1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yiğit; “Cumhuriyetimiz ebediyen yaşayacaktır”
Yiğit; “Cumhuriyetimiz ebediyen yaşayacaktır”

Yiğit; “Cumhuriyetimiz ebediyen yaşayacaktır”

Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, cumhuriyet Bayramını kutlayarak, evlatlarımızın elinde daima yükselecek olan Cumhuriyetimizin ebediyen yaşayacağını söyledi.   

A+A-

Cumhuriyet Bayramını Kutlayan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit evlatlarımızın elinde cumhuriyetimizin daima yükseleceğini belirterek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk Milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır” diyerek Cumhuriyet'e her koşulda sahip çıkılması ve Cumhuriyet'in yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki sorumluluklarımızı anımsatmaktadır. Biz de, O’nun vasiyetine sahip çıkarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü Cumhuriyetin öneminin bilinci ve kurucusuna duyduğumuz saygı ve sevgiyle kutluyoruz. Ulusumuzun Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından ülkemizi karanlıktan kurtararak aydınlığa çıkaran Cumhuriyet'in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır” dedi.

Cumhuriyet, Özgürlük ve Demokrasiye Güvence Altına Almıştır
Özgür Ulaş Yiğit  ‘Günümüzde Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır.  Bu, Cumhuriyet'i kuran Atatürk ve dava arkadaşlarına, bu uğurda büyük bedeller ödeyen Ulusumuza karşı borcumuzdur. Bizler, tüm şartlar aleyhe olmasına rağmen o karanlık tablodan şanlı bir direniş filizlendirerek, bir ulus, bir vatan, bir Cumhuriyet şahlandıranların devamıyız. O yüzden herkes bilsin ki; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, eğitimin de ülkenin de gericileştirilmesine geçit vermeyecek, Cumhuriyet’in ve değerlerinin sonuna kadar sahiplenicisi olacağız! Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” diye konuştu.  ŞEYMA BIYIKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.