1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yusuf Küçükdağ: Karabağ Türkiye’dir
Yusuf Küçükdağ: Karabağ Türkiye’dir

Yusuf Küçükdağ: Karabağ Türkiye’dir

Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Dernek Başkanı Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ, “Karabağ’daki işgalin sona ermesi kutlu olsun” dedi.

A+A-

Karabağ’ın kurtuluşu terörü meslek gibi benimseyen ülkelerin kendilerine gelmesine vesile olur diyen Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ, “Umarız, Karabağ’ın kurtuluşu, terörü meslek gibi benimseyen devletlerin, terör destekçilerinin yüzünde patlayan bir tokat; çocuk, kadın, ihtiyar katliamlarında dahli bulunanların kendilerine gelmelerini sağlayacak bir darbe, zulüm mağdurlarının bir silkelenme vesilesi olur.” dedi. 

Anadolu’yu yok etmek isteyenlerin emellerini hissetmek zorundayız

Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ Anadolu’yu yok etmek isteyenleri hissetmek zorunda olduğumuza dikkat çekerek, “ Balkanlar, Kafkaslar, Türkistan ve İslam coğrafyasında inanç, insan, kültür varlığımıza uzanan ellerin, aslında Anadolu’yu da yok etmek emelinde olduklarını bilmek, hissetmek mecburiyetindeyiz. Dün İngiliz, Fransız, İtalyan işgali ile Konya’ya kadar uzanan emperyalistler ve onların yerli maşaları, Anadolu’yu da esir etmek istemişlerdi. Onun için Anadolu’yu kurtarmanın, aslında gönül coğrafyamızdaki insan, kültür varlığımızı korumakla mümkün olduğu artık anlaşılmalıdır. Gaflet, asırlar sürerse; önce kültürel sonra fiili ihanete dönüşür. Bu yüzden “Karabağ Azerbaycan” değildir. Karabağ aynı zamanda Türkiye’dir. Karabağ, Hocalı şehitlerinin kemiklerinin sızısı bugün dinecektir. Ama şehit aileleri ve yetimlerinin otuz yıllık acılarının, maddi kayıplarının bedelinin de zalimlere ödetilmesi gerekmektedir.Karabağ’ın kurtuluşu, birlikten doğan gücün bir semeresidir. Dayanışma güç; fitne ve içte çatışma, zayıflık ve azap demektir. Dün Karabağ bölgesi hanlıkları, Çarlık orduları önünde birlik olmayı düşünemedikleri için o güzelim coğrafya çiğnenmişti. Ermenistan, işgalcilerin 1828 sonrasında, temizlenen Türk köyleri üzerinde oluşturulan bir çarlık projesi idi.Umarız Karabağ’ın kurtuluşu, bütün proje terör örgüt ve devletlerinin sonunun başlangıcı olur. Karabağ’ın Türkiye demek olduğu bilinciyle, bütün mazlumların sevincine ortak olmayı şeref bilir, kamuoyuyla sevincimizi saygıyla paylaşırız” şeklinde konuştu.

 HASAN HÜSEYİN ALEMDAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.