1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. YEREL SEÇİMLER VE İTTİFAKLAR!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

YEREL SEÇİMLER VE İTTİFAKLAR!

A+A-

Yazılarını okurken haz duyduğum başka deyişle kendimi bulduğum ağabeyim; “Özenti asaleti alır, götürür!” diye ifade etmiş. Bende eyvallah diyorum.
Seçim sathına girilmesi ile yeni yeni söylemler dahası umulmadık manevralar ortaya çıkıyor. Evet 1991 yılından sonra son yıllarda ittifaklar tekrar gündeme geldi. 
Cumhur İttifakı ve millet ittifakı olarak genel seçimlere gidildi. Cumhur İttifakı genel seçimden başarı ile çıktı. Millet ittifakı ise hayal kırıklığı yaşadı.
Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. İfadesi boşa söylenmemiştir. 
Yerel seçimlerde çok zorlukları olsa da ittifak gidileceği görülmektedir.
Sol ile yani CHP ile ittifaka sıcak bakamıyoruz.  İnandırıcı olmuyorlar, güven vermiyorlar.
Hafızam beni yanıltmıyorsa 1976 yılında o zaman Ankara’nın ilçesi olan Kırıkale İlçesi CHP İlçe Başkanı ile ilgili okuduğum haberi hiç unutamam.
O yıllarda bu haberi ibreti alem için Tercüman Gazetesinde köşe yazarı Rauf Tamer 1977 yılında basılmış olan “KAVGAMIZ DÜZENE ÇEKİDÜZEN” kitabının 61. Sayfasında yer vermiş;
“”Alparslan Türkeş’e hoş geldin deyip beraberce fotoğraf çektiren Kırıkkale CHP ilçe başkanı CENGİZ SENSEZ bu hareketinden dolayı hemen görevden alınmıştır.”
Dünün CHP si bugünün CHP si arasında fark var mıdır?
Başbuğ Alparslan Türkeş’e hoş geldin diyen teşkilat mensubuna tahammül edemeyenlerin şimdi değiştiğine mi inanacağım?
Ankara’daki Hemşerim Sevgili Nihat, Nihat adı kelime olarak Farsçadan dilimize girmiş huy, tabiat, karakter gibi anlam ifade ediyor. Adınızda ifade ettiği üzere bu amcaların huyu değişir mi değişmez mi? Buyurun Halil Kaya Ağabeyin yazısını okuyalım;
“”Biz, bu günkü CHP'nin yürüyüşünü her eleştirdiğimizde, CHP’ni müvekkiliymiş gibi savunan bir başka partinin mensupları, bizlere megri,megrileri,Haburları hatırlatıyorlar. 
Doğrudur. Bunlar yaşanmıştır, ancak biz ne yapmışız o dönemlerde bir bakın, her şey kayıtlarda duruyor.Biz o günkü AKP'ne gözümüz kararırcasına saldırırken, sizin etrafınıza konuşlanmış yol arkadaşlarınız yetmez ama evet naraları atıyordu. AKP genel başkanının lütfuna mazhar olmuş bağımsız ülkücü kardeşleriydiniz. Ne çabuk unuttunuz? Yanınızdaki yörenizdeki sözde ülkü devleriyle Hakkarilerde Ahmet Türk ile beraber referandum kampanyası yürütüyordunuz. 
AKP,çizgisi sabit olmayan,bir görüş izlemeyen melez bir kitle partisidir.Kurucularının arasına daha sonra HDP'ne geçmekte beis görmeyen kişileri bile alabilmiştir. Bu yapılar renk tutmaz.Dolayısıyle nerenin etkisi fazlaysa yönü oraya çevrilen bir yapıdır. Yakın zamana kadar İmralı tarafından çekip cevriliyorlardı.Şu anda milletimizi memnun eder bir sekilde MHP ile beraber yürüme cehdi gösteriyorlar,bu da kısa bir zamanda ülkemizi coğrafyamızda güçlü ve itibarlı bir hale getirmiştir. Artık gayrı milli tavırlarına dönme ihtimalleri hiç kalmamıştır. 
CHP ise sosyal demokrat olduğu iddiasıyla vardır. Peki sosyal demokrat retorik ve güzergah ile uyumlu mudur bu günkü CHP?
Bu günkü CHP,pkk uzantılarına ve Pensilvanya militanlarına taşıyıcı annelik yapmaktadır. Bir ülkücü böyle bir partiye laf edemeyecek mi? Ya da laf edebilmesi için AKP'nin sorunlu geçmişini icazet olarak kullanmak zorunda mı?
CHP'nin ekseni bir kaç yerinden kırılmıştır. 
CHP bu günkü haliyle banisine düşman bir partidir.
CHP, Türk ülkesinin bölünmesi için bazı yad eller tarafından nobranca kullanılan bir aparata döndürülmüştür. 
Ülkücüler bu sebeple, CHP ve nevzuhur bir proje olan muttefikiyle mücadele halindedir.
Milli bir çizgiye yaklaşma cehdi güden iktidar partisiyle bu gün için bir problemi yoktur,millilikte eksik kalanlarını ikmal etmesi için süreci gergef gergef işlemektedir. Tabi bu partinin geçmişini de daima göz önünde tutarak...
MHP ülkemizi Washington,Londra,Tel Aviv,Berlin ve Paris gibi merkezlerin tesir alanından çıkarma savaşı vermekte,vahşi dünyanın korkulu rüyası olan Türk Birliği idealini gerçekleştirme güzergahına kervanı sokma çabası gütmektedir...
Gözünüzü açın da, biraz da bu yönüyle okuyun tabloyu...
Bırakın, yaban bir projeye dönüşmüş CHP'nin avukatlığını….!””
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.