1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. AKYÜREK YATIRIMLARI ANLATTI
Ahmet Turan

Ahmet Turan

Yazarın Tüm Yazıları >

AKYÜREK YATIRIMLARI ANLATTI

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek önceki gün partisinin il binasında önce basın mensuplarıyla, sonra da vatandaşlarla buluştu.
Akyürek, basın mensuplarıyla buluşmasında Ak Parti iktidarlarında Konya ya yapılan yatırımları anlattı. 3 dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yapan Akyürek, hukukçu olmasının yanında Konya Ticaret Odası Genel Sekreterliği, Fazilet Partisi İl Başkanlığı yapmasından dolayı Konya’nın dününü ve bugününü tarihleri ve olayları ile birlikte anlatmaya başlayınca basın mensupları pür dikkat kesildi.
Basın toplantısı siyasi anlatımların sunumundan ziyade Konya’nın dünü ve bugünü hakkında bilgilendirme toplantısı gibiydi. Dünü bilmeyenler veya unutanlara sade bir dille bilgilendirme yapılıyordu. 
Evet, bizde o tarihleri çok iyi hatırladık. Valilik binasının içindeki toplantı salonunun girişindeki yazı tahtasında hükümetlerden yatırımı istenen Konya Projeleri yer alırdı. O projelerin başında Mavi Tünel, Mevlana Kültür Merkezi, Sivil Havaalanı, Duble yollar ilk sırada yer alırdı. Sonra bunlara Hızlı Tren de ilave edildi.
Akyürek, KTO da görev yaptığı dönemde de bu sorunları dosya haline getirerek ilgili kişi ve kurumlara ilettiklerini ifade ederken, “Konya'nın 50-60 yıl tozlu raflarda bekleyen projeleri vardı. Allah, bize nasip etti de bu projeleri hayata geçirebilme imkânı bulduk. Doğalgazın ilk meşalesini Konya'da biz yaktık. Göreve gelir gelmez Mevlana Kültür Merkezi'ni 5-6 ayda Konya'ya kazandırdık. Atık-Su Arıtma Tesisi'ni tamamladık. Duble yollar konusunda büyük başarılar gösterdik. Konya'nın 50 yıllık içme suyu problemini çözdük. Yeni stadı, Bilim Merkezi'ni Konya'mıza kazandırdık” dedi. 
Akyürek, bu projelerin hepsinin Ak parti iktidarları döneminde hayata geçirildiğini de üstüne basa basa anlatırken şu ayrıntıyı da ekledi. 1990’lı yıllarda gündemden düşmeyen Mevlana Kültür Merkezi’nin yanında onlarca büyük projeyi Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediye imkanları ile hayata geçirirken, hiç gündemde olmayan Kongre Merkezi ve 42 bin kişilik dünyanın sayılı stadyumlarından olan Konya Büyükşehir Stadyumunu da Konya ya kazandırdık.
Akyürek siyasilerde az bulunan vefa duygusunu da “Konya'ya bu zamana kadar kim hizmet ettiyse, kim şehrimize bir çivi çaktıysa Allah ondan razı olsun. Bize yakışan teşekkür etmek, vefa göstermektir” sözleriyle gündeme taşıdı.
Evet, Konya ya bir çivi çakandan Allah’ım razı olur inşallah.
Yarın Konya Şeker’in avansının faydalarını anlatacağımız yazıda buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar