1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yetişkin eğitimciler Avrupa yolunda
Yetişkin eğitimciler Avrupa yolunda

Yetişkin eğitimciler Avrupa yolunda

Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sardoğan, ‘Yetişkin Eğitimciler AB Yolu’nda isimli projelerinin destek almaya hak kazandığını açıkladı.

A+A-

Karatay Halk Eğitim Merkezi’nin ‘Yetişkin Eğitimciler AB Yolunda’ isimli projesi desteklenmeye değer görüldü. Proje ile ilgili bilgiler veren Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Sardoğan, “2015 teklif çağrısı döneminde T.C. AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Yetişkin eğitimi personel hareketliliği programına sunulan 2015-1-TR01-KA104-018152 numaralı projemiz desteklenmeye değer görülmüştür. Konya ve Çorum bölgesinde 18 adet Halk Eğitim Merkezinin konsorsiyumu ile gerçekleşen
“Yetişkin Eğitimciler AB Yolunda “ isimli projemizle 54 yetişkin eğitim personeli 14 günlük hareketliliklerle Avrupa’nın 4 farklı ülkesinde genel olarak yetişkin eğitim yöntemleri hakkında eğitim almaları hedeflenmiştir.”dedi.

Sardoğan, Proje ile İngiltere’nin Cambridge şehrine 10 katılımcı ile birlikte personelin alana ilişkin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini AB standartlarına eriştirmek için inceleme programı düzenleneceğini bildirdi.

İbrahim Sardoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hareketlilik süresince AB’deki meslektaşları ile bu alanda etkileşimler gerçekleştirecek olan katılımcılarımız mesleki tecrübenin yanı sıra sosyokültürel anlamda AB vatandaşlığını ve kültürünün yakından tanımaları ve yabancı dil konusundaki yetkinliklerini artırmaları da sağlanmış olacaktır. ERASMUS+ KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Yetişkin eğitimi personel hareketliliği programı sayesinde gerçekleşen AB projemizle kurumsal anlamda AB ile bir bağıntı sağlayan projemiz uluslararasılaşma bağlamında merkezimizin önemli kilometre taşlarında olmuştur.

Söz konusu projenin yazımında ve yönetiminde önemli katkıları bulunan tüm çalışanlarımıza ve Türkiye Ulusal Ajans çalışanlarına Teşekkürü bir borç biliriz. Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.