1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yetkilileri Uyarıyorum!
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yetkilileri Uyarıyorum!

A+A-
Gazetemiz HAKİMİYET  Konya ve kendi çapında Türkiye’nin sorunlarını dile getirmekte, okuyucuların dileklerini de  sütunlarımızda duyurmaktayız.

Yeni Eğitim ve öğretim yılının başlamasına ramak kala, bu noktada da sıkıntıların olduğu bize ulaşmakta ama, aşağıda size aktaracağım konu biraz değişik. Sanırım başta Valimiz Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy konuyla ilgilenecektir. Bu konuda bize bir açıklama gönderilirse onu da  kamuoyu ile paylaşırız.
Gazetemize bir  e- mail geldi. Bu bu iletiyi, noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

“Sayın yetkili
Okullarda “Rüşvet istiyorlar” denilince konuya şiddetle itiraz ederek olay yerinde bulunmak ve Allah için şahit olmak istedim.
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın KONYA  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE bağlı, SELÇUKLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ bünyesinde  olan  ÖĞRETMEN FETHİYE ONSUN İLKOKULU’NA yeğenimi kayıt etmek istedik. ( öğretmen olduğunu, bunların 3’ünün iyi kalitede (!!!), diğerlerinin ise vasat olduğunu belirttiler. Okul kaydında “İyi bir öğretmenin sınıfına verelim çocuğumuzu” teklifi ile karşılaştık   ve bunun neticesinde de en az 500 ila 3000 TL. ye kadar miktarlara kadar çıkan bir rüşvet isteme/ alma çalışmasına şahit olduk memlekette.
Eğer bu bedeli ödemezsek çocukların kuraya kaldıklarını  ve şanslarına hangi öğretmen çıkarsa ona gideceğini beyan ettiler.
Ki  ,biz buna elbette inanmadık ve bunun parayı almak için bir mazeret olduğu kanaatine vardık. Ceplerine giren bir şey olmadıklarını ve bu paranın okul için harcandığını belirttiler. Elbette “Makbuz karşılığında” dediler.  Bende hemen müdahale ederek  “ Çok para bu, elimizde  o kadar para yok, ancak 200 TL. verebiliriz” dediğimde, bu miktarı kabul edemeyeceklerini çok ama, çok üzülerek beyan ettiler.
AKP hükümetinde böyle bir şey olmaz diye Başbakanımız bağırıyor televizyonlarda” dediğimde   biz MHP’liyiz diye yanıt dediler.
Milliyetçilik ne kadar karaktersiz insanların eline meze olmuş” diyerek oradan ayrıldı. Okul tadilat halinde olduğundan dolayı, parayı halktan çıkardıklarını düşündüm. Tepkili olarak okuldan ayrılırken, diğer ailelerin hepsinden de bu paranın istendiğini ve birçoğunun bu bedeli ödediğini öğrendim. Bu para ödenmezse eğer okula yazılan çocuklara daha sonra tepkili olacaklarından korkmuş aileler. Çevreden aldığımız diğer haber ise 147 numaralı telefonu arayanlardan geldi.
Onlarda sürekli aradıklarından dolayı fırça yediklerini ve ağır kelimelere maruz kaldıklarını, telefonun suratlarını kapandığını beyan ettiler.
Ardından internete girip biraz araştırdığımda, bu 147 olayını anlatan birçok şikayetle karşılaştım ve aramadım. Yurt dışında yaşadığımızdan ve AKP’ye sülalece oy vermemizden dolayı böyle bir iğrençliğin memleketimde halen nasıl yaşandığını yediremedim kendime…
Olay anında bulunan okul yetkilileri şu kişilerdir:

Okul Müdürü : Aydın Meral
Müdür Yardımcısı : Fatih Yılmaz,
Müdür Yardımcısı : Süleyman İZBUDAK
İlgili okulun Web sitesi : http:// fethiyeonsun. Meb.k.12. tr
Zor geçinen bir aileden para istemeye utanmadılar. Bende şikayet etmekten utanmıyorum. En kısa zamanda, en azından “bir tek devlet yetkilisinden yanıt bekliyorum.
Bu olay sonuçlanana kadar internetteki hazırlayacağım propoğandama devam edeceğim.
Saygılarımla.
Mustafa Eren
Giselakai 15, Top 6
A-     5020 Saizburg
Mobil : + 43/660/1111400
www. Austariadesign. Eu
Office @ austriadesign. eu 
Bu yazı toplam 381 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.