1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. YOK BÖYLE BİR ADALET…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YOK BÖYLE BİR ADALET…

A+A-

Hüsnü Bozkurt, bizim büyüklüğümüz oyla ölçülemez, biz bu ülkenin sahibiyiz, EVET çıkarsa bedelini ödetiriz. Referandumda evet çıkarsa hepinizi denize dökerim dedi mi dedi.
Savcılık soruşturma açtı mı açtı. Neticesini bekliyoruz.
Sayın Kılıçdaroğlu, İflas eden yargı sistemi ile karşı karşıyayız, dünyanın bütün demokrasilerinde kimin suçlu olup olmadığına Hakim karar verir. Bugün geldiğimiz noktada suçluyu belirleyen organ sarayda oturan zevattır.  Erdoğan'a 'zevat' derken hâkim ve savcılar da "Führer benzeri hareket içindeler. Biliyorum bunu söyledim diye şimdi hemen fezlekeler düzenlenecek, savcılar harekete geçecek. Geçmezseniz namertsiniz siz" dedi mi, dedi.
Savcılık soruşturma açtı mı açtı. Neticesini bekliyoruz.
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay
, Neresinden bakayım, neresini tutayım, neresini düzelteyim. Türk Yargısı adalet terazisini değil ama çay toplama makaslarını çok hassas tutuyorlar. Ey Danıştay Başkanı, siyasete meylin olabilir, Cumhurbaşkanına daha çok yalakalık yapmak istiyor olabilirsin, cübbeni çıkar da gel, meydanlarda seni bekliyoruz.
Savcılık soruşturma açtı mı, hatırlamıyorum. Bekliyoruz.
Sezgin Tanrıkulu, "Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları vardır. AKP Hükümeti, 2002'de seçim bildirgelerine, hükümet programlarına bakıldığında, adalet, özgürlük, eşitlik ve insan haklarına saygı iddiasıyla geldi. 15 yıl sonunda toma, dozer, SİHA iktidarına dönüştü. Bu iktidarın adı toma, dozer ve SİHA iktidarıdır" demişti.
Savcılık soruşturma açtı mı açtı. Neticesini bekliyoruz.
CHP İstanbul İl Başkanı gezi olaylarının bir numaralı militan savunucusu muydu, evet. Sayın Cumhurbaşkanının Rahmetli Annesine varıncaya kadar dil uzattı mı uzattı.
Kocası 6 dakikada yediği çeyrek domuzun fotoğrafını yayınladı mı yayınladı.
İstanbul İl Başkanlığı görevine geldi mi geldi.
Biz Hazmedemedik, Neticesini bekliyoruz.
Sayın Kılıçdaroğlu, Yargı, bağımsız değil. Kimisine makam, kimisine mevki, kimisine milletvekilliği sözü veriliyor ve satın alıyor. Satılan yargı, yargı değildir. Satılan hâkim de hâkim değildir. FETÖ'cü diye suçluyorlar. FETÖ'cü diye gazeteci, baklavacı, sanayici, esnaf, memur, profesör, polis buldun, bir tane siyasi yok mu? Bu aynı menzile yürüyenler nerede? Nerede bu FETÖ'cüler? FETÖ'nün siyasi ayağını çıkarmayanlar, tarihin en şerefsiz insanlarıdır. Ne istedilerse vereceksin, intikamını gazeteciden alacaksın.
Savcılık soruşturma açtı mı, hatırlamıyorum. Bekliyoruz.
Sayın Kılıçdaroğlu, Gayrimeşru bir referandum, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla aldılar onu, yoksa biz kazandık. Demokrasiye inananlar kazandı. Hayır çıktı elbette. 51.2 hayır çıktı. Yüksek Seçim Kurulu'nun içine çöreklenmiş bir grup çete mensubu dediler ki hayır efendim buradan evet çıktı. O nedenle biz bunu meşru kabul etmiyoruz.
Yüksek seçim kurulu kendilerine çete diyen Kılıçdaroğlu hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulundu mu bulundu. Sonucunu bekliyoruz.
Sayın Kılıçdaroğlu, 2019’da İkinci seçimimiz daha var. 50+1 kabul etmiyorum. En az yüzde 60. Niye? YSK'daki çete dahi bizim başarımıza engel olamasın. Çete, yasa dışı işler yapmak amacıyla bir araya gelmiş topluluk. Mühürsüz oy pusulaları geçerlidir diye karar aldılar mı? Kanuna aykırı mı? Aykırı. Bir araya geldiler mi? Geldiler. Vallahi de billahi de siz çetesiniz. Talimat alan çeteyi de ilk kez görüyorum. Muhalefet şerhi koyan bir kişiye ise saygı duyuyorum. YSK'nın içindeki çetenin dahi bütün oyunlarına rağmen en az yüzde 60'ı alacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. 
Yüksek seçim kurulu Hakimleri kendilerine vallahi de billahi de çete diyen Sayın Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklar mı bilmiyorum.
Bakacağız, göreceğiz.
Şimdi ağzına geleni sayan mı diktatör, yoksa her söze Eyvallah diyerek işlem yapmayanlar mı diktatör?
Bu ifadelerin bir tanesi 20 yıl önce söylense parti kapatılır, lideri siyasetten men edilir, yargılanır ve en ağır şekilde cezalandırılır mıydı?
Evet… Aksini düşünen var mı?
Ya da yukarıda ‘kem söz sahibine aittir’, ifadeleri birimiz söylemiş ya da yazmış olsaydık hala sonucu bekliyor olabilir miydik?
 

Bu yazı toplam 562 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.