1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Zavallı Amerika Birleşik Devletleri!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Zavallı Amerika Birleşik Devletleri!

A+A-

Devletlerarası diplomasi de ve diyalog çabalarında ABD’nin bu kadar tökezleyeceğine inanamazdım. Düşünsenize bütün olumsuz yönleri ortaya çıkmış. Yedikleri tüm haltlar ayan beyan ortaya dökülmüş bir haldeyken bile garip açıklamalar yapmaları ve FETÖ lideri Fetullah Gülen isimli teröristi teslim etmemek için bin bir türlü şaklabanlık peşinde koşan Amerika devletinin düştüğü pozisyon karşısında takındığı tavırlar ve ortaya koyduğu tepkiler yıllar boyunca bu milletin zihninden asla silinmeyecek. Her şerden bir hayır çıkar ya! ABD düştüğü bu şerli yolda fena tökezledi. Bugün yapmaya çalıştığı şey benim kişisel zannımca ya durumu çıkmazdan kurtarıp Türkiye ile hiçbir şey olmamışçasına yoluna devam etmek gibi bir hedef peşinde ki bunu bu millete asla yediremeyecektir.
ABD, giriştiği son darbe planı çerçevesinde bugüne kadar alıştığı şekilde bir neticeye ulaşamadığı için ikilem arasında yüzmektedir. Günümüzde Fetullah Gülen denen baş teröristi bu ülkeye teslim etmesi durumunda aynı pozisyonda diğer ülkelerden topladığı satılık köpekler karşısında da oldukça zor bir duruma düşecek. Bu planı bir daha asla işlemeyecek. Atacağı her adımda sorgulanır bir duruma düşecek. Bu da elbette işine gelmiyor. Çünkü böyle bir durum karşısında elinde tutmakta ısrarlı olduğu pozisyonlar çürük meyve taneleri gibi dalından düşecek ve sözde süper güç Amerika bu durum karşısında dünya kamuoyu huzurunda zokayı yemenin verdiği acı zehri yudumlama evresine geçecek.

Türkiye ile alakalı olarak elinde kendisine bu kadar adapte olmuş bölgenin en güçlü seslerinden ve otoritelerinden birini kaybetme riskini göze alması durumunda, ülkemizin Rusya ile ortak zeminde buluşarak yeni bir oluşum içinde bulunması ve yanına İran ve Çin gibi güçleri de alması kendisinin bölgede kurduğu hain tuzakların ve planların elinde patlaması anlamına gelecektir.
İşte ABD denilen melun devletçiğin günün birinde böylesi bir zavallı duruma düşeceği hiç akıllarına gelmiyordu. Ama Türk halkının dıştan güdümlü hocafendi kisvesi altında bir hainle bir çırpıda bertaraf edileceği gibi bir saçma düşünceye sarılan ABD yönetimi şu anda bölgede güvenilir bir görüntü verme uğruna türlü şaklabanlıklar peşinde koşmaktadır. Türkiye kendi başına olsa belki üfüreceği bir yapı olabilirdi. Ama Türkiye’de son günlerde Rusya ile başlattığı diplomasi atağı ile Amerika’ya yeterince gözdağı vermesini bildi. Bugün Rusya ile Türkiye’nin ortak zeminde hareket etmesinin yanı sıra ülkelerin jeopolitik konumları itibariyle de uygun görüntü vermeleri ABD’yi çıkmazın içine sürüklemiştir.

Koskoca Amerika devletinin düştüğü duruma bakar mısınız? Yallı bir terör örgütüne destek sağlayarak ve maşa gibi kullanarak devlet çökertmeye çalışıyor. Onca denemeye rağmen bir türlü başaramayan bu hainlerin üzerinden yeni senaryolar üreterek halen pisliğini neticeye ulaştırma çabası gösteriyor. Elinde ki bilumum tüm alfabe harflerinin planlarını uygulamasına rağmen ileri bir adım atamıyor.
Mutlaka bu durum karşısında niçin başarısız olduğunu sorguluyor. Ama kendisine güvenin sıfırlı düzeylere indiği bu devasa Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısında ezilmemek için her türlü kumpasın içinde olmaktan imtina edemiyor. Irak ve Suriye’de arzu ettiği güce ulaşmanın ardından nihai hedefi olan Türkiye’nin bir çırpıda alabora olacağını düşünerek hareket etmesi ve bunda da başarısız olması karşısında elinde bize karşı kullanmayı amaç edindiği artık tek koz olan PKK belasını başımıza musallat ederek milletimizi yıldırmaya çalışıyor.
Buradan Amerika’nın bilmesi gereken bazı gerçeklere temas etmekte yarar görüyorum.

Birincisi, Türkiye’de yaşayan tüm halklar üzerinde dönen oyunun farkına varmıştır. ABD, PKK ve diğer uzantılarının bu halkın gözünde anlamını yitirdiğini ve onlarla mücadele noktasında tüm halklar olarak canla başla mücadele edeceğinin sinyalini vermiştir.
İkincisi, Irak’ta yerleşik Kürt oluşumların her birinin ayrı telden çaldığı ve asli amacın bir Kürt devleti kurmaktan öte Amerika’nın yaverliğine soyunacak bir şaklaban devlet peşinde koştuklarının ortaya çıkması olmuştur. Kuracakları bu devletçik kanalıyla bölgeyi ve kaynakları tamamen kontrol altına alacağı düşüncesiyle hareket eden Amerika’nın günü birinde kendi içinde başlayacak olan etnik kalkışma sonrasında nasıl darmadağın olacağını hep birlikte göreceğiz.

Üçüncüsü, Avrupa denen her biri diğerinden zavallı devletçiklerin oyun sonucunda pastadan pay alma gibi eskiye dayalı hasletlerinin yeniden nüksetmesi sonucunda kendi kendilerinin kuyularını kazmaya vardıklarının şu anda farkında olsalar da ciddiyetinden yoksun halleri günün birinde suratlarına şamar olarak patlamaya yetecektir.
En önemli sonuç ise; işte dönen tüm bu oyunlar sonrasında Türkiye ve etrafında kenetlenecek dürüst İslam devletlerinin kuracağı ortak topluluk ruhunun doğmasına vesile olunacaktır.
İşte o gün Filistin, Arakan, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Sudan ve diğer İslam ümmetinin kurtuluşuna giden yol aralanacaktır. Bunun dışında ki tüm çabalar ekrana yönelik göz boyamaktan öte bir anlam ifade etmemektedir. 

Bu yazı toplam 570 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum