Ankara'da hangi hastaneler ne zaman hasta kabulüne başlıyor? Tarihler belli oldu

Ankara'da hangi hastaneler ne zaman hasta kabulüne başlıyor? Tarihler belli oldu

Ankara'da hastaneler kademeli olarak açılıyor. Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara'da Covid-19 pandemisinde sağlık alanında normalleşme süreci hakkında bilgiler verdi.

A+A-

Covid-19 pandemisinin kontrol altında olduğuna ama henüz bitmediğine dikkat çeken Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm şöyle devam etti;

"Dün itibarı ile Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 pandemisi normalleşme sürecinde Bilim Kurulu üyeleri tarafından Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi yayımlandı. Oldukça güzel ve kapsamlı bir çalışma rehberi. Bizde bu çalışma rehberi ışığında hastanelerimizi yeniden gözden geçirdik ve dizayn ettik.

Ayın 1’i itibarı ile de Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete başladı.

Birer hafta arayla sonradan Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi, 29 Mayıs Devlet Hastanesi, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve en sonda bu ayın sonunda Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete girecek.

Burada hususiyetine binaen de Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önemli bir kısmını Covid-19’dan arındırdık, çok kısa süre içerisinde de tamamını Covid-19’dan arındırarak Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesini de temiz hastane kapsamında ele alacağız.”

Açılacak hastanelerde sadece MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden hasta kabulü yapılacak. Randevusuz hastalar hastanede sıra alamayacak.

HER HASTAYA TEST

Her gelen hastaya Covid-19 sorgusu yapılacağını ifade eden Gülüm, ”Her gelen hastamızın Covid-19 gibi değerlendirmelerini yapacağız. Özellikle bu normalleşme sisteminde sağlıklı bir şekilde yönetebilmemiz için MHRS sistemine harfiyen uyulması zorunlu. Bunun yapılması gerekmektedir. Bu konuda da az önce belirttiğim gibi çok değerli başkentlilerimizden önceki kurallara uyumlarının aynısını bu kurallarda da bekliyoruz” dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.