1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. BUNLAR KİM?
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

BUNLAR KİM?

A+A-

Bir taraftan terörün gölgesinde diğer taraftan çocuklarını kışkırtmaya çalışan odakların pençesinde annelik mücadelesi veren Diyarbakırlı annelerin ellerinden öpüyorum. Çünkü teröre boyun eğen sözde politikacılara karşı (hele bir tanesi ergen sayılan bir teröristten utanmadan talimat alırken görüntülenmişti) karşı seslerini yükseltmişlerdir.
Terörün ve savaşların en çok anneleri yaraladığını hepimiz biliriz. Ülkemizde de şehit annelerimizin çektiği acılara yıllarca şahit olduk. Bugün asker, polis ve korucu şehitlerimizin anneleri yanında baskı ve dayatma ile çocuklarını teröre kaptıran annelerin de acısı yüreğimize oturdu kaldı. Bu anneler ki onca kışkırtma ve fitneye rağmen ülkemize sahip çıktıkları için adeta kimsesizliğe mahkûm edilmişlerdir.
Geçtiğimiz hafta HDP’nin yönlendirmesi ve terör örgütünün baskı ve dayatmasıyla dağa kaçırılmış olan annelerin feryadına tanık olduk. Anneler doğal olarak bunun sorumlusu olarak gördükleri HDP’nin Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalıştılar.
Peki, duyurdular mı?
Heyhat ki yıllarca kadın örgütü sandığımız kadın derneklerinden, her fırsatta siyasi konulara sazan gibi atlayan meslek örgütleri, siyasi partiler ve dahi AB ülkeleri bu feryatlara karşı üç maymunu oynamışlardır. Buradan da anlaşılıyor ki bunlar kadın dendiği zaman ülkemiz aleyhine faaliyetlerde bulunanları anlıyorlar. Buradan bunların huyundan vazgeçmeyeceğini ve bu annelerin seslerini asla duymayacaklarını hatta duymak istemediklerini söylemek için allame-i cihan olmaya gerek yoktur. Neden? 
Yoksa bu anneler anne değil mi? 
Bu şer odaklarına göre milli ve manevi değerlere sahip ülkesini seven çocuklar çocuk değil, anneler anne değildir. Bu nedenle bu odaklardan gelecek bir beklenti içinde değiliz.
Bu ülkeyi seven herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Biz birlik beraberlik içinde olursak biz bize yeteriz. Yeter ki içimizdeki hainlerin fitnesine gelmeyelim. 
Ne diyordu bir anne? 
Bunlar Kürt değil, müslüman değil, bunlar gavur..! 
Kime diyor? PKK’ye militan devşiren, çocukları tehdit ve şantajla kandıran terör örgütlerine taşeronluk yapan HDP’lilere ve PKK’ya diyor.
Diyarbakırlı annemizin sözü herşeyi açıklıyor. Başka da söze hacet yoktur. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.