81 ilden 81 Öğretmen Konya’da buluştu

81 ilden 81 Öğretmen Konya’da buluştu

Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” programının açılışı, 12 Aralık 2019 tarihinde Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” programının açılışı, 12 Aralık 2019 tarihinde Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de Mevlana’nın “gel” çağrısına kulak vererek ülkemizin tüm illerinden gönüller şehri Konya’ya gelen öğretmenlere hoş geldiniz dedi. Yapılan tüm gayretlerin çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için olduğunu söyleyerek ülkesini ve ailesini seven bir nesil yetiştirmek için “birlikte” olduklarını ifade etti. Konya’daki eğitim faaliyetleri hakkında da kısa bilgiler veren İl Müdürümüz, tüm okullarımızda öğretmenler odasına “öğretmenler kütüphanesi” oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz da konuşmasına, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Bakan Yardımcımız Mustafa Safran ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Adnan Boyacı’nın selamlarını ileterek başladı. Genel Müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgi veren Yılmaz, 81 İlden 81 Öğretmen programı kapsamında Konya’da birlikte olan öğretmenlerin illerine döndüklerinde il yöneticilerine faaliyet hakkında bilgi vermelerini istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz da yaptığı konuşmada, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün illerinde yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkan öğretmenleri bir araya getirdiklerini söyledi. Hz. Mevlana’nın Mesnevi’sinin ilk 18 beytine atıfta bulunarak “insan”ın değerli ve sorumlulukları yüksek bir varlık olduğunu söyledi. Programın hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.