1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. ALIN TERİ KUTSALDIR, İZİN ALMADAN ÇARÇUR EDİLEMEZ.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ALIN TERİ KUTSALDIR, İZİN ALMADAN ÇARÇUR EDİLEMEZ.

A+A-

Çok sevdiğim şahsiyetine ve makamına her zaman saygı duyduğum Sayın Cumhurbaşkanı’mın özellikle Muhtarlar üzerinden siyaseti yeniden dizaynını şahsım adına doğru bulmuyorum.
Tümü bizden olsun, olması için de ne gerekiyorsa yapılsın mücadelesi tamamen yanlıştır.
Bu Milletin alın teri ile soğuk sudan sıcak suya dokunmayan Muhtarlara sürekli devlet bütçesinden miktarlar harcanması doğru değildir.
BENİM şahıslara değil, Muhtarlık makamına itirazım var. 
Bugün Ahmet olur, yarın Mehmet. Bana proje üretip, hayata geçirilen bir tek Muhtarlık çalışması gösterebilir misiniz?
Daha öncede açıkladım. Büyükşehirlerde Muhtarlık makamına ihtiyaç yoktur. Mahallelerin muhtarlara ihtiyacı yoktur. Eğer gerçekten hizmet üretmek istiyorsunuz, Muhtarlık yerine bölge bölge acil emniyet müdahale birimleri kurulmalıdır.
Bakın birçok bölgelerde ikinci kez insanların dükkanları soyulduğunu haberlerde görüyoruz. Vatandaş hayatından bıkmış. Güvenlik güçlerini göreve çağırıyor, herbiri onbinlerce liralık zararlardan söz ediyor.  Dükkân işletiyor, eleman çalıştırıyor, vergi veriyor.
Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanım, İçişleri Bakanı’na seslenerek, peyder pey Muhtarların yurt dışına geziye götürülmesini talep ediyor.
Eğer İçişleri Bakanımız bu ziyaretin masraflarını kendi cebinden karşılayacaksa, veyahut Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aldığı hazine yardımından karşılayacaksa mesele yoktur.
Kişi ve şahıslar üzerinden asla siyaset yapılmamalıdır. Tek seslilik değil çok sesliliğe bu ülkenin ihtiyacı vardır. Asla devletin bütçesi oy hedefleri ve makamlar uğruna müsrifçe kullanılamaz.
Bu belediyeler içinde geçerlidir. Vergisini veren Vatandaşın onayı alınmadan harcanan her kuruşun Allah katında vebali vardır. Unutmayın..

Sayın Tarım Bakanımız muhteşem bir insan.. 
Canı sıkıldığı zaman mı desem, kendisini yazılı veya görsel medyada göremediğinde eksik mi hissediyor desem,  iki güne bir et açıklaması yapıyor.
Fakire fukaraya et yedirmekten bahsediyor.  Ucuz etten bahsediyor, Her gün bir teşvik müjdesi veriyor.
Kesim parası müjdesi veriyor.
Yok ihtiyacın yüzde 5’i ithal et piyasaya sunuluyormuş, yok et alınan ülkelerde daha önceden denetim yapılıyormuş. Yok Kılıçdaroğlu yanlış bilgilendiriliyormuş.
Şimdide canlı hayvan ithalatından bahsediyor, ardından da ekliyor, yakında et ihraç eder konuma geleceğiz.
Ben de iddia ediyorum buradan, 2023 hedef yılınız.. Bir gram bile et ihraç edemezsiniz.
2023’DE DE DAHA ÇOK ET İTHAL EDER, VEYAHUT GRAMLA ET SATIŞI GÖRÜRÜZ.  

Sayın Tarım Bakanım tezgahları gezmenizde fayda var. Türkiye’nin kendi kendine yetebildiği bir ürün grubu var mıdır derseniz? 
Şimdide Ciğer vardır, yoktur düellosu başladı. Vah benim Vatandaşım. Vah ki ne vah. Hayvanın iç organı etinden de pahalı. Artık korkmamak lazım. Ciğeri kediye kaptırma dönemi çok oldu geçeli.
Birçok kez İl Başkanı Hasan Angı Bey’i eleştirmiştim. Hak yememem gerektiğini söyleyen kardeşlerim oldu.  Konya’ya yapılan her yatırımda emeği varmış.
Otomobil Fabrikası Konya’nın hakkı değil de hangi ilin hakkıdır?
Yüzde yüz oya talip olan 2002’den beri iktidar da olan partinin bir mensubu olarak kendilerinin hiç mi sorumluluğu yok.
Demek istediğimi biraz daha açayım .
Konya’nın yüzölçümü göller hariç 38873 m2. 
Yüzde 18’i sularla kaplı Hollanda’nın yüzölçümü 41578 m2.
Konya’nın büyük bir gururla duyurduğu ihracat rakamı 1 Milyar 564 Milyon dolar iken, 17 Milyon Nüfuslu Hollanda’nın ihracatı sıkı durun 477 milyar dolardır.
Hollanda’yı bırak, Türkiye’ye bakalım, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Bursa, Ankara, Denizli’yi de geç daha daha var mı ona bakalım derseniz? Buyrun...
6803 M2’lik Gaziantep’in ihracatı 4Milyar 458 Milyon Dolar. 13339 M2’lik Manisa’nın ihracatı 3 Milyar 826 Milyon Dolar. 5524 M2’lik Hatay’ın ihracatı 1Milyar 927 Milyon Dolardır.
Yine soruyorum, Konyalı seçmen sizleri bir yerlere getirmişken sizler Konya’ya hangi uluslararası şirketlerin yatırım imkanının gelmesine vesile oldunuz?
Yukarıdaki rakamlar her türlü coğrafi ve ulaşım imkanlarına rağmen Konya’nın geri kalmışlığının göstergesi değil de nedir?
Yol, su, elektrik hariç hangi yatırımda büyük mücadeleler verdiniz gerçekten bilmek istiyoruz. Açıklayın da biz de size gerçekten şükranlarımızı sunalım.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.