1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. YILLAR SONRA NASIL GÖRÜNÜYOR?
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

YILLAR SONRA NASIL GÖRÜNÜYOR?

A+A-

Gübre bayii Uğur Yıldız’ın işyerinde Veli Demir ile oturuyor idik. İçeriye atmışlı yaşlarda sakallı girdi ve;
--- Selamün Aleyküm hayırlı işler!
--- Aleyküm selam sağ olasınız, buyurun!
--- Affedersiniz ben Araç Muayene istasyonunu soracaktım. Veli Demir;
--- Kümbetli Camiyi bilir misin?
--- Evet, bilirim. Deyince sesinin daha tanıdığım biri olduğunu tahmin ettim. Nazarı dikkatle baktım. Lisede dersimize giren Din bilgisi Öğretmeni Yusuf Dağtaş Hoca olduğunu hatırladım. Hemen ayağa kalktım;
--- Siz Yusuf Dağtaş Hoca değil misiniz?
--- Evet, ben Yusuf Dağtaş. Dur dur söyleme sen de Ahmet Yıldız değil misin?
--- Evet, hocam ben Ahmet Yıldız. Ancak siz uzun yıllar Çumra’da çalıştınız. Nasıl Çumra’da yol sokak sorarsınız? Deyince;
--- Ahmetçiğim maşallah Çumra çok değişmiş tanıyamadım.
--- Hocam bildiğin yerlerden tarif ederek sizi araç muayene istasyonuna göndeririz. Veli arkadaşın dediği gibi siz Kümbetli Cami biliyorsun, İmamhatip Lisesini de bilirsin. Bunları yardımcı nokta olarak bildikten sonra mesel yok.
Kümbetli Camiden sonra sola döneceksiniz, imamhatip lisesine vardıktan sonra da sağa dönüp çift yola gelince sola döneceksiniz köprüyü geçtikten sağda Araç Muayene İstasyonu levhasını görürüsünüz. Nasıl anlatabildim mi? İcap ederse size refakat ederim.
--- Gerek yok çok teşekkür ederim. Bu tarifle bulurum. Ancak, Çumra’yı tanıyamadım çok gelişmiş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun! Dedi ve hocamı uğurladım.
Tekrar Uğur Yıldız’ın işyerine döndüm. Yusuf Hoca Uğur ile müşterek tanıdığımız olur. Uğur;
--- Biz Çumra’da olunca Çumra’daki gelişmeleri daha önce Çumra’da yaşayıp da şimdi dışarıda olan ve aynı Yusuf Hoca kadar göremeyiz. Öyle değil mi?
--- Evet, Çumra özellikle Çumra Şeker Fabrikasından sonra çok büyük gelişim sağladı. 
1997 yılında sayım için numarataj çalışmalarını biliyorum. 5 bin haneyi bulmamıştık 3 bine yakın bahçe, mutfak, ahır kapısına numara verip hane yerleştirmiştik.
2005 Yılından sonra yani Çumra Şeker Fabrikası ve yerleşkesi içinde diğer fabrikalardan Çumra’da 3 binin üzerinde çok katlı modern kalörüferli binalar yapıldı. 85 yılda yapılamayanı 10 yılda gerçekleştirildi.
Çumra Tarımsal Sanayinin Başkenti olma yolundadır.
İnşallah bu gelişime bütünü ile Çumralı hemşerilerimiz de ayak uydurur. Böylesi devasa ve bütün dünyanın imrendiği onlarca fabrikanın çalışması ve daha gelişerek sahasında önder örnek alınır konuma gelmesi ayrıca sevindiricidir.
Bu nokta da bütün gelişimi önce Cenabı Allah’a ve sonrasında gecesini gündüzüne katarak çalışarak sağlayan Recep Konuk Başkana borçlu olduğumuzun farkındayız. Bu borcu yeri ve zamanında vereceğimiz destekler olacaktır. 
Bizden önce yaşayan büyüklerimizin ifadesi ile;  Evleri ayakta tutan sıva ile cila, İnsanları ayakta tutan ise duadır. Derlerdi.
Bizde başta Recep Konuk başkanımız olmak üzere hizmet eden ve hizmet üretenleri daim dualarımıza katıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.