1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. YEŞİLLER, KIZILLAR, MÜSLÜMANLAR, HRİSTİYANLAR, BUDİSTLER… NERDESİNİZ?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

YEŞİLLER, KIZILLAR, MÜSLÜMANLAR, HRİSTİYANLAR, BUDİSTLER… NERDESİNİZ?

A+A-

Cihanın kanunu böyle, gelen gider,  giden gelmez. Bu ezeli, ebedi ve asla değişmez, milyonlarca kez ispatlanmış mutlak hakikat, hem fertler için geçerlidir hem de devletler için. Kâinat yaratılalıdan beri bu kuralı hiç değişmedi ve de değişmeyecek.  Çünkü bu kanunu koyan her şeyin sahibi Allah’tır.
Bu ezeli ve ebedi ve değişmez kural,  kendilerini ölümsüz, dokunulmaz sanan Karunlar, nemrutlar, firavunlar,  şeddatlar içinde değişmedi¸ Allah’ın seçtiği en faziletli, en ahlaklı, en yüce insanlar olan peygamberler için de değiştirilmedi.  Hepsi geldi hepsi geçti dünyadan. Tekmili gitti tek tek gidenler gibi. Şimdi sıra ABD’de…
İstanbul’u fetheden Fatih ,  Bizans’ın gideceğini bilen bir papaza;” benim devletim de gider mi?”  diye sorunca o papaz, şu ezeli hükmü hatırlatır; ” Padişahım devletleri ayakta tutan adalettir. Bir devlet adaletli olmadı mı, o devlet yıkılmaya, dağılmaya mahkûmdur. Sizin devletinizde bu kuraldan müstağni değildir. Bilesiniz…” der.
Yüzyıla yakındır dünyanın bir numarası olan, diğer devletlere ve mazlum milletlere karşı zehirli okunu sıkça kullanan ABD zaten köken ve düşünce olarak zulüm üzerine kurulmuş bir devletti. (Bu zalim devletin temellerinde zaten zencilerin, Kızılderililerin, inkaların, mayaların, dallarında ise başta Müslümanlar olmak üzere mazlum milletlerin kanları ve gözyaşları var.)  Bu zalim bu katil devletin katliamları ve zulümleri son yıllarda iyice arttı. Adaletsizliği ve mezalimi iyice ayyuka çıktı. Tüm dünya da bu zulmü bu adaletsizliği ayan beyan görmeye başladı. ABD, Dolar silahını son yıllarda öyle hoyratça kullanıyor ki kör olan milletler bile bu zulmün farkına vardı. Bu nedenle tarihi hüküm gerçekleşmek üzere. Çünkü zulüm güneşinin gölgesi çok ama çok uzadı.  
VENEZUALA VAK’ASI BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLACAK İNŞALLAH   
ABD ve onun hempaları olan başta AB olmak üzere diğer zalim devletler,  tüm dünyaya, tüm halklara şunu göstermiş oldular: “Bizler,  adalet, iyilik, hoşgörü, demokrasi, modernlik, çağdaşlık, eşitlik, insan hakları… Derken,  bu değerlerin sadece bizim için geçerli olduğunu, bizim dışımızda kalan ve bizim emrimizi dinlemeyen, bizim her dediğimize boyun eğmeyen, üstelik bazen bizim yanlışlarımızı bizim zulümlerimizi bizim adaletsizliğimizi dile getirme cesaretini ve küstahlığını gösteren devletler ve milletler için  bu değerlerin bir anlam ifade etmediğini  ve bu evrensel değerlerin onlar için asla uygulanmayacağını bildirmek isteriz.”
ABD nin MADORO ve onun şahsında Venezuela’ya yaptığı uygulamaların anlamı bu. Yani Trump ve ABD diyor ki ” Dünyada ölçüyü koyan benim. Ağa benim, paşa benim, şari benim. Kim ki benim bu durumumu sorgular onun başına öyle çoraplar örer, onun başına öyle gaileler açarım ki anasından doğduğuna pişman olur”  ABD nin böyle zalim böyle katil böyle acımasız olduğu zaten belliydi de,  kendini çağdaş ilerici diye dünyaya lanse eden AB ülkelerine ne oldu. AB ülkelerini de anlayabiliyoruz da,  zulme uğrayan, zalimin sürekli tokadını yiyen diğer mazlum ülkelere ne oldu? Yeşil partilere,  sol partilere, ne oldu?  Hristiyan Müslüman Budist olan ve her zaman zulme adaletsizliğe karşı çıkanlara ne oldu?  Şu oldu: Şaşıran adam karısına hala demeye başlarmış. Devletler iyice şaşırdı. Çünkü zalimin gitme vakti geldi. Gün batacak. Allah kullarına bu zalim güneşin  batma nedenlerini gösteriyor.  Olan inşallah bu.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.