1. HABERLER

  2. KONYA

  3. YILET ETBİR Yönetiminde
YILET ETBİR Yönetiminde

YILET ETBİR Yönetiminde

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (ETBİR)’in 9. Olağan Genel Kurulu’nda Konyalı Yılet Firması yönetime seçildi.

A+A-

18 Şubat’ta yapılan ETBİR Genel Kurulunda Başkanlığa Dr. Ahmet Yücesan getirilirken, Konya’nın hayvancılık sektöründe önemli firmalarından olan Yılet adına Can Kılıç da yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Sektör Canlanıyor

Milli Tarım Projesi kapsamında hayvancılığa verilen desteklerin sektörü canlandırmaya başladığını söyleyen Yılet Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Meclis Üyesi Can Kılıç, tarım ve hayvancılıkta kalkınmış olup da sanayide geri kalmış bir ülke olmadığını belirterek, gelişmelerin sektörü kendi içinde bir değişime ve gelişime yönlendirdiğini ifade etti. Kılıç, “Bu süreçte önemli olan, yapısal değişim ve dönüşümün doğru yerde, doğru zamanda yapılmasıdır. Dünya karşı konulmaz bir hızla değişiyor. Bu hıza yetişebilmek için tarım sektörünün sanayi sektörü ile iş birliğini arttırmak gereklidir. Gelir seviyesinin artması, beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte halkımızın kırmızı ete yönelik talebi de sürekli artmaktadır. Artan bu talebin sürdürülebilir bir şekilde karşılanması için sektör temsilcilerinin ortak akılla hareket etmesi çok önemlidir.” dedi.

Konya Önemli Merkez

Konya’nın 750 bin büyükbaş hayvan varlığı ile Türkiye’de birinci, 2 milyon küçükbaş hayvan varlığı ile ikinci sırada olduğunu belirten Kılıç, ilin bu potansiyeli ile üretici- sanayi- üniversite iş birliğinin en iyi uygulandığı merkezlerden biri olduğunu söyledi. Türkiye’nin kırmızı et üretimini 1 milyon 174 bin ton olup, bunun yaklaşık %5’inin Konya tarafından karşılandığını ifade eden Kılıç, sektörün daha da büyüyeceğinin altını çizdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.