1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. BİZ EMİR KULUYUZ... DERDİNİ GİT VALİYE ANLAT…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

BİZ EMİR KULUYUZ... DERDİNİ GİT VALİYE ANLAT…

A+A-

Say say bitmez. Havaalanı yaptık, bölünmüş yollar yaptık, köprüler yaptık, vatandaş kalıplaşmış beton arma evlerden kurtulup rahat nefes alsın diye parklar bahçeler yaptık.

Allah Razı olsun. Vallahi her şey yapılıyor. Büyük gurur ve mutlulukla yapılan hizmetleri takip ediyoruz.

Milletten alınan vergilerle hizmet üretmek tüm iktidarların, belediyelerin asli görevi…

Her birinden Allah razı olsun. Yeter ki bu Milletin alın teri göz nuru vergileri birilerinin cebine peşkeş olarak gitmesin. İktidarlar 80 milyonun vebalini taşır... Belediye Başkanları bulunduğu bölge halkının alın terinin heba edilmemesinden sorumludur.

Geçen gün yurt dışından bir kardeşimiz ziyarete geldi, havalimanına almaya gittim. Her yer sanki zannedersiniz toplama kampı.  Araba ile giriş yaptıktan sonra gidebileceğiniz tek yer otopark. Her yer çevrilmiş, bir yere araba koymanıza imkan dahilinde değil, azıcık bekleme yaptınız mı, anında polis müdahalesi…

Arabanızı çekin? Çekilecek yer mi var, her yer öyle bir kapatılmış ki…

Ben anlamam, orada otopark var... Cezai işlem uygulamamı istemiyorsanız arabanızı çekin. Kardeşim ben otoparka arabamı koymak istemiyorum, 10 dakika sonra gideceğim, burası ne böyle diyorum...  Aracın önünde basın plakası var ya, derdini bana anlatma, git Valiye anlat diyor...

Mecburen otoparka girmek zorunda kalıyorum... İster 1 dakika, ister 60 dakika parkta kal, tak size 6 TL’lik makbuz uzanıyor... Yersen… Kardeşim 6 TL çok değil mi diyorum..  Burası özel mülk, ihale ile alındı, matrağı hava meydanları belirliyor...  Basın plakası var ya, ister git derdini Valiye anlat istersen git derdini Devlet Hava Meydanlarına anlat cevabı alıyorum.

Alın size hizmet… Devletimiz eksik olmasın her ili havaalanları ile dolduruyor.

Pazar günü bir kardeşimiz ehliyet almış, sevdikleriyle birlikte olmak için Karatay Şehir Parkına gitmişler, bizleri de davet etti sağ olsun. Daha önce hiç gitmediğim için bilmiyorum.

Giriş kapısına vardık. Duuuur, hayırdır giriş ücretli, kelle başı 1 TL... Araç başı 5 TL..  Haydaaaa. Parka girebilmek için ücret ödüyoruz... Neyse verdik 5 TL girdik.  Ulan içeri demek ki muhteşem bir manzara var dedim kendi kendime…

Öyle bir kalabalık var ki, her 2-3 metrede bir piknik yapan vatandaş... Her yer insan kaynıyor. Mangallardan türüm türüm kokular yayılıyor. Tam pikniklik.

Herhalde Karatay Şehir Parkı da yap işlet devret ile yapıldı. Kardeşim bu ne parası desem, alacağım ilk cevap herhalde derdini git Valiye ya da Belediye Başkanına anlat olurdu.

Alın size muhteşem bir hizmet daha…

Paranın tadını alan, belediyeler yakın zamanda vatandaşın dinlenme ve piknik alanlarını da paralı hale getirirse hiç ama hiç şaşırmam.

Öncü uygulama Şehir Parkı olabilir.

Son zamanlarda bol bol devletimizin üstün başarı ile yerleştirdiği Mobeselerin faydalarını dinliyoruz.

Bir bakıyorsunuz, Bakanımız öve öve bitiremiyor, bir bakıyorsunuz, trafik kazalarının Mobese denetimleri ile nasıl düştüğü Emniyet Müdürlüğü tarafından yıllara göre yüzdelerle açıklanıyor.

Muhteşem bir hizmet… Belirli bir mesafede hız yaptın mı, kontrol memuruna gerek yok. CEZA kapında. Şehir içi genelde uygulanan alanlarda zaten sürat yapamazsın. Kazaların en az olduğu bölümlerdir. Yaptın mı bir gün postacı tak diye ceza makbuzunu eline tutuşturur.

Akşam belirli bir saatten sonra ses kirliliğinin cezası var yanılmıyorsam, iyi hoş da maşallah Konyamız da son zamanlarda büyük motorlar çoğaldı. Gaza bastımı birde eksoz özelse 500 metreden gitse bile evinde hissediyorsun. Bebiş varsa yandın, sana bakma da çocuk yatağından fırlıyor. Gece 11’i 12’si 1’i farketmiyor.

Bir de eksozu patlak araçlar var… Vavvv diye bağırıyor... Şu Mobese kameralarına bir de sese duyarlı cihaz taksak ne iyi olurdu.

Denetim zaten asayiş uygulamaları dışında pek görmüyorum. Hiç olmazsa Mobese ile bu sorunu da çözerdik. Şimdi derdimi Valiye mi anlatsam bilemedim…

Allah için hizmetler muhteşem. Yol, su, elektrik, mobese, havalimanı, hastane, park ve bahçeler...

Görmeyen, yararlanmayan vatandaşlarımız yakından görmek isterseniz, sizleri de bu hizmetlerimizi yakından görmeye davet ediyorum.

Derdiniz olursa da kime anlatırsınız ben bilmem.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.