel seçimlerde birlikteliğin sonlandığının açıklandığı saatlerde Adalet ve Kalkınma Partisini sürpriz bekliyor diyerek bir anket şirketinin gösterdiği yüzde 32’lere gündeme getirmesi de bence tesadüf değildir.

Allah tarafından her gün kendisinin anlatıldığını beyan eden kendisini tüm dinlerin birleştiricisi olarak gören Fetö çete liderinin sohbetlerinin yeniden görsel medyaya sunulması da tesadüf değildir.

Türkiye içi çetelerde saflarını sıklaştırmakta, nefret ve kin ile beslenmekte şahsımda dahil kendilerine karşı mücadele edenlerin çetelesini tutarak bir gün hesaplaşacaklarını beyan etmektedirler. Bunun en açık misali Kanada’dan İnternet aracılığıyla ilk olarak seni asacağım diyerek isim belirten çete mensuplarını görmekteyiz.

Gelin herkes kendi yoluna kararını kimler devreye girecekse girsin ama bir an önce MHP’nin kırgınlığı giderilsin. Geçmiş demeçleri bi zahmet inceleyin, Adalet ve Kalkınma Partisinin zor günlerinde önünde siper hane duran Sayın Erdoğan’ın yol arkadaşları ile teşkilatından çok bir Sayın Bahçeli vardı. Her zaman, verilen her kararı kimsenin tasvip etmediği ekonominin bir Amerikan Şirketi’ne ikram edilmesini bile SADECE Sayın Bahçeli kahramanca savundu. Ve her zaman yalnız kaldı, yok sayıldı.  Yine söylüyorum, bir kez daha söylüyorum, Sayın BAŞKANIMIZIN çevresine güvenmiyorum.

Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.