1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Yine Terör
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Yine Terör

A+A-

Terörün dini, etnik kökeni, vatanı yoktur.
Terör her yerde terördür. Terörün bitirilmesi öyle kolay da olmuyor. Bitti dediğiniz zamanda bir yerden köstebek gibi çıkıyor ve ortalığı kana bula yor.
Kimse terörden umut ve medet beklememeli ve top yekûn tüm insanlar, tüm devletler terörün üstüne gitmelidir. Bugün başkasına ise, yarın sana dokunacaktır.
Türkiye terörden çok çekti ve hala da çekmektedir.
Adı ne olursa olsun,
İdeolojisi ne olursa olsun,
Hedefi ne olursa olsun terörün savunulacak bir tarafı yoktur.
Terör” deli kurşun” gibidir. Kime ne zaman dokunacağını kimse kestiremez.
Türkiye’de terörü Osmanlı’dan itibaren iyi incelemek gerekir. Terör oluşturan gruplara bakmak gerekir.
Terörün, eylemin önüne geçilmesi için, senden- benden düşüncesine katılmamalıdır. Kim olursa olsun, terör bir yılandır ve görüldüğü yerde başı ezilmelidir.
30 yıldır Türkiye PKK ile mücadele vermektedir. Ne pahasına olsun taviz verilmemelidir. İşte bir süredir sessiz kalan PKK bu günlerde yine canice eylemlerini hortlattı. Dün ise IŞİD Şanlıurfa’nın Suruç ilçesini kana buladı. Suçsuz, günahsız ve beklide terörü gerçekleştiren, kan akıtan kişilerle aynı düşüncede olan insanlar can verdi.
Amaçlarının ne olduğu belli.
Suriye’nin Kobani’ye geçmek isteyen bir gurup üzerinde gerçekleştirilen patlamada 30 civarında insan can verdi. Yüzlerce insan yaralandı.
Burada yaşanabilecek olaylar için İstihbarat’ın yetersiz kaldığı görülüyor. Bölgenin tepkisi büyük ama, olay doğrudan Türkiye’ye yönelik bir harekettir. İnsanların morali bozulmuştur.
Türkiye hükümet bekliyor. Bu arada bir boşluk ulaştı. Kısa sürede bu boşluk doldurulmalı ve etkin tedbirler alınmalıdır. Bölgede halen canlı bomba ihtimalleri bulunuyor. İnsanlarımız bu noktada dikkatli ve uyanık olmalı ve bunları gördüğü zaman hemen emniyet güçlerine haber vermelidir.
Ülkede her kesim, siyasi görüşleri ne olursa olsun, terör konusunda birleşmeli ve bu akan kandan kimse politika yapmamalıdır.
Hükümet kurulma çalışmaları noktasında hiçbir siyasi kuruluş, terörle mücadele taviz ve yakınlık istememeli ve terör yapanda, yaptıran da, cezasını hukuk önünde ödemelidir.

 

Bu yazı toplam 118 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.