1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yunanistan Golden Visa Yatırımı: Schengen Ülkelerinde Dolaşım Özgürlüğünüz Olsun
Yunanistan Golden Visa Yatırımı: Schengen Ülkelerinde Dolaşım Özgürlüğünüz Olsun

Yunanistan Golden Visa Yatırımı: Schengen Ülkelerinde Dolaşım Özgürlüğünüz Olsun

Yunanistan'da gerçekleştireceğiniz Golden Visa yatırımı sayesinde hareket özgürlüğün arttırmanın yanında çokkazançlı bir yatırım fırsatı da elde etmiş olursunuz.

A+A-

Yatırımcılar, kriz sonrası hızlı bir şekilde toparlanan Yunan ekonomisinin gidişatını dikkate alarak Yunanistan’da kazançlı bir yatırım gerçekleştirebilir. Yabancı yatırımcılar Yunanistan'da doğru zamanda yatırım yaparak ve Golden Visa programının avantajlarından faydalanabilir ve zamanla büyüyen ekonomi içerisinde yatırımlarının geri dönüşünü elde edebilirler.

Schengen Bölgesine Erişim

  • Schengen Bölgesi, İngiltere ve Kıbrıs hariç 26 Avrupa ülkesinden oluşmakta.
  • Golden Visa programınınsağladığı serbest dolaşım hakkı üye ülkeler arasında seyahatin etkin bir şekilde yapılmasını mümkün kılarak sınırları aşıp ülkeleri ve insanları Avrupa içinde biraraya getiriyor.
  • Herhangi bir gümrük kontrolünden geçmeden başka bir Schengen ülkesine seyahat edebilir ve içsınırlararasında birden fazla giriş yapma hakkı elde edebilirsiniz.
  • Yunanistan’daki oturma izni 5 yıl geçerlidir, sonrasında da 5 yıllık periyotlar halinde yenilenebilir.
  • Oturma iznine yatırımcının eşi, çocukları ile anne-babası gibi birincil dereceden aile üyeleri ve bakımından sorumlu olduğunuz bireyler dâhil edilebilir.
  • Gerekirse 7 yıl daimi ikametin ardından vatandaşlık başvurusu gerçekleştirilebilir.

Rekabetçi Gayrimenkul Fiyatları

Yunanistan'daki gayrimenkul fiyatları, finansal krizin yarattığı uzun surely etkinin sonucu olarak değer kaybına uğradı. Bu durum yurtdışında yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için büyükfırsatlar doğurdu. Son dönemde fiyatların yeniden yükselişe geçmeye başlamasıyla Yunanistan yatırımcı ilgisini de çekmeye başladı.

Diğer Avrupa başkentleri ile karşılaştırıldığında Atina, iyi lokasyonlarda metrekare başına fiyatlandırma konusunda rekabetçi fiyatlar ve değer artışı vaat eden yatırım fırsatları sunuyor. Yunanistan Golden Visa  Programı yatırımcılara edindikleri mülkleri ilk günden itibaren kiralama hakkını tanıyor.

Yunanistan Golden Visa Fırsatı

2013 yılında Yunanistan Golden Visa Programının başlatılmasından bu yana AB dışındaki yatırımcılara 3,000’den fazla Golden Visa verilmiş durumda. Yunanistan'da ikamet etmek iyi korunmuş anıtları, antiksiteleri, güneşl iplajları, etrafa yayılmış ada tatil köylerini keşfetmek için eşsiz bir deneyim ve fırsat sunmakta. Avrupa'nın en popular turistik yerlerinden biri olan Yunanistan’ın herkese sunabileceği bir şey var.

Paladin Hakkında:

Paladin Grupgayrimenkul alanında uçtan uca hizmet veren danışmanlık şirketidir. Kuruluş amacı itibariyle bir özel sermaye gayrimenkul yatırım fonu oluşturmayı hedeflemektedir. Zaman içerisinde, kendi yönetiminde bir gayrimenkul portföyü olan ve mülk bazında sendikasyon projeleri bulunan bir şirkete evrilmiştir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde konusunda uzman gayrimenkul ekipleri bulunmaktadır. Yunanistan Golden Visa Programı ve gayrimenkul yatırımları ile alakalı daha fazla bilgiye ulaşmak için deneyimli Paladin ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.