1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Yıllığa Yazı Yazdım!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Yıllığa Yazı Yazdım!

A+A-

 Bugün köşemde Veteriner Fakültesi öğrencileri için yıllık yazdım.
Bu yıllık yazısını siz okuyucularımla da paylaşarak Veteriner Hekimlik mesleğinin önemine işaret etmiş olurum. Dedim. İnşallah bu nokta da faydamız olur.
“”Sevgili Genç Veteriner Hekim Evladımız!
Yıllıklara ne yazılır ve nasıl bilemiyorum. Ancak, elimizden geldiğince bir şeyler yazmaya gayret edeceğiz. Sürçü lisan olursa öncelikle af ola!
Babanın da mezun olduğu Çumra Cumhuriyet Lisesinden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesini önce Allah’ın izni ve senin gayretlerinle biri hazırlık altı yıl içerisinde mezun oluyorsun.
Baban ve annen olarak her zaman önce iman, ahlak ve mensubu bulunduğun Türkiye Cumhuriyeti Devletine necip Türk Milletine faydalı, başarılı olman için dualarımıza kattık. Bilesin ki, daim dualarımız seninledir.
Sen ve senin gibi bütün öğrencilere de aynı dileklerde bulunuyoruz.
Veteriner Hekimliği ayrıcalıklı meslek olduğunu biliyoruz.
Nitekim Türk Tarihine mal olmuş başka deyişle Türk Siyasi Tarihine damga vurmuş Mehmet Akif Ersoy, Ziya Gökalp’ın de Veteriner Hekimi olması sizler için örnek model ve övünç kaynağınızdır.
Veteriner Hekimlik fedakârlığın adıdır.
Veteriner Hekim sürekli araştırma, çalışma ve öğrenmeyi gerektirir.
Veteriner Hekim her zaman kendini geliştirerek, yenileyerek tıpkı Mehmet Akif Ersoy, Ziya Gökalp sosyal alanda örnek toplumun önünde önder insanlar olmuşlardır. Sizlerinde aynı şekilde başarılı olacağınıza bütün kalbi içtenlikle inanıyoruz.
Veteriner Hekim her ne kadar hayvan sağlığından sorumlu görülseler de asli olarak insan sağlığı yönünden olmazsa olmaz sorumluluk taşımaktadırlar.
Doğa ve hayvan sevgisi Veteriner Hekimliğin temel unsurudur.
Veteriner Hekimler Türk Milletinin devamlılığı açısından sağlıklı nesiller yetişmesinde muhakkak en önemli aktördürler.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ekonomik olarak ve sağlıklı bir şekilde ayakta durmasını ancak, siz veteriner hekimler sağlayacaksınız.
Dolayısıyla Türk Milletinin, Türk Devletinin teminatı olan sağlıklı genç nesiller siz Veteriner Hekimlerin tavizsiz, fedakâr çalışmaları oluşacaktır.
Baban ve annen olarak biz Veteriner Hekim Eşref Emin Yıldız’ın inancından, imanından taviz vermeden nasıl öğrencilikte başarıl oldunsa meslek hayatında aynı başarıyı göstermeni Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz.
Seni âlemlerin rabbine emanet ediyoruz.
Selam ve sevgilerimizle”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.