Bahçeşehir Koleji'nden Konya’daki sağlıkçılara yüz siperliği

Bahçeşehir Koleji'nden Konya’daki sağlıkçılara yüz siperliği

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, Bahçeşehir Kampüsü robotik takımı INTEGRA tarafından başlatılan projeyle Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları için yüz siperliği ürettiler.

A+A-

Sağlık çalışanları için üretilen yüz siperlikleri Konya’da özel ve devlet hastanelerinde çalışan sağlıkçılara verilmek üzere hastanelerdeki yetkili isimlere teslim edilerek dağıtıldı. Bu çalışma ile Bahçeşehir Koleji, tüm ülke genelinde sağlıkçıların yanında olduğunu gösterdi.

Corona (COVID-19) pandemisi nedeniyle artan hasta sayısı ve sağlık çalışanlarının güvenlik önlemlerinin artırılması gerekliliği üzerine harekete geçen Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri sağlık çalışanları için plastikten yüz siperliği üreterek tüm ülke genelindeki Devlet ve Özel Hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarına göndermeye başladı. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin Türkiye genelindeki kampüslerinden öğrencilerin de katılmasıyla üretilen yüz siperlikleri Türkiye’nin çeşitli illerinde sağlık kuruluşlarına gönderilerek yetkililere teslim ediliyor

Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA, artan yüz siperliği ihtiyacı dolayısıyla başlattığı projede ilk 10.000 yüz siperliğini sağlık kuruluşlarına gönderdi. 

Konya Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürlüğüne gönderilen yüz siperlikleri, Kampüs Müdürü Ahmet Aça ve kampüs müdür yardımcıları tarafından Konya’da sağlık hizmetini sürdüren Özel ve Devlet hastanelerine gidilerek yetkili isimlere teslim edildi.

Fikir ve tasarım aşamasının ardından harekete geçen öğrenciler farklı ve hızlı üretim modelleri kullanarak ürettikleri binlerce yüz siperliği ile örnek bir davranışa imza attı. diyen Konya Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Ahmet Aça; “ “Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri, Türkiye projesidir. Kurucu okul olan Bahçeşehir Kampüsümüzle başlattığımız STEM tabanlı öğretim modeliyle; bugün hayal eden, tasarlayan, üreten, bilim ve teknolojiyle topluma fayda üreten gençler yetiştiriyor. Gençlerin bu projedeki odağı sağlık çalışanları başta olmak üzere bu süreçten etkilenenlere fayda sağlamaktı. Hedefimiz bilimin, teknolojinin, hayal edip tasarlayıp üretime geçirmenin anlamını ve bütün bunların bir cana, insana dokunduğunda kıymetli olduğunda önemli olduğunu bilerek yetişen nesiller yetiştirmek. 

Bizlere gönderilen yüz siperliklerini oluşturduğumuz ekiplerle Numune Hastanesi, Beyhekim Hastanesi, Meram Araştırma Hastanesi, Özel Farabi Hastanesi. Özel Medova Hastanesi ve Özel Başkent Hastanesindeki sağlık çalışanlarına verilmek üzere hastane yetkili isimlerine teslim ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.”

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin ürettikleri yüz siperliklerinin sağlık çalışanlarına tüm ülke genelinde dağıtılması takdir topladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.