1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Yılmaz Ünal Hakka Yürüdü!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Yılmaz Ünal Hakka Yürüdü!

A+A-

Artık bize bizim gibilere de eski ocak başkanı, eski ilçe başkanı, eski il genel meclisi üyesi, eski eski…..diyerek sıralıyorlar.
1980 öncesi ve sonrasında Konya ve Seydişehir’de Ülkücü Hareketin adı gibi yılmaz erlerinden gerçekten aklıselim siyaset adamı Yılmaz Ünal Başkan Hakka yürüdü.
Konya Endüstri Meslek Lisesi mezun olduktan sonra Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikasında iş hayatına başlayan ve bu kurumdan emekli olan Yılmaz Ünal Başkan;
Aynı zamanda Seydişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı, Seydişehir MHP İlçe Başkanlığı ve dört dönem İl Genel Meclisi( 1994 ve 2014 yılları arasında) aynı zamanda İl genel Meclisi MHP Grup Başkanlığı, İl Daimi Encümenliği görevlerinde bulundu.
Almış olduğu bütün görevleri ciddi vakar bir şekilde görevini yerine getirdi.
Konya siyasetinin renkli simalarından olan Yılmaz Ünal Başkan kasaba köylerine hizmetlere vesile oldu.
2013 Yılında Panko Seçimleri dolaysıyla Seydişehir kasaba ve köylerini beraber gezmiştik. Buralarda parti farkı gözetmeksizin yapmış olduğu hizmetlerine bizzat şahit olmuştum.
Yılmaz Başkanla birçok hatıram var. Zaman zaman Çumra Şeker Fabrikasına geldiğinde muhakkak bana uğrar ve çayımı içer hasbıhal ederdik.
İsa Yusuf Alptekin Parkında Gerezli Ramazan, Mevlüt Yıldırım, Gazeteci Ayhan Kılıç ve diğer Çumra’nın gülleri otururken Yılmaz Ünal Başkan selam verdi masamıza oturdu.
--- Ahmet Başkan bize müsaade çayımızı içtik, sen misafirinle ilgilen! Diyerek Ayhan ve Ramazan müsaade istedi. Rahmetli Yılmaz Başkan bizim muhabbetimize kendi üslubu ile;
--- Ahmet Başkan adamın akıllısı erenlerle muhabbet eder. Demişti.
Hatıralardan çok dem vuruyorsan yani çok anlatıyorsan demek ki sende belli yaş yaşamış yani kocamışlar arasına girmişsin derlerdi.
Yaşlı olanların sürekli eski hatıralarını anlatırlar, lise, üniversite, askerlik, toplumsal siyasi olaylar anlata anlata bitirilmez.
Burada unutulmaması gereken belli bir yaşa gelenlerin hayat tecrübeleri ve kazanımları çoktur. Çevresi ondan öğrenmesi gereken gençlerle dolu olsa hem onlar hem de ülke kazanır.
Yıllarını dava için feda edenlerden faydalanmak aynı zamanda onlara vefa göstermek olacağı unutulmamalıdır.
Eskilerin ifadesi ile lafı uzattık.
İçim yanıyor, Yılmaz Ünal Başkana Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, gönüldeşlerine, yakınlarına, ailesine başsağlığı diliyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.