Antalya'daki bu toplantıda birçok ilçedeki bölgeler için kararlar alınacak! Antalya'da gündem yoğun

Antalya'daki bu toplantıda birçok ilçedeki bölgeler için kararlar alınacak! Antalya'da gündem yoğun

Antalya’da koronavirüs salgınında verilen başarılı mücadele sonrasında şehirde yerel yönetimler de rahat bir nefes aldı. Kısıtlamaların ilk kaldırıldığı şehirlerden biri olan Antalya’da yerel yönetimlerin koronavirüs arası da sona erdi.

A+A-

Türkiye’de 10 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlanan koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalan meclis toplantıları Antalya’da ve Türkiye’nin tüm şehirlerinde ilk olarak geçtiğimiz ay başlamıştı.

SALGIN BAŞLADI TOPLANTILAR DURDU

Normalleşme Süreci’yle birlikte yeniden yapılmaya başlanan meclis toplantılarıyla şehirler hakkında yerel yönetimler kararlarını almaya ve yatırımlarına devam ediyor.

Salgının başlangıcından itibaren alınan tedbirlere uyması ve salgının önünün kesilmesinde önemli işler başaran Antalya’da turizm sezonu nihayet başladı. Turizm bölgelerinde hareket istenen seviyede olmasa da turizmcinin rahat bir nefes alması adına iyi bir noktada seyrediyor.

2 OTURUMDA BİTİRİLEBİLDİ

Turizmcinin istedikleri bir anlamda yerine gelmişken şehir insanını yakından ilgilendiren yatırımlar ve şehir içinde alınacak kritik kararlar için Mart ayından Haziran ayının sonuna kadar toplantı yapamayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz Temmuz ayındaki toplantısını gündemde 197 madde olması nedeniyle 2 oturumda yapabilmişti.

142 KRİTİK MADDE

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü yapılacak. İlçe belediye meclis toplantılarının tamamlanmasının hemen ardından ilk mesai gününde yapılacak Antalya Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında şehri ilgilendiren 142 maddelik gündem olacak.

ULAŞIMDA TEKNOLOJİK DEVRİM

Ulaşımda yenilikler yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistlerin sorun yaşamaması için internet sitesi üzerinden servis kurdu. Meclis toplantısının ilk 3 maddesi arasında yer alan bu önemli gelişmeyle Antalya ulaşımda bir devrime imza atmış olacak. Gündeme arama motorları servislerine Antalya’nın ulaşım güzergâhını tanımlanması sayesinde önemli bir çalışma da yürürlüğe girmiş olacak.

KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Salgında sergilenen başarılı dönemin devam etmesini isteyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, sürece yeni katkı sağlama amacıyla meclis gündeminde görüşülmek üzere bir çalışma başlatarak birçok işlemin internet sitesi üzerinden yapılması için çalışmalarını tamamladı. Bu yapılan çalışmaların detayları yine meclis toplantısında konuşulacak gündem maddeleri arasında yerini aldı.

TÜM İLÇELERİN KADERİ BU TOPLANTIDA

Koronavirüs salgını nedeniyle gündemlerini ertelemek zorunda kalan Antalya’nın ilçe belediyelerinin gündemlerinden çıkan ve Büyükşehir’den onay alınması gereken maddelerin görüşüleceği toplantıda yine ilçelerin de kaderleri bu toplantıda olacak.

Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar tüm ilçeler hakkında yüzlerce konu da bu ayki toplantıda ele alınacak. Daha önce olduğu gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısı canlı yayınla vatandaşlarla paylaşılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum