1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yetim Çocuklar Sağlık-Sen İle Gülüyor
Yetim Çocuklar Sağlık-Sen İle Gülüyor

Yetim Çocuklar Sağlık-Sen İle Gülüyor

Sağlık-Sen Konya Şubesi, İHH ile başlattıkları kampanya ile 120 yetim çocuğa kol kanat geriyor.

A+A-

Sendikacılık faaliyetlerini sadece sağlık çalışanlarının özlük hakları düzeltilsin düşüncesi ile yapmayan ve bunu toplumsal olaylardaki duruşu ile defalarca kanıtlayan Sağlık-Sen yönetim kurulu ve üyeleri İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) bağışladıkları yardımlar yoluyla, her ay 120 yetim çocuğun masraflarını üstlenerek adeta diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek oluyorlar.

Dünya üzerinde 400 milyonluk devasa bir kitleye varan yetimlerden bir kısmına sahip çıkmanın mutluluğunu hissetmek; misyoner kuruluşların yanı sıra organ, fuhuş ve asker çocuk mafyalarının tehdidine maruz kalan bu masum kitleye karşı, imkânlar nispetinde sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla hareket eden Sağlık-Sen, bu alandaki gayretlerini yükseltmeyi hedefliyor.

Sağlık-Sen Konya Şubesi olarak sendikacılık anlayışını dava bilinci ile yapmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Şube Başkanı Zeynel Abidin UYSAL, “Sendikacılığı dava bilinci ile yaparsak, buradan gelecek keder de hoş olur sevinç de hoş olur; dava uğruna çekilen dertlerin başımızın üzerinde yeri vardır; bu desturla hareket ederek ilk etapta 120 yetim çocuğumuzun masraflarını üyelerimizin de desteği ile karşılamaya başladık; inşallah ilerleyen süreçte bu sayıyı artırma gayretinde olacağız” dedi.
15 Temmuz tarihinde yaşanan alçak ve kanlı darbe girişiminin ardından ülke olarak birlik beraberliğe ne kadar ihtiyacımız olduğunun ortaya çıktığını belirten UYSAL, “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik bu saldırıların izlerini yine milletçe tek yürek olarak en kısa zamanda silmeye çalışacağız. Meydanlarda günlerce süren demokrasi nöbetleri de bunun apaçık bir göstergesiydi. Bizler de, Sağlık-Sen ailesi olarak, bu meydanlardan hiç ayrılmadık ve halkımızla birlikte mücadelemizi sürdürdük. Şimdi sıra bu birlik beraberliği pratiğe dökerek, icraata geçmeye geldi ” dedi.

Yirmi dört yıldır, fedakâr ve samimi Anadolu insanının yardımlarını, başta ülkemiz olmak üzere, dünyanın dört bir yanındaki mahrum kitlelere ulaştırmada büyük bir rol üstlenen İHH’ya destek olmanın öneminin altını çizen UYSAL, “İHH’nın daha fazla desteklenmesi, mahrum ve mazlum kitlelerin daha fazla imkâna kavuşmasına vesile olur. Bu nedenle, bugünden itibaren herkesi İHH’ya madden ve manen destek olmaya ve ülkemizi dünya üzerinde liyakatle temsil eden bu tür yapılarla ortak projeler geliştirmeye davet ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.