Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Adı iyi peki kendi İyi’mi?

A+A-

Türkiye’de 100’e yakın siyasi parti bulunuyor. Son olarak bunlara Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti eklendi.

Liderliğini Akşener’in yaptığı İyi Parti geçtiğimiz hafta kuruluş dilekçesini verdi ve düzenlediği basın toplantısı ile partinin ismini ve logosunu kamuoyuna açıkladı.

Büyük çoğunluğunun MHP’yi ele geçirme mücadelesi verip başarılı olamayanlardan oluşan partinin tek hedefi AK Parti karşıtlığı ve Erdoğan düşmanlığı...

Biz kazanmasak da olur yeter ki Erdoğan kaybetsin.

Akşener siyaset mücadelesine İyi Parti’de devam edecek. İyi Parti’nin siyasete ne katacağını zaman gösterecek.  

 İyi Parti “Erdoğan olmasın da kim olursa olsun” diyen bütün kesimlerden destek alıyor.

Kurulduğu gün ilk milletvekili transferini CHP’den yapması ve bu transferin devamının geleceğinin söylenmesine rağmen CHP’li bazı vekiller ve yöneticiler bu partiye hayli sevinmiş gözüküyor.

CHP kurulan bu partinin sadece AK Parti ve MHP’den oy alacağını düşünüyor, ancak yanılıyor.  Araştırmalar CHP seçmeninin bu partiye daha yakın olduğunu gösteriyor.

Merak edilen bir konuda Akşener’in 15 Temmuz'dan önce ağzından düşürmediği ben Başbakan olacağım ve  "Yurtta sulh cihanda sulh" söylemidir. Akşener bu söyleme devam edecek mi, bunu zaman gösterecek.

İyi Parti’nin ismi, logosu ve sloganı

“İyi” ifadesinin yazılış şekline bakarsanız “Kayı” boyunun sembolü şeklinde olduğunu göreceksiniz. Ortada “Türkiye iyi olacak” sloganı ve diğer tarafta “güneş” yani partinin sembolü gözüküyor. Umarız bu yeni partinin iyi olmaktan kastı “güneşin çocuklarına” verilen “Türkiye iyi çocuk olacak” mesajı değildir…

Diyanet’ten Açıklama

Geçtiğimiz haftaki yazımda Diyanet’in yayınladığı Kitap’ta ismi geçen Diyanet işleri Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Ömer Menekşe’nin tutuklandığı yönündeki ifademiz dolayısı ile Ömer Bey tarafımıza ulaşarak kendisinin tutuklanmadığını ve hakkında açılmış dava ve soruşturma olmadığını bunların bazı siteler tarafından ortaya atılmış asılsız bir iddiadan ibaret olduğunu ve görevine devam ettiğini belirtmiştir.

Kızılay’dan açıklama

‘Kızılay ve Diyanet’ten Hristiyanlık Propagandası’ başlıklı yazımın ardından Kızılay Konya’dan yetkililer beni arayarak, bilgilendirmede bulundular. Aktardıkları bilgilere göre Kızılay ile Kızılhaç, uluslararası alanda, ulaşılması zor bölgelerde işbirliği yaparak, mazlumlara yardım ulaştırıyor. Hilal ile Haç’ın yan yana göründüğü yardım kolileri de bu bölgelere gönderilen malzemeler bulunuyormuş… Yetkililer, kasıtlı bir işlem olmadığını, ortak çalışma yürütüldüğünü söylediler. Ortak çalışma nedeniyle her iki kurumun logosunun koliler üzerinde yer aldığı ifade ettiler… Aktarmak bizden değerlendirmesi sizden…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.