Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

BUGÜNÜN ROMA KRALI POMPEO’DUR!

A+A-

“Batının manen ve doğunun madden çöküşü devam ettiği müddetçe” dünya huzuru hayallerde görülecektir. Eğer her ikisi de eksikliklerini keşfetmezlerse, İblisin yeryüzü krallığı için çabalayanların sayısı artacaktır. 
Lut(a.s.)’a ihanet eden ve öğretilerini kabul etmeyen Sodom ve Gomero, Allah(c.c.) tarafından cezalandırılan ve helak olan dünya şehirlerindendir. Çünkü o günkü Roma İmparatoru, yeryüzündeki şeytanın krallığını kurup, gücü ele geçirince, adı Caligula olan bu kralın tarihine baktığımızda, şeytanın istekleri doğrultusunda tarihin en gaddar ve sapık krallarından biri olduğunu görüyoruz. Kendisi kız kardeşi ile birlikte yaşıyordu. Yaşadıklarının yanı sıra bu şehirlerin dört bir yanını da eş cinsel fuhuş hanelerle donatmıştı. Bu şeni ahlaksızlık bugünün batlı ülkelerinde de yaygın bir hal almıştır. Hatta yasalar çıkartılarak evlenmelerine dahi izin verilmeye devam edilmektedir. 
Bugünün Roma Kralı ve Caligula’sı ise; ABD Dışışleri Bakanı Michael(Mike) Richard Pompeo’dur ve o günkü gibi bir rol üstlenmiştir. Şeytan Caligula gibi ona da hulul etmiş ve kendisine yeryüzü krallığını sunmuştur. Pompeonun son günleri ile ilgili anlatılanlar burada da bir helakın yaşandığını gösterir cinstendir. Bu şehirde paniğe kapılanların bir kısmı limana doğru kaçarlarken bazıları da dağlara sığınmayı tercih ettiler. Limana sığınanları dev Tsunami dalgaları yutarken, dağlara kaçanları da kızgın lavlar yaktı yok etti. Evlerinde kalanlar ise lav küllerinden ve dumanlarından zehirlenip yok oldular. Bu helak hadisesinden kimse sağ kurtulamadı. 18 km. lik bir sahada Pompeo lavlar altında kalmış bir vaziyet arz etmektedir. Yine aynı şekilde İngilizlerin Çanakkale’ye gönderdiği en donanımlı geminin adı da Hz. Hz. Davud(a.s.) tarafından öldürülen Goliath idi. Bu isim batıda tanrı kral olan Calud’un adıdır. 
Bugün Roma kralı olan Pompeo ve Trump, Şam-ı şerifi karıştırmaya hatta tamamen yok etmeye kararlı görünmektedirler. Çünkü bunlar Kudüs’ü bir İsrail başkenti olarak tanıdılar. Şimdilerde de Golan Tepelerini bir İsrail toprağı olarak tanıma yönünde çaba sarf etmektedirler. Bundan sonraki adımları ise Bekaa vadisi ve Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın yıkılarak yerine Süleyman Mabedi’nin inşaasına başlanılmasıdır. 
Trump; “Golan Tepeleri’ni İsrail’in toprağı olarak tanıyacagız.”derken aslında bir sonraki adımı gizleme yoluna gidiyorlar. Bundan sonraki adım da Süleyman Mabedi ya da Bekaa vadisi olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bu plan Kudüs’ün ve diğer yerlerin Müslümanlar tarafından fetih edildiği gün yapılmıştır. Tüm teknolojik ve silahlanma gelişmelerinin altında bu yatmaktadır. 
Aslında 20 bin civarında Dürzi Arapın hayat sürdüğü Golan Tepeleri 1967 yılından beri zaten İsrail’in işgal ettiği bir Suriye toprağıdır. Burayı İnsan ve Ehli Sünnet Müslüman katili Hafız Esed peşkeş çekmiştir. İsrail burada 30’a yakın, illegal işgalci bir Yahudi yerleşim birimi olmuştur. 30 bin kişinin istihdam edildiği bu toprakları BM aldığı bir kararla İsrail’in Golan Tepelerinde ki yargısının, idaresinin ve yönetiminin gayri meşru olduğunu kabul etmiştir. Bu durumda basit bir önerme ile Avrupa Birliği de gayri meşru bir hale düşürülmüş oluyor. Türkiye’ye göre de, Rusya’ya göre de bu böyledir. “Golan Tepeleri asla İsrail toprağı olmayacak.” 
Bu bölge ile ilgili bütün plan ve projelerde bir Türkiye dosyası mutlaka var ve Türkiye’nin gideceği bütün yol haritaları kontrol edilmeye çalışılıyor. Çünkü Türkiye bu konu üzerine en tehlikeli ülke olarak kabul ediliyor. 
Purim Bayramı’na denk getirilen “İsrail- Yunanistan-Kıbrıs Rum yönetimi liderlerinin Doğu Akdeniz zirvesine katılma sebebi Kudüs’ü ziyaret eden ABD Dış İşleri Mike Pompeo, “Trump’ın günümüzün Ester’i olup olmadığı” sorusuna yanıt verirken, “Kraliçe Ester gibi Trump’ın da Yahudileri İran’dan kurtarmak için gönderildi” deyivermişti. 
Purim, Tevrat’ın Tanah/ Ester kitabında anlatılan MÖ. 350 yıl öncesine dayanan bir hikayedir. Persepolis’te Yahudilere karşı kıyım uygulayan Pers kralı Aharoveros’un danışmanı Haman yeni bir katliam planını hayata geçirmeye hazırlanırken, Aharveroş karısı Ester tarafından engelleniyor. 
Pompeo, Purim bayramında ki aktörler düşünüldüğünde Trump’ın günümüzün Ester’i olup olmadığı sorusu kendisine yöneltilince o da; “ Tanrı’nın Yahudileri kurtarmak için Trump’ı göndermiş olabileceğine inandığını” ifade etmiştir. Bu anlayışa göre Trump aynı zamanda Yahudileri kurtarmak için tanrısal bir görevle gönderilmiştir.(!). 
Pompeo aslında;” Asker kökenli ve muhafazakar bir senatör olmasına rağmen, Trump tarafından CİA Başkanlığı ve ardında da ABD Dış İşleri Bakanlığına getirilmiştir. Pompeo’nun Kansas kentindeki Evanjelik Presbiteryan Kilise’sinde Papaz yardımcılığı ve Pazar okulunda da ilk okul öğrencilerine din dersi vermişliği de vardır.” İslama ve Müslümanlara karşı her zaman sivri bir dile sahip olmayı tercih etmiştir. 
Bu iş; Kudüs’ü, Türkiye’yi, İran’ı daha bir genelleme ile de Mısır, S. Arabistan, Ürdün, Lübnan, Suriye ve Rusya’yı da içerisine alan çok kapsamlı bir tehdit ile karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. 
Selam ve Dua ile!.... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.