1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yöntem'li öğrenciler bayramı coşkuyla kutladı 
Yöntem'li öğrenciler bayramı coşkuyla kutladı 

Yöntem'li öğrenciler bayramı coşkuyla kutladı 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Yöntem Kolejinde düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde, 23 Nisan Bayramını coşkuyla kutladı. 

A+A-

Öğrenciler düzenlenen etkinlikler de, 23 Nisan’ın anlamı ve önemi üzerine konuşmalar yaparak, şiirler okudu, türküler ve şarkılar söyleyerek, boyama, ebru ve yüzlerine resim çizerek bayramı coşku içinde kutladılar. Okuldaki etkinliklere okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Hafta süresince de okulda öğle aralarında 23 Nisan kutlamaları sürecektir.
Cumhuriyet Yolunda Atılmış En Büyük Adımdır
23 Nisan etkinliklerinin açılışında konuşan Yöntem Koleji Okul Müdürü Mehmet Tekin Cumhuriyet yolunda 23 Nisan’ın atılan en büyük adım olduğunu belirterek, "Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 99. yılını kutluyoruz. 23 Nisan 1920 günü Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişimin, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak Türk Milletinin ufku açılmıştır. İlk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusumuza çocuk bayramı olarak armağan etmiştir. Bu yönüyle de dünya da eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Çocuklar gün sizin gününüz. Ulu Önder Atatürk'ün ve bizlerin sizlerden beklentisi, ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknoloji de, sanayi de ve en önemlisi de eğitimde altın harflerle yazdırmanızdır. Tüm ulumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutlar, bugünleri bize armağan eden Büyük önderimiz Atatürk'e ve silah arkadaşlarını minnet ve saygı ile anıyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.