1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Zafer Bayramı
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Zafer Bayramı

A+A-
Dün 30 Ağustos Zafer bayramını kutladık, kutlamasına da, biraz da buruk kutladık. Çünkü Türkiye’ye yaşanan terör olayları nedeniyle Başbakan Davutoğlu’nun talimatıyla törenler şaşalı olmadı. Bu çerçevede Konya’mızda da kutlamalar sınırlı kaldı.

30 Ağustos zafer bayramına giden yolun  başlangıcı  Konya’dır. Çünkü 30 Ağustos Zafer bayramı öncesinde yapılan hazırlıklar Konya’nın  Ilgın ve Akşehir ilçesinde yapılmıştır.
Zafer, zafere inanların olmuş ve olacaktır da.  1071 de Alpaslan’ın Malazgirt Ovasında Anadolu’ya girişi ve Anadolu’nun yurt yapılışı da  bir inancım zaferidir.  Bugün Anadolu üzerinde oynanan oyunlar da inanmışların zaferiyle sona erecek ve  kirli oyunlar mutlaka  bozulacaktır.
Bu cennet vatanda huzur içinde yıllarca nice bayramları yaşıyorsak, ülkemize bağımsızlık zaferini armağan eden aziz kahramanlarımız sayesindedir. Türk Milleti’nin tarihi zaferlerle doludur. Milletimizin, Malazgirt Meydan Muharebesi’nden Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar ve Kurtuluş Savaşları’na kadar en zor koşullar içinde bile bağımsızlığını korumuş olması; birliğimizin, geleceğimizin ve gücümüzün güvencesidir.

Türk Milleti’nin ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından biridir. Milletimiz, büyük fedakârlıklarla kazandığı milli birlik ve beraberliği, her koşul altında korumaya kararlıdır. Bu karardan kimse döndüremeyecek, terör ve kan ile huzuru bozmak isteyen, vatanı bölmek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Aziz Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız başta büyük komutan ve ulu önder Atatürk olmak üzere, şanlı tarihimizin bütün kahramanlarına ve aziz şehitlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.
 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Türkiye'nin hala çok eksikleri var ama Türkiye toplumunun birlik ve beraberlik içinde bu eksikleri gidereceği günler yakındır ve bunu da başaracaktır.
 
    
Bu yazı toplam 330 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.