1. HABERLER

  2. AYDIN

  3. Yüklenici Firma; “Astim Köprülü Kavşak Planlanan Sürede Tamamlanacak”
Yüklenici Firma; “Astim Köprülü Kavşak Planlanan Sürede Tamamlanacak”

Yüklenici Firma; “Astim Köprülü Kavşak Planlanan Sürede Tamamlanacak”

Aydın Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yaptırılan Astim Köprülü Kavşak Yapım İşini Üstelenen Firma Tarafından Yapılan Açıklamada Projenin Belirlenen Sürede Tamamlanacağı Belirtildi.

A+A-

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Astim Köprülü Kavşak yapım işini üstelenen firma tarafından yapılan açıklamada projenin belirlenen sürede tamamlanacağı belirtildi.
İnşaat Mühendisi Murat Sağlık tarafından yapılan açıklamada; “İmalatına devam etmekte olduğumuz Aydın Astim Köprülü kavşak inşaatı yapımı ile ilgili son zamanlarda yerel medyada çıkan bilgi kirliliği haberleri üzerine projenin yapımından sorumlu firma mühendisi olarak açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur. Bilindiği üzere kesişen kazık sistemine göre imalatı yapılan altgeçit inşaatı yapım aşamasında iç yarma kazısı yapılıp terasman kotuna ulaşıldığında, fore sistemde basit deplasmanlar oluştuğu gözlenmiş ve durum idare ile proje firmasına bildirilmiştir. Bu aşamada oluşan deplasmanların sebep ve niceliği üzerinde hesaplamalar yapılmış, belirlenen hareketlenme ile birlikte yeni bir model üzerinde projelendirilme yapılmış olup gelinen surede mevcut suyun çekilmesi stabiliteyi bozduğu ve kazık uçlarından örselenme ile birlikte hareketlenmenin artacağı öngörüldüğünden mevcut hali ile hesap dengelerinin stabil kalması uygun görülmüştür. Bu nedenle yapım çalışmaları sırasında belirlenen jeolojik modelden başka, sıvılaşan bir zemin modeli ile hesap öngörülerinden daha farklı bir zemim cinsi ile karşılaşıldığından, gözlemler ve hesaplamalar yapılmış, mevcut yapı unsurları değişmeden en ekonomik çözüm ile yapım aşamasına başlanılmıştır. Projenin yapımı planlanan süre içinde tamamlanacaktır” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.