1. HABERLER

  2. YOZGAT

  3. Yozgat’ta 12 İlden 48 Kişiye Hami-yet Projesi Anlatıldı
Yozgat’ta 12 İlden 48 Kişiye Hami-yet Projesi Anlatıldı

Yozgat’ta 12 İlden 48 Kişiye Hami-yet Projesi Anlatıldı

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından uygulamaya konulan eşi vefat emiş 0-18 yaş arası çocuğu bulunan annelere yönelik oluşturulan Koruyucu Yetim Destek Projesi (Hami-Yet) kapsamında bilgilendirme ve uygulama semineri yapıldı.Yozgat Grand...

A+A-

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından uygulamaya konulan eşi vefat emiş 0-18 yaş arası çocuğu bulunan annelere yönelik oluşturulan Koruyucu Yetim Destek Projesi (Hami-Yet) kapsamında bilgilendirme ve uygulama semineri yapıldı.
Yozgat Grand Ser Otelde gerçekleştirilen seminere Çorum, Tunceli, Balıkesir, Bingöl, Giresun, Bolu, Ankara, Kahramanmaraş, Zonguldak, Kayseri, Erzurum ve Erzincan olmak üzere toplam 12 ilden elliye yakın kişi katıldı.
Vali Abdulkadir Yazıcı’nın açılış konuşması ile başlayan seminer de Yozgat Hami-yet bürosu görevlileri tarafından iki oturumda Hami-yet projesinin işleyişi anlatıldı. 1. Oturumda ‘Hamiyet biriminin oluşturulması’ 2. Oturumda ise ‘Hassasiyetler ile hedef ve sonuçlar’ başlıkları altında sunumlar yapıldı.
Hami-yet Projesinin içerinde birçok uhrevi hazlar olduğunu ve kısaca hayırlı işler manzumesi olarak tarif edilebileceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Öncelikle bu davetimize icabet edip bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün burada 2008 yılında başladığımız ve içerisinde birçok hayırlı işi barındıran Hami-yet projemizi anlatmaya çalışacağız. Hami-yet, 0-18 yaş arası çocuğu olan ve eşi vefat etmiş anneleri ile çocuklarını kapsamaktadır. Çalışmalarımızı da beş ana başlık altıda devam ettirmekteyiz. Bunlar psiko-sosyal destek, eğitim desteği, ekonomik destek, atölye çalışması ile sosyal ve kültürel faaliyetlerdir. Öncelikle çalışmalarımıza ev ziyaretleri yaparak ailelerimizin tespiti ile başlıyoruz. Daha sonra bu ailelerimizde valilik veya kaymakamlıklarda oluşturulan Hami-yet Bürolarında biraz önce beş ana başlık altında bahsettiğim konularda çalışmalar yapıyoruz. Kısaca Hami-yet içerisinde acıma duygusu olamayan; bir gönül, bir sevgi, bir muhabbet projesidir. İnşallah projeyi uyguladığınızda anlayacağınıza inandığım, gönlünüze dokunacak içinize huzur ve mutluluk verecek olan bu projeyi gittiğiniz yerlerde uygulamanız temennisiyle; hepinize tekrar katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Seminer sonrası katılımcılar Valiliği ziyaret etti. Burada Hami-yet Bürosunu gezen davetliler Hami-yet Koordinatörü Bahattin Çelik’ten bilgi aldı. Daha sonra sırasıyla Nohutlu Tepesi, Spor Vadisi, Çapanoğlu Büyük Camii ve Hayri İnal Konağını gezen davetlilere Yozgat’ın tanıtımı yapıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.