1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. YOLA DEVAM EDİYORUZ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

YOLA DEVAM EDİYORUZ

A+A-

Elinizde  okumakta olduğunuz   Anadolu Basınının gür sesi, hak ve haklının yanında her zaman olan HAKİMİYET  Gazetesi  21. yaşına sizlerle girmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Ne derler ?

Oyuncular oynar,

Takım kazanır.

Bu sözü pek beğenirim..
İnsanların bireysel becerileri çok olsa da birlikte, güç birliği içinde çalışarak, tek başına yapacaklarından daha fazlasını gerçekleştirebileceklerini, başarılı olabileceklerini, ‘takım ruhu’nun önemini anlatır.
New England Patriot basketbol takımının soyunma odasında şöyle yazar:
“Oyunu bireyler oynar, ama şampiyonluğu takım kazanır”

Yakın geçmişte Konyaspor tarih yazdı. 95 yıllık tarihi boyunca ilk defa  başarı zirvesini yakaladı.İşte final maçında oyunu Konyaspor’lu oyuncular Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın verdiği taktiğe göre oynadı. Kaleci Serkan oyunun bence en az Ö.Ali ve diğer oyuncuları kadar başarılı oyuncusuydu.
Konyaspor olarak amacımız; “yeni bir soluk” olmaktı. ‘Takım ruhu’nu yakalayarak ‘emekleme’ dönemini atlatıp, ayaklarımızın üzerine bastık..Artık korkulu rüyalı günler yapılan çalışmalarla ve planlı yürümekle hal oldu. Ancak şunu unutmayalım ki hiçbir zaman ”Tamam oldu” dememeli , “daha da olacağız” demeliyiz.

Bu düstur elinizde okuduğunuz HAKİMİYET GAZETESİ  içinde böyledir.
Yıl 2017. Hakimiyet Gazetesi ekibiyle birlikte  rüştünü ispat etmiş, 20 yılı geride bırakarak yoluna devam ediyor. Elbet bugünlere gelinirken kolay olmadı. Bunun sıkıntılarını  gazetenin lokomotif konumundaki kişileri bilir.

Konya ve Anadolu basını her zaman ülkesinin, milletinin yanında, darbe ve kışkırtmalara karşı duyarlı ve bunların karşısında olmuştur. Anadolu Basını güçlü olması ve vermekte olduğunuz desteğinizi daha güçlü verirseniz, her zaman sizin sesiniz, sizin haklı savunucunuz olma yolunda ilerlemeye devam edecektir. İşte son örnek  15 Temmuz FETO olayı, İşte Konya’ya yapılması gereken yatırımların takip ve destekçisi ve son olarak ta Konyaspor’un başarısındaki gurur kaynağınız.

Şimdi isterseniz basında biraz geçmişe dönelim.

“Yıl;1840..” diyerek, William Churchill adlı İngiliz’in, Kadıköy’de avlanırken bir çocuğu yaralamasına, tutuklanmasına, sonra da o günlerdeki “malum durumda” adamın gönlünü almak için Osmanlı’nın kendisine pırlantalı bir nişan, bin kantarlık zeytinyağı ticaretine ferman verilmesine, “Ben Türkçe gazete çıkaracağım” isteğine de “eyvallah” denildiğine dikkat çekerek, Ceride-i Havadis adlı ‘avanta izinli gazete’den söz  ediyorum. Böyle gazete ne yapar..
Doğal ki; yıkama-yağlama!.. Zülf-ü yare de dokunmaz.. Türkçe meali ile; güçlü ve hatırlı kimseleri, büyük yöneticileri kırmaz, gücendirmez..
O zamanlar..
Gazeteler, sadece yapılan ıslahatları yayınlayarak buna uyulmasına aracılık, hükümetin emrinin dışına çıkmamaya gayret ederlerdi.. O gazeteler “Padişahım çok yaşa” tadında haberler verirken, Osmanlı Sarayı’nın entrikalarıyla zinhar uğraşmayıp halk için, refah ve mutluluğu için adeta çırpındığı, memleketin güllük gülistanlık olduğu anlatılırdı. Aksi halde; hapis, sansür, kapatmalar uygulanırdı. O günler geride kaldı!..” diyebiliyor muyuz?.

“Amacımız; gazetecilik.. Habercilik, yayıncılık bir mücadeledir. Okurun beklentilerini karşılamak, her geçen gün gelişim göstermek gereklidir. Eskiler, gazeteciliği anlatırken, işin zorluğunu anlatmak için “Karanlıktaki bir kibrit gibi, etraflarını aydınlatırken kendilerini yakanlar” derlerdi. Elimizden geleni yaptık. Çetin Altan Usta’nın dediği gibi; “Enseyi de karartmadık..”
Bugün geldiğimiz noktada, 21. yaşa girmenin gururu ve mutluluğundayız.
Konya’da ’ Hakimiyet ile  gelişim, yenilik bitmeyecek. Onun  için çabalıyoruz.

Özgün, ve  MİLLET VE MEMLEKET ADINA doğru haberciliği, içeriği, farklı görselliği, usta kalemlerin yorumlarını yine güçlü bir kadroyla sunarken en büyük yol göstericimiz yine siz  okuyucularımız olacaksınız.
Benjamin Franklin’in dediği gibi;
“Gazeteleri gazeteciler yazar, ancak okuyucular yazdırır.”

Gazetemiz kurucularından olan Yusuf Gürbüz beyin önderliğinde, Millet ve dinden yana, bayrak ve vatanın selametini düşünerek, ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunarak, bilinçli, çalışkan ekibimizle birlikte spor’dan magazine, sosyal hayattan, asayiş haberlerine kadar gazetenizde her şeyi yazıp, yorumu sizlere bırakmaktayız. Amaç ve felsefemiz vatanın birliği, bayrağımızın kutsallığı, dinimizin savunucusu, askerimize, polisimize sevgi ile bakar şekilde yolumuza daha yenilenerek, daha ok çalışarak, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan ve sizlerinde desteği ve hoşgörüsü ile eleştirilerinize açık olarak Yüce Yaratan’ın yardımı ile devam etmekteyiz.
 

Yahya Kemal Beyatlı’nın dediği gibi;

Yürü ! Hür maviliğin bittiği son hadde kadar !
İnsan, alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.'
 

Bu yolda bizden ayrılmayan, kolumuza giren, yanımızda destek olanlara sonsuz teşekkürler.
Sevgiyle, saygıyla hoşca ve dostça kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.